Топ-10 найбільш рідкісних і незвичайних тварин

Зазначені в топ-10 самих незвичайних і рідкісних тварин представники фауни нашої планети, сьогодні знаходяться під загрозою зникнення. Багато з них вважалися вимерлими, проте були заново відкриті завдяки зусиллям вчених-ентузіастів. Інші зустрічаються так рідко, що їх спосіб життя і звички до цього дня складають для дослідників загадку.
В будь-якому випадку, якщо не буде докладено значних зусиль, наші нащадки можуть ніколи не побачити цих дивовижних тварин.

10. Бушменів заєць (Bunolagus monticularis) мешкає в пустелі Карру в Капській провінції ПАР. Чисельність популяції цього рідкісного виду зайцеобразних не перевищує 500 дорослих особин. У Червоній книзі увазі присвоєно статус "знаходиться в критичному стані".


9. Суматранський носоріг (Dicerorhinus sumatrensis) - це найрідкісніший і маленький з носорогів. Маса "малюка" - 800-2000 кг, висота 112-145 см. Сьогодні чисельність суматранских носорогів, імовірно, близько 270 особин. Винищення цих тварин сприяє популярність їхніх рогів в китайській нетрадиційній медицині. Вартість кілограма рогів у браконьєрів може перевищувати тисячу доларів.


8. Кубинський щелезуб (Solenodon cubanus) - це ссавець, що веде нічний спосіб життя, і що харчується комахами, молюсками і плодами рослин. Поступове зникнення тварини з лиця Землі почалося в 19 столітті, після появи на Кубі завезених людиною котів, собак і мангустів.Дослідники бачать можливість порятунку щелезуба в його переселення на незайняті людьми острова в околицях Куби.


7. Гаїтянський щелезуб (Solenodon paradoxus) мешкає виключно на Гаїті, він дрібніше Кубинського і довжиною тіла не перевищує 35 см. Ці риє звірята створюють в місцях свого проживання справжню систему з сполучених тунелів, чим завдають значної шкоди коріння рослин. Однак сьогодні популяція щелезуб настільки невелика, що вони занесені до Червоної книги, як вид на межі вимирання.


6. Гірський кускус або поссум (Burramys parvus) з Південно-східної Австралії до 1966 року був відомий вченим тільки по викопних останків. Однак живі звірі були виявлені на гірськолижній базі Мельбурнського університету. Це невелике сумчаста тварина нагадує миша і має розмір всього 10-13 см, а вага від 30 до 60 грамів. Сучасна популяція Гірських кускус становить 2600 особин.


5. Китайський річковий дельфін (Lipotes vexillifer) , що мешкає в річці Янцзи, сьогодні вважається національним надбанням Китаю. З 1983 р на це водний ссавець заборонено полювання, однак, з 1996 року його статус в "Червону книгу" звучить як "вид в критичному стані". За оцінками дослідників, популяція Китайських річкових дельфінів налічує від 5 до 13 особин, і швидше за все, цей вид зникне з лиця Землі протягом десятиліття. У неволі ці прекрасні тварини не розмножуються.


4. Новозеландська кажан (Mystacina robusta ) - це єдина з різновидів рукокрилих, ведуча переважно наземний спосіб життя. На жаль, з появою в Новій Зеландії переселенців з Європи чисельність цих кажанів скоротилася на 98%. І сьогодні нечисленної популяції цих тварин загрожують завезені до Нової Зеландії щури, кішки і куниці.


3. Західна проєхидна (Zaglossus bruijnii) з індонезійської частини Нової Гвінеї - це яйцекладущее ссавець, яке від більш поширеною і відомою його вб'є! Відрізняється перш за все більшими розмірами - до 80 см. Вид "проєхидна" занесений в Червону книгу. Живуть ці тварини виключно на території Нової Гвінеї і про їхній спосіб життя майже нічого не відомо.


2. Східна проєхидна (Zaglossus bartoni) або проєхидна Бартона - ще один представник рідкісного і незвичайного виду, що населяє Нову Гвінею. Від інших різновидів це тварина, відкрите в 1907 році, відрізняється досить великим розміром черепа, нехарактерним для інших проєхидна.


1. проєхидна Аттенборо (Zaglossus attenboroughi) також була відкрита в Новій Гвінеї. Своє ім'я звір отримав на честь англійського телеведучого і режисера-натураліста Девіда Аттенборо. Це найменший з видів проєхидна - всього близько 30 см в довжину. У розпорядженні вчених був всього один екземпляр тварини, виявлений в 1961 році. Потім більше 50 років цей звір вважався вимерлим. І тільки в 2007 році дослідники помітили нори і сліди, можливо належать Zaglossus attenboroughi.