Топ-10 найбільш радіоактивних місць на Землі

Підступна і незрима - радіація лякає багатьох, особливо сьогодні, коли не так багато часу пройшло з моменту аварії на японській Фукусімі, та й слово "Чорнобиль" давно стало прозивним.

Цілком можливо, що десятка самих радіоактивних місць на Землі може здивувати багатьох, хто живе, не підозрюючи про потенційну небезпеку.

10. Хенфордского комплекс в американському штаті Вашингтон протягом десятиліть займався виробництвом плутонію для ядерної програми США. Сьогодні дві третини радіоактивних відходів держави розташовані тут. Незважаючи на те, що підприємство виведено з експлуатації, зараженими залишаються 200 тис. Рідких і 700 тис. Кубометрів твердих відходів, а також 518 кв. км підземних вод.

9. Середземне море - рай для туристів або гігантське поховання небезпечних відходів? Широко відомо, що проти італійської мафії неодноразово висувалися звинувачення у використанні морських вод для захоронення радіоактивних відходів. Близько сорока кораблів з небезпечним вантажем знайшли притулок в середземноморських водах. Вся катастрофічність ситуації може виявитися через деякий час, коли порушиться цілісність контейнерів.


8. Узбережжя Сомалі також постраждало від дій італійської мафії. Не маючи протекторату з боку держави, грунт і прибережні води стали сховищем для 600 барелів радіоактивних відходів.За версією ООН контейнери з відходами були викинуті на узбережжі Сомалі під час цунамі в 2004 році.


7. Виробниче об'єднання "Маяк" в Росії стало місцем однієї з найбільших ядерних катастроф в історії. В результаті потужного вибуху в 1957 році в повітря і грунт на величезній території було викинуто до 100 тонн радіоактивних речовин. Подія ретельно приховувалося аж до 1980-х років минулого століття. Однак крім аварійного викиду, починаючи з 1950-х "Маяк" цілеспрямовано забруднював своїми відходами річку і прекрасне озеро Керуючий.


6. Станція Селлафілд - це осередок радіаційної загрози на західному узбережжі благополучній Великобританії. Спочатку комплекс виробляє плутоній для ядерних бомб, потім з військового став комерційним підприємством. Дві третини будівель Селлафілд-сховища радіоактивних відходів. Щоденний скидання 8 мільйонів літрів токсичних речовин робить Ірландське море самим радіоактивним в світі


5. На жаль, "Маяк" - не єдине забруднене радіацією місце на території Росії. Сибірський хімічний комбінат зберігає токсичні відходи вже понад чотири десятки років. Жалюгідний стан контейнерів, що містять небезпечні речовини, може привести до забруднення ґрунту та ґрунтових вод.


4. Колишній ядерний полігон в Семипалатинську дістався сучасному Казахстану в спадок від СРСР. Хоча вважалося, що місце ідеально для випробувань ядерної зброї, на території регіону проживало близько 700 тисяч чоловік. Рекорд Семипалатинська - 465 ядерних випробувань за 40 років - не знає аналогів в світі.


3. Уранові рудники в Майлу-Суу представляють реальну небезпеку для екології Киргизії.Добувається тут сировину на місці піддається переробці, відходами від якої заповнені 36 смертельно небезпечних звалищ. Небезпека посилюється сейсмічною активністю регіону. Землетрус може призвести до забруднення ґрунту, води і випадання радіоактивних опадів.


2. Сумна популярність Чорнобиля може служити кожному нагадуванням про ту небезпеку, яку несе людині радіація. В результаті катастрофи вплив радіації відчули понад 6 мільйонів людей, з яких за різними даними загинули від 4 до 93 тисяч. Екологічна ситуація в Чорнобилі і сьогодні далека від ідеальної - такі наслідки викиду радіації в 100 разів перевищує показники, зафіксовані при ядерному бомбардуванню Хіросіми і Нагасакі.


1. Руйнування, завдані Японії землетрусом і цунамі, можуть стати лише малою частиною тієї небезпеки, яка загрожує екології узбережжя в районі Фукусіми . Справжні масштаби забруднення не з'ясовані до сьогоднішнього дня. Однак радіація була виявлена ​​в 320 кілометрах від місця катастрофи. Ученим ще належить оцінити потенційну небезпеку цієї аварії для майбутніх поколінь. Можливо, що узбережжі Японії вже є самим радіоактивним місцем на Землі.