Топ-10 найбільш престижних літературних премій

В літературному світі вручаються найрізноманітніші премії: в області поезії і прози, драми і фантастики, лірики і детектива. Однак далеко не кожна премія свідчить про якість літератури, якої була присуджена.

Загальновизнані нагороди зібрані в нашому Топ-10 найбільш престижних літературних премій . З числа лауреатів цих премій можна сміливо вибирати книги гідні прочитання.

Зміст:

  • 10. Премія Ліберті
  • 9. Премія Х. К. Андерсена
  • 8. Книжкова премія Рунету
  • 7. Російський Букер
  • 6. Літературна премія Південно-Східної Азії
  • 5. АБС-премія
  • 4. Букерівська премія
  • 3. Гонкурівську премію
  • 2. Пулітцерівська премія
  • 1. Нобелівська премія з літератури

10. Премія Ліберті

Премія була заснована в США емігрантами з Росії в 1999 році. Присуджується вона за внесок в розвиток російсько-американської культури і зміцнення міжнародних зв'язків між країнами. Лауреатами ставали В. Аксьонов, М. Епштейн, В. Бачанян, О. Васильєв.

9. Премія Х. К. Андерсена

Ця премія вручається в області дитячої літератури, як за самі твори, так і за ілюстрації до них. Лауреатами премії ставали Астрід Ліндгрен, Туве Янссон, Джанні Родарі.

8. Книжкова премія Рунету

Щорічна нагорода в сфері літератури вручається лауреатам, відібраним як шляхом всенародного голосування, так і експертною комісією. Володарі книжкової премії Рунета 2013 роки вже були названі на сторінках Basetop.

7. Російський Букер

Ця премія вручається за кращий роман російською мовою. Лауреатами російського Букера ставали Булат Окуджава, Людмила Улицька і Василь Аксьонов. Поряд з основною премією вручається також "Студентський Букер", в журі якого присутні студенти та аспіранти.

6. Літературна премія Південно-Східної Азії

Ця міжнародна літературна премія присуджується за кращі поетичні та прозові твори авторів країн АСЕАН. Головою оргкомітету премії є принц Таїланду Прем Пурачатра.

5. АБС-премія

Премія імені Аркадія і Бориса Стругацьких вручається за кращі твори в галузі фантастики, написані російською мовою. Лауреатами премії є Євген Лукін, Кір Буличов, Дмитро Биков.

4. Букерівська премія

Ця премія для багатьох - найпрестижніша в світі англомовної літератури. Переможцю вручається чек на суму 50 000 британських фунтів стерлінгів. Чотири рази за всю історію лауреати "Букера" отримували також і Нобелівську премію з літератури.

3. Гонкурівську премію

Французька літературна премія вручається щорічно з 1903 року. Згідно зі статутом, премія може бути присуджена будь-якому авторові лише один раз протягом життя. У різні роки Гонкурівську премію присуджували Марселю Прустом, Симоне де Бовуар, Альфонсу де Шатобриану.

2. Пулітцерівська премія

Ця американська премія присуджується з 1911 року. Розмір головного призу - 10 тисяч доларів США. Незважаючи на те, що лауреати практично ніколи не потрапляють в списки книжкових бестселерів, премія вважається однією з найпрестижніших в літературному світі.

1. Нобелівська премія з літератури

Ця престижна нагорода щорічно вручається за досягнення в галузі літератури.В основному лауреатами стають письменники з Європи і США, тому премія часто піддається критиці за упередженість. Серед російських авторів нобелівську премію з літератури отримували Борис Пастернак, Михайло Шолохов, а також Олександр Солженіцин.