Топ-10 найбільш руйнівних катаклізмів останніх 20 років

З 1, 35 мільйона чоловік, загиблих в результаті стихійних лих за період з 1995 по 2015 роки, більше половини загинули під час землетрусів, а решта через небезпек, пов'язаних з погодою і кліматом. Про це свідчить доповідь Бюро ООН по зниженню ризику стихійних лих і Центру дослідження епідеміології катастроф (Бельгія).

Переважна більшість смертельних випадків сталися в державах з малим і середнім рівнем доходу. Найбідніші країни заплатили найвищу ціну з точки зору числа загиблих у катастрофах.

Представляємо вам десять найбільш руйнівних катаклізмів , що трапилися за останні 20 років.

Зміст:

  • 10. Засуха в Сомалі
  • 9. Землетрус в Ірані
  • 8. Повінь в Венесуелі
  • 7. Цунамі в Шрі-Ланці
  • 6. Спека в Росії
  • 5. Землетрус в Пакистані
  • 4. Землетрус в Китаї
  • 3. Циклон «Наргіс» у М'янмі
  • 2. Землетрус і цунамі в Індонезії
  • 1. Землетрус на Гаїті

10. Засуха в Сомалі

Це стихійне лихо, що протривало з 2010 по 2011 роки, забрав життя більше двадцяти тисяч сомалійців. Через малу кількість дощів два сезони поспіль сільськогосподарський сезон в Сомалі в 2010-2011 роках був найпосушливішим починаючи з 1950 року. А доставка гуманітарної допомоги в цю країну була утруднена через громадянську війну.

9. Землетрус в Ірані

Жертвами катастрофи, що сталася в 2003 році в місті Бам, виявилися 26 тисяч осіб.Магнітуда землетрусу за шкалою Ріхтера склала 6, 7. Так як сталося воно рано вранці, багато городян зустріли смерть уві сні.

8. Повінь в Венесуелі

Сталося в грудні 1999 року через дощі, що лилася протягом тижня. Жертвами повені стали тридцять тисяч чоловік, а двісті тисяч сімей втратили своє житло.

7. Цунамі в Шрі-Ланці

У грудні 2004 року на Шрі-Ланку обрушилося страшне цунамі. Хвилі, викликані сильним землетрусом недалеко від острова Суматра, досягали висоти 15 метрів. Вони з легкістю змивали в океан будинку ланкійців, розташовані на узбережжі. В результаті цього лиха загинули 35 тисяч людей

6. Спека в Росії

Лето 2010 року виявився не просто спекотним, а жахливо жарким. Ситуацію погіршували часті пожежі в різних регіонах країни і що виник через них зміг. З червня по серпень 2010 року через спеку загинули понад 58 тисяч осіб.

5. Землетрус в Пакистані

Знову землетрус виявився в рейтингу найстрашніших природних лих останніх 20 років. Сталося воно в жовтні 2010 року і призвело до загибелі 73 тисяч осіб. І близько 3 мільйонів пакистанських громадян опинилися просто неба над головою.

4. Землетрус в Китаї

У китайській провінції Сичуань в 2008 році загинули 87 тисяч осіб. Це стало результатом землетрусу магнітудою 8 балів. Коли пройшло основне землетрус, пішли понад 10 тисяч повторних підземних поштовхів. Відлуння стихійного лиха дійшли і до Пекіна, а від цього міста до епіцентру - 1. 5 тисяч кілометрів.

3. Циклон «Наргіс» у М'янмі

2008 рік став воістину катастрофічним для М'янми, через тропічний циклон "Наргіс". Спочатку передбачалося, що він пройде по південно-східному узбережжю Індії або Бангладешу.Проте 1 травня циклон змінив напрямок, а швидкість вітру посилилася до 215 км / год. Людські втрати від "Наргіс" становили 139 515 осіб.

2. Землетрус і цунамі в Індонезії

У 2004 році в Індійському океані було зафіксовано третій за силою підводний землетрус за всю історію спостереження. Його сила склала до 9, 3 балів. Це викликало появу гігантських хвиль, які, дійшовши до берегів Індонезії, Таїланду, Шрі-Ланки та інших країн привели до масових жертв. Понад 182 136 осіб загинули, але кількість жертв, можливо, набагато більше, так як тіла багатьох людей віднесло в океан.

1. Землетрус на Гаїті

Найстрашнішим і руйнівним природним лихом за останні 20 років став землетрус, що стався в 2010 році на Гаїті. Основний поштовх магнітудою 7 балів стався недалеко від столиці Порт-о-Пренс, за ним послідували повторні поштовхи, багато хто з них з амплітудою більше 5. Загинули близько 229 699 осіб.