Топ-10 найбільш небезпечних професій

Багато з нас з величезним небажанням день у день ходять на роботу, сприймаючи її як неминуче зло. Однак варто задуматися про те, що є люди, регулярно і добровільно ризикують життям на роботі.

Сьогодні ми пропонуємо уважніше вивчити Топ-10 найбільш небезпечних професій. Складено він на основі статистичних даних про кількість нещасних випадків, захворюваності та смертності працівників самих різних галузей.

Зміст:

  • 10. Бурильник нафтових свердловин
  • 9. Пожежний
  • 8. Мийник вікон хмарочосів
  • 7. Лісоруб
  • 6. Зварювальник
  • 5. Монтажник-висотник
  • 4. Водій
  • 3. Моряк риболовецького судна
  • 2. Журналіст
  • 1. Шахтар

10. Бурильник нафтових свердловин

Найчастіші інциденти на бурових - це пожежі. Але і важка фізична робота по 12 годин на не самих комфортних умовах негативно позначається на здоров'ї. У нафтовидобувної галузі більше половини робочих до пенсійного віку мають в анамнезі захворювання опорно-рухового апарату.

9. Пожежний

Особливо велике кількість нещасних випадків з пожежниками під час лісових пожеж. Крім того пожежні бригади часто опиняються в епіцентрі таких надзвичайних ситуацій, як землетруси, теракти і т. Д.

8. Мийник вікон хмарочосів

В умовах мегаполісів ця професія стає не такою вже рідкісною, при цьому число нещасних випадків становить близько 70 на 100 тисяч робочих. Найчастіше неприємні інциденти трапляються з тими мийниками, які не проходили спеціальну підготовку.

7. Лісоруб

В цій роботі становлять небезпеку і товсті колоди, і лісозаготівельна техніка. На 100 тисяч лісорубів за рік припадає близько сотні нещасних випадків.

6. Зварювальник

Ця професія є однією з найбільш небезпечних за даними російської статистики. При цьому в США вона не увійшла в десятку. Вся справа в тому, що російські зварювальники набагато легковажні відносяться до індивідуальних засобів захисту і дотримання техніки безпеки.

5. Монтажник-висотник

В цій роботі число травм перевищує 80 випадків на 100 тисяч трудящих щороку. Близько чверті цих подій закінчується з летальним результатом. Особливу небезпеку становить робота з монтажу високовольтних ліній.

4. Водій

Ця професія очолює рейтинг найбільш ризикованих в Москві, Пітері, Краснодарі, Єкатеринбурзі та багатьох інших великих містах. Через величезної кількості ДТП ті, хто значну частину часу проводять за кермом, більше схильні до небезпеки.

3. Моряк риболовецького судна

За даними американської статистики на кожні 100 тисяч працюючих в цій галузі припадає 118 смертельних випадків. Незважаючи на небезпеку, заробітна плата рибалки, як правило, в 2 - 2, 5 рази нижче среднестрановой.

2. Журналіст

Звичайно, мова йде не про ведучого колонки моди в глянцевому журналі, а про тих, хто працює в гарячих точках, розкручує політичні скандали і проводить незалежні розслідування. Крім гучних випадків розправи над журналістами, слід зазначити і життя в умовах постійного стресу.

1. Шахтар

За кількістю нещасних випадків лідирує, безумовно, вуглевидобувна галузь. У Росії, Китаї та Україні на кожен видобутий в шахтах мільйон тонн вугілля припадає один загиблий гірник.Крім того, щоденне перебування на глибині і важка фізична праця згубно позначаються на здоров'ї і тривалості життя шахтарів.