Топ-10 найнебезпечніших міст Європи

Популярний новинний портал Business Insider опублікував список найнебезпечніших міст в Європі . При його складанні використовувалася статистика, зібрана консалтинговою компанією Mercer, яка щорічно випускає "Індекс якості життя". Він допомагає багатонаціональним компаніям та іншим роботодавцям компенсувати співробітникам їх ризики при міжнародних поїздках.


Mercer вивчила, як йдуть справи з злочинністю в 450 містах Європи, а потім склала список з 230 міст, які є найбільш безпечними для працівників. Для декого може стати несподіванкою, що одні з найбільших і найбагатших в Західній Європі міст не увійшли в число найбільш безпечних, але це в основному пов'язано з рядом терористичних актів або загроз проведення таких за останній рік. Були враховані і інші критерії, такі як дрібні злочини або загрози національній безпеці. А Business Insider для свого рейтингу відібрав міста, що знаходяться в кінці списку Mercer.

Ось топ-10 європейських міст, куди точно не варто їхати на новорічні канікули , якщо ви не бажаєте проміняти свої гроші на лоскоче нерви можливість бути пограбованим, а то і вбитим.

Зміст:

  • 10. Бухарест, Румунія
  • 9. Загреб, Хорватія
  • 7. Рига, Латвія
  • 7. Рим, Італія
  • 6. Мадрид, Іспанія
  • 5. Будапешт, Угорщина
  • 4. Софія, Болгарія
  • 3. Афіни, Греція
  • 2. Белград, Сербія
  • 1. Київ, Україна

10.Бухарест, Румунія

Організована злочинність в столиці Румунії - явище рідкісне, однак місто займає 79-е місце в списку небезпечних європейських міст через широко розповсюджену корупцію і дрібних злочинів. У британських газетах славу найбільш небезпечного в кримінальному плані району має Ферентарі через часті крадіжок, угонів автомобілів та інших протиправних дій. У поліції Бухареста інша інформація: в секторі 5, до якого належить і Ферентарі, найрідше в місті скоюються злочини. Але навряд чи туристам захочеться на власному досвіді з'ясовувати хто правий: британці або місцеві поліцейські.

9. Загреб, Хорватія

Корупція тягне місто вниз - він зайняв 79-е місце з безпеки життя в містах Європи. Приїжджим варто побоюватися кишенькових злодіїв, однак злочини проти туристів в місті відбуваються рідко.

7. Рига, Латвія

Крім анти-імміграційних протестів Рига займає 82-у сходинку в списку найбільш небезпечних європейських країн 2016 року завдяки своїй процвітаючою організованою злочинності і розвиненому бізнесу сексуальних послуг.

7. Рим, Італія

Вічне місто впав до 82-ї позиції після того, як в ньому та інших італійських містах був оголошений високий рівень загрози проведення терористичних атак, подібних до тієї, що сталася в Парижі в листопаді минулого року.

6. Мадрид, Іспанія

Іспанська столиця займає 84-е місце в хіт-параді безпеки Mercer через громадських заворушень як результату непопулярних заходів жорсткої економії. Ці заходи призвели до підвищення рівня безробіття, особливо серед мадридської молоді. Зате в Іспанії найкраще з європейських країн йдуть справи з охороною здоров'я.

5. Будапешт, Угорщина

Місто йде 93-м номером у Індексі через те, що наплив біженців викликав масові соціальні заворушення. Хаос на залізничних вокзалах і протести на міських вулицях привели до того, що прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану довелося приборкати потік мігрантів, що проходить через країну.

4. Софія, Болгарія

Високий рівень соціальних хвилювань опустив місто на 118-й рядок. Болгарія є найбіднішою членом Європейського союзу, і її жителі постійно протестують проти скорочень соціальних і пенсійних виплат, а також проти корупції.

3. Афіни, Греція

Після великих і тривалих заходів жорсткої економії бідність і злочинність досягла в Афінах свого апогею. Крім того, останнім часом політична й економічна криза в Греції призвела до бурхливих демонстрацій протесту не тільки в Афінах, а й інших грецьких містах. Чи не покращує ситуацію з безпекою в Афінах і приплив сотень тисяч мігрантів.

2. Белград, Сербія

Тяжкі злочини в місті відбуваються нечасто, проте Белград займає 131-е місце в рейтингу найбільш небезпечних і безпечних міст Європи через широких масштабів корупції і хабарництва, а також крадіжок і вандалізму.

1. Київ, Україна

Столиця країни займає 189 місце в Індексі якості життя і є найбільш небезпечною країною Європи через громадянських заворушень і погіршення відносин з Росією. Хоча міністерство закордонних справ Великобританії відгукується про Київ як про "спокійному" місті в порівнянні з кримським регіоном, Київ рясніє крадіжками, вандалізмом і бурхливими протестами у зв'язку з неблагополучною політичної і соціальної обстановки. В ході цих протестів було вбито або поранено сотні людей.

Складаючи свій рейтинг компанія Mercer орієнтувалася на дані за весь 2015 рік, таким чином недавні теракти в Європі не були враховані. Але вони будуть враховані при складанні рейтингу якості життя в наступному році.