Топ-10 помилок при чищенні зубів

Гігієна порожнини рота - запорука міцного здоров'я не тільки зубів, але і ЛОР-органів, а також травної системи. Тому дуже важливо розуміти, як правильно чистити зуби. Особливо враховуючи, що практично всі ми здійснюємо в ході цієї нескладної процедури одне і ті ж помилки.

Їх ми об'єднали в сьогоднішньому Топ-10 помилок при чищенні зубів .

Зміст:

  • 10. Використання неправильної щітки
  • 9. Неправильний вибір щетини
  • 8. Недостатній час чистки
  • 7. Надмірно часта і енергійна чистка
  • 6. Невірна техніка чистки
  • 5. Початок процедури з одного і того ж місця
  • 4. Відсутність гігієни внутрішньої сторони зубів
  • 3. Недолік полоскання
  • 2. Зберігання зубної щітки в закритому контейнері
  • 1. Недостатньо часта заміна щітки

10. Використання неправильної щітки

Вибираючи зубну щітку, треба звернути увагу на розмір головки і м'якість щетини. Занадто велика щітка робить процес незручним і малоефективним, особливо це стосується дітей. Якщо є проблеми з яснами, бажано вибирати щітку помягче, щоб не травмувати запалену слизову.

9. Неправильний вибір щетини

Крім м'якості і жорсткості необхідно оцінити також кут, під яким щетинки вставлені в підстава. Оптимальний варіант - поєднання строго вертикальних щетинок з кутовими. Крім того, щетина повинна бути синтетичною - натуральна не відповідає гігієнічним стандартам.

8. Недостатній час чистки

Оптимальний варіант - чистка зубів тричі на день, і кожна процедура при цьому повинна займати 2 хвилини. Природно, не всі можуть дозволити обідню чистку зубів, але ранкова і вечірня процедури є строго обов'язковими.

7. Надмірно часта і енергійна чистка

Понад три чисток в день - явний перебір. Надмірна старанність призводить до подразнення ясен і стирання емалі. Особливо це буває виражено при використанні відбілюючих паст з абразивними компонентами.

6. Невірна техніка чистки

В кабінеті будь-якого стоматолога можна отримати майстер-клас з техніки чищення зубів. Найчастіша помилка - горизонтальні рухи замість вертикальних, "вимітаючих" забруднення і видаляють наліт. Крім того, не всі пам'ятають про необхідність чищення поверхні язика.

5. Початок процедури з одного і того ж місця

Стоматологи стверджують, що починаючи чистку з різних сторін рота, ми підвищуємо якість догляду. На початку процедури людина чистить зуби більш інтенсивно, а до кінця процес починає "халтурити". Тому так важливо міняти "стартову позицію".

4. Відсутність гігієни внутрішньої сторони зубів

Ретельно вичистивши зуби спереду, ми часто забуваємо про внутрішній стороні. В результаті там утворюється зубний камінь і починається карієс. Найчастіше страждає внутрішня поверхня передніх зубів.

3. Недолік полоскання

Полоскання зубної щітки допомагає видалити з неї бактерії і забруднення. Інакше старі бактерії просто повернуться на своє місце при наступній чищенні. Крім того догляд за щіткою продовжує термін її служби.

2. Зберігання зубної щітки в закритому контейнері

Багато хто любить контейнери і ковпачки для зубних щіток.Однак щітка обов'язково повинна повністю висихати після використання. Інакше, що залишилися на щетині бактерії будуть бурхливо розмножуватися, заражаючи потім порожнину рота.

1. Недостатньо часта заміна щітки

Кожні 3 місяці зубну щітку необхідно міняти. Стосується це і класичних щіток, і насадок для електричних аналогів. Багато щітки мають індикатори зносу - кольорові щетинки, які бліднуть у міру наближення терміну заміни.