Топ-10 помилок починаючого фотографа

Навчитися робити красиві і виразні фотографії може кожен. Треба лише запастися терпінням і не розгубити по дорозі свій ентузіазм. Адже, починаючи навчання, новачки роблять помилки, які можуть відбити бажання продовжити залучення до мистецтва фотографії.

Сьогодні ми пропонуємо Топ-10 помилок починаючого фотографа . Знаючи, які "підводні камені" зустрічаються найчастіше, можна уникнути прикрих непорозумінь.

Зміст:

  • 10. Чи не вивчена інструкція до техніки
  • 9. Невміле застосування спалаху
  • 8. Ігнорування правила третин
  • 7. Невдалий ракурс
  • 6. Невдалі кордону кадру
  • 5. Обрізаний об'єкт зйомки
  • 4. Недостатня різкість зображення
  • 3. Неправильно певна експозиція
  • 2. Неправильний вибір ISO
  • 1. Зловживання графічними редакторами

10. Чи не вивчена інструкція до техніки

Звичайно, читання мануала для фотокамери - не веселе заняття. Але часто незнання можливостей власної техніки призводить до помилок. Навіть дзеркальні фотоапарати для початківців можуть виявитися не так прості в освоєнні, якщо заздалегідь не ознайомитися з інструкцією.

9. Невміле застосування спалаху

Як правило, новачки знімають з вбудованим спалахом. А її використання "в лоб" засвічує передній план, створюючи чорні важкі тіні на задньому тлі. Крім того такий спалах робить знімки плоскими.

8. Ігнорування правила третин

Дуже часто початківці фотографи при зйомці пейзажів розміщують лінію горизонту точно по середині кадру, втрачаючи відчуття простору.Завищуючи або занижуючи точку зйомки можна домогтися набагато більш цікавих фотографій природи. Варто лише пам'ятати, що не варто зовсім відводити лінію горизонту за межі кордонів кадру.

7. Невдалий ракурс

Найпоширеніша помилка, це зйомка високих будівель і людей знизу. При цьому виникає ілюзія падаючого хмарочоса або спотворення пропорцій людського тіла. Професіонали часом використовують такий прийом навмисно, але для вдалого знімка в такому випадку потрібно навик.

6. Невдалі кордону кадру

Звичайно можна кадрувати знімки в графічному редакторі, зміщуючи головний об'єкт зйомки або вирізаючи чиїсь затесалися на фото руки. Але обрізка погіршує якість фото. А значить, вже під час зйомки треба продумувати композицію. Найпростіше правило - уникати розташування головного елемента знімка в центрі кадру, так як подібні фото виглядають статичними і нудними.

5. Обрізаний об'єкт зйомки

Найчастіше ця помилка виникає при зйомці портретів. Обрізані лікті, ступні, верхівки і одяг призводять до того, що фотографія виглядає куцою. Тому, прагнучи максимально близько зняти свою модель, варто все ж переконатися, що в кадр поміщається все необхідне.

4. Недостатня різкість зображення

Найчастіше такий дефект виникає при зйомці в умовах низької освітленості, коли необхідна довга витримка. Варто пам'ятати, що камера сприйме навіть саму непомітну тремтіння в руках фотографа, а значить, в такій ситуації знадобиться штатив.

3. Неправильно певна експозиція

Величина експозиції - це кількість світла, яке потрапляє на матрицю в одиницю часу. При зйомці необхідна експокоррекция, так як автоматично камера не завжди вибирає правильні налаштування.Головне правило: при зйомці світлих загальних планів слід збільшувати експозицію, при фотографуванні загальних планів в темній тональності - зменшувати.

2. Неправильний вибір ISO

При зйомці потрібно вибирати мінімальну чутливість, яка підходить для умов зйомки. Завищене значення призведе до зернистості кадру, а занижене не дозволить зробити гідні знімки при недостатньому освітленні.

1. Зловживання графічними редакторами

Звичайно, сучасні фотографії немислимі без обробки. Зйомка в RAW-форматі дозволяє правити контраст і коригувати кольору. Але важливо не перестаратися. Часто починаючі фотографи захоплюються надмірним насиченням відтінків, зайвої контрастністю або позбавленої найменших вад шкірою на портретних знімках. Важливе правило - зберігати природність на фотографіях.