Топ-10 найдовших мостів світу

Мости часто являють собою перемогу інженерної думки над рельєфом земної поверхні. Людина навчилася проектувати і зводити настільки складні і масштабні конструкції, що навіть сотня кілометрів, здавалося б, непрохідній місцевості не може більше служити перешкодою для руху поїздів або автомобілів. Пропонуємо Вашій увазі Топ-10 найдовших мостів у світі . Примітно, що сім з десяти учасників нашого рейтингу розташовані в Китаї - країні з активно розвивається транспортною мережею.

10. Міст Ран Янг (Runyang Bridge), Китай, довжина 35, 66 км. Міст перекинутий через річку Янцзи в одному з найбільш широких її місць, захоплюючи і заболочені території на обох річкових берегах. Міст складається з порівняно невеликою канатної секції і власне гігантського підвісного моста. Висота опорних веж сягає 210 метрів. Побудований в 2007 році, міст обійшовся Китаю приблизно в 700 мільйонів доларів США.

9. Міст через затоку Ханчжоувань (Hangzhou Bay Bridge), Китай, довжина 35, 673 км. Це вантовий міст у східного узбережжя Китаю, який з'єднав у 2008 році Шанхай і місто Нінбо (провінція Чжецзян), скоротивши шлях приблизно на 320 км. Вартість будівництва моста склала приблизно 1, 4 млрд доларів США. Цей міст є найдовшим у світі трансокеанський мостом.

8. Міст Янцунь (Yangcun Bridge), Китай, довжина 35, 812 км. Відкритий в 2008 році, це довжелезний в Китаї міст-естакада, що є частиною залізниці Пекін - Тяньцзінь. Будівництво було приурочено до Олімпіади, зв'язавши столицю країни з містом, де проходила частина змагань.

7. Міст Менчек Свамп (Manchac Swamp bridge), США, довжина 36, 710 км. Побудований в штаті Луїзіана в 1970 році міст є частиною 55-ої автомагістралі, що перетинає штат. Вартість будівництва однієї милі моста оцінюється в 7 мільйонів доларів США.

6. Міст-дамба через озеро Пончартрейн (Lake Pontchartrain Causeway), США, довжина 38, 422 км. Цей гігант також знаходиться в штаті Луїзіана, перекинутий через озеро Пончартрейн. Міст утримують 9000 бетонних паль. Будівництво обійшлося приблизно в 57 мільйонів доларів США. До речі, в міст тричі врізалися баржі, так як на озері дуже часто бувають тумани.

5. Ціндаосскій міст через затоку (Jiaozhou Bay Bridge), Китай, довжина 42, 5 км. Балковий міст перетинає північну частину затоки Цзяочжоу. Конструкцію підтримують більше 5200 опор. Рух по мосту здійснюється по шести смугах. Опублікована вартість будівництва склала приблизно 6 мільярдів доларів США. По мосту, відкритого в 2011 році, щодня проїжджає приблизно 30 тисяч машин.

4. Магістраль Банг На (Bang Na), Таїланд, довжина 54 км. Це насправді, не міст в традиційному розумінні, а шестиполосна надземна автомагістраль. Будівництво споруди, відкритого у 2000 році, обійшлося приблизно в 1 мільярд доларів США.

3. Міст через Вей (Wei bridge), Китай, довжина 79, 732 км. Міст є частиною високошвидкісної чженчжоускій залізничної гілки, відкритої для руху в 2010 році. Цікаво, що міст двічі перетинає річку Вей.

2. Тяньцзіньська віадук (Langfang-Qingxian viaduct), Китай, довжина 113, 7 км. Є складовою частиною високошвидкісної Пекін-Шанхайської залізниці. Рух по віадук почалося в червні 2011 року. Спорудження відзначено в книзі рекордів Гіннеса.

1. Таня-Куньшаньскій віадук (Danyang-Kunshan Grand Bridge), Китай, довжина 164, 8 км.Як і Тяньцзіньська віадук, цей залізничний міст є частиною Пекін-Шанхайської залізниці. Близько 9 кілометрів моста проходить над водною гладдю озера Янчен. Віадук занесений в Книгу рекордів Гіннеса.