Топ-10 найменш розвинених країн світу

Найменш розвинені країни - це термін , що вживається в ООН для позначення держав з дуже низьким рівнем життя, слабкою економікою і незахищеним малоосвіченим населенням. Всього в світі налічується 48 малорозвинених країн, і велика частина з них знаходиться в Африці.

Ми ж пропонуємо Вам поглянути на Топ-10 найменш розвинених країн світу . До речі, з числа європейських держав жодне не входить в список найменш розвинених, але найбіднішою європейською країною вважається Молдавія з показником ВВАП на душу населення - $ 1503.

Зміст:

  • 10. Еритрея (ВВП - $ 423 на душу населення)
  • 9. Гвінея (ВВП - $ 420 на душу населення)
  • 8. Мадагаскар (ВВП - $ 391 на душу населення)
  • 7. Нігер (ВВП - $ 383 на душу населення)
  • 6. Ефіопія (ВВП - $ 364 на душу населення)
  • 5. Малаві (ВВП - $ 354 на душу населення)
  • 4. Сьєрра-Леоне (ВВП - $ 325 на душу населення)
  • 3. Ліберія (ВВП - $ 226 на душу населення)
  • 2. Конго (ВВП - $ 188 на душу населення)
  • 1. Бурунді (ВВП - $ 177 на душу населення)

10. Еритрея (ВВП - $ 423 на душу населення)

В країні більше половини жіночого населення не вміє читати і писати, а серед чоловіків грамотними є 70%. Еритрея має прекрасні природні умови для розвитку туризму, але цього значно заважає постійна загроза військового конфлікту з Сомалі, Джібуті і Ефіопією.

9. Гвінея (ВВП - $ 420 на душу населення)

Ця бідна країна має в своєму розпорядженні багатими покладами корисних копалин: бокситів, золота, алмазів, чорних і кольорових металів.В країні гнітюче низька грамотність - читати і писати вміють 42% чоловіків і лише 18% жінок.

8. Мадагаскар (ВВП - $ 391 на душу населення)

Основні галузі економіки країни - сільське господарство і рибальство. До речі, Мадагаскар - одна з двох країн світу, де не використовується десяткова валюта. Місцеві аріарі дорівнюють п'яти іраймбіланьям.

7. Нігер (ВВП - $ 383 на душу населення)

Процвітанню країни не сприяє той факт, що 80% її території розташовано в пустелі Сахара. У багатьох районах Нігера опади не випадають по кілька років. Країна займає третє місце в світі за рівнем дитячої смертності. Частка грамотного населення - 28%.

6. Ефіопія (ВВП - $ 364 на душу населення)

Грамотними є приблизно дві третини жителів країни. Більше 2% населення заражені ВІЛ. Середня тривалість життя - трохи більше 50 років. Розвитку країни значно заважають політична нестабільність і регулярні військові конфлікти з сусідами.

5. Малаві (ВВП - $ 354 на душу населення)

Маленька африканська країна не має виходу до моря, але розташована уздовж великого озера Ньяса, має родючі землі і поклади урану, бокситів і вугілля. Однак 11% населення заражені ВІЛ, середня тривалість життя - 55 років.

4. Сьєрра-Леоне (ВВП - $ 325 на душу населення)

Грамотними є близько 50% жителів країни. Приблизно половина населення займається натуральним сільським господарством. Значні поклади корисних копалин не розробляються. Близько 70% населення Сьєрра-Леоне живуть за межею бідності.

3. Ліберія (ВВП - $ 226 на душу населення)

Остання з численних громадянських воєн завершилася в країні в 2003 році. В результаті воєн економіка і інфраструктура Ліберії не мали шансів на розвиток.Близько 80% населення живуть за межею бідності, не дивлячись на те, що Ліберія має багатющими запасами залізної руди, золота, алмазів, рідкісних елементів.

2. Конго (ВВП - $ 188 на душу населення)

Країна є другою в Африці за площею і четвертої за чисельністю населення. На території Конго знаходиться більше половини розвіданих запасів урану, поклади кольорових і чорних металів, алмазів і золота. Понад 4% населення заражені ВІЛ. Середня тривалість життя - близько 55 років.

1. Бурунді (ВВП - $ 177 на душу населення)

Протягом довгих років ця крихітна країна була втягнута в низку громадянських воєн та міжетнічних конфліктів. У найменш розвинутих країнах світу середня тривалість життя - 48 років. Читати і писати вміють трохи більше половини населення. У країні всього 200 лікарів, а 8% населення заражені ВІЛ. Близько 60 тисяч жителів Бурунді (близько 1%) мають доступ в мережу Інтернет.