Топ-10 найбільших інтернет-компаній Росії

Ще кілька років тому річна виручка всіх російських інтернет-компаній не перевищувала заробіток однієї тільки Google за аналогічний період. Сьогодні ж обсяг ринку товарів і послуг, що реалізуються за допомогою мережі Інтернет вітчизняними компаніями, показує зростання, що перевищує 40% на рік.

Аналітики Forbes склали рейтинг інтернет-компаній Росії , проаналізувавши доходи тих лідерів Рунета, які більше половини виручки отримують від операцій в мережі.

10. Biglion (оборот $ 140 млн) - найбільший вітчизняний дисконтний інтернет-проект . Сайт входить в топ-10 найбільш відвідуваних ресурсів Рунета, а також в топ-5 запитів від Google.

9. РБК (виручка $ 150 млн) - медіа-холдинг, що належить групі "Онексім" Михайла Прохорова. У складі РБК сьогодні такі ресурси, як Rbc. ru, Readme. ru, Utro. ru, Loveplanet. ru, Qip. ru.

8. ВКонтакте (виручка $ 152 млн) - найбільша соцмережа Рунета нині має міжнародний адреса vk. com. Щоденна аудиторія становить 35 мільйонів користувачів.

7. KupiVIP (виручка $ 160 млн) - інтернет-магазин розпродажів одягу і аксесуарів від відомих світових брендів. Засновник і гендиректор Оскар Хартманн є також співвласником інтернет-магазину взуття Sapato.

6. Холодильник. ру (виручка $ 166 млн) - лідер інтернет-продажів великої побутової техніки в Москві і Санкт-Петербурзі. Компанія демонструє значні темпи зростання - 50% за минулий рік.

5. Озон (виручка $ 184 млн) є піонером ринку інтернет-комерції в Росії.Сьогодні магазин пропонує понад 15 способів оплати і доставки товарів. Значну частку прибутку приносить сервіс Ozon. travel.

4. AnywayAnyday (виручка $ 189 млн) успішно займається реалізацією авіаквитків і наданням послуг з бронювання готелів в будь-якій точці світу.

3. Качконіс (виручка $ 300 млн) починав роботу в сфері торгівлі, маючи як мережеві, так і реальні точки продажів. Компанія перевела більше половини обороту на простори Інтернету і домагається значних успіхів.

2. Mail. ru Group (виручка $ 690 млн) має під управлінням такі мережеві ресурси як Mail. ru, Однокласники, ICQ, міноритарний пакет соцмережі "В контакті" і деякі інші.

1. Яндекc (виручка $ 690 млн) - найбільша пошукова система Рунета з щомісячною аудиторією близько 30 мільйонів відвідувачів. Минулий рік був ознаменований для компанії розміщенням IPO на біржі Nasdaq і відкриттям першого іноземного офісу в Туреччині.