Топ-10 найбільших промислових центрів Росії за підсумками 2013 року

Інститут планування "Урбанік" на основі муніципальної статистики та корпоративної звітності становить рейтинг міст РФ з розвитку промислової інфраструктури.

Всього в список входить 250 населених пунктів. Ми ж представляємо Топ-10 найбільших промислових центрів Росії , ранжируваних за обсягом виробництва.

Зміст:

  • 10. Ногліки (обсяг виробництва - 346, 1 млрд. Руб.)
  • 9. Нижньокамськ (350, 1 млрд. Руб.)
  • 8. Новий Уренгой (383, 4 млрд. Руб.)
  • 7. Уфа (420, 2 млрд. Руб.)
  • 6. Перм (495, 3 млрд. Руб.)
  • 5. Омськ (528, 1 млрд. Руб.)
  • 4. Нижньовартовськ (611, 1 млрд. Руб.)
  • 3. Сургут (1215, 1 млрд. Руб.)
  • 2. Москва (2241, 1 млрд. Руб.)
  • 1. Санкт-Петербург (2336 млрд. Руб.)

10. Ногліки (обсяг виробництва - 346, 1 млрд. Руб.)

Невелике місто, розташований в Сахалінської області, обігнав Челябінськ, який в торішньому рейтингу замикав десятку. Найважливіше містоутворююче підприємство Ногліки - НГВУ "Катанглінефтегаз". Важливе значення для міста мають підприємства лісової, рибодобувної і будівельної промисловості.

9. Нижньокамськ (350, 1 млрд. Руб.)

Це місто - найбільший російський центр нафтохімічної промисловості, на його частку припадає 23% від обсягу виробництва продукції Татарстану. Велике значення мають також підприємства будівельної галузі та харчової промисловості.

8. Новий Уренгой (383, 4 млрд. Руб.)

містоутворюючим в регіоні стали дві дочірні компанії Газпрому - "Газпром видобуток Ямбург" і "Газпром видобуток Уренгой".На частку підприємств, розташованих в Новому Уренгої, припадає більше половини видобутого в Російській Федерації газу.

7. Уфа (420, 2 млрд. Руб.)

Основні галузі, представлені в Уфі, - це нафтопереробка, хімія і машинобудування. У місті зосереджено більше двох сотень середніх і великих підприємств, серед яких "Башнефть", "Газпром трансгаз Уфа", "ГлавБашСтрой".

6. Перм (495, 3 млрд. Руб.)

Основа економіки міста - важка промисловість. Велике значення мають електроенергетика, нефтегазопереработка, хімія і нафтохімія, машинобудування, деревообробка, поліграфія, а також харчова промисловість

5. Омськ (528, 1 млрд. Руб.)

Основні галузі, представлені в економіці Омська, - харчова, нафтохімічна, виробництво гумових та пластмасових виробів, виробництво електроустаткування, аерокосмічне машинобудування.

4. Нижньовартовськ (611, 1 млрд. Руб.)

Основа економіки міста - нафтогазовий комплекс. У Нижньовартовську представлені такі підприємства, як "Самотлорнефтегаз", "Роснефть-Нижньовартовськ", "Сибур Тюмень Газ". У регіоні багато іноземних компаній - "National Oilwell Varco", "Baker Hughes", "Trican Well Service".

3. Сургут (1215, 1 млрд. Руб.)

Один з найбільших російських портів тісно пов'язаний з видобутком нафти, а також природного газу. У місті базуються "Сургутнафтогаз", "Газпром трансгаз Сургут", "Газпром Переробка". Енергетична галузь представлена ​​філією "Тюменьенерго".

2. Москва (2241, 1 млрд. Руб.)

Столиця є центром машинобудування, легкої, хімічної та поліграфічної промисловості. Однак процес перенесення великих підприємств з мегаполісу в область і інші регіони веде до того, що Москва вже не займає перший рядок у десятці найбільших промислових центрів.

1. Санкт-Петербург (2336 млрд. Руб.)

Основу економіки Північної столиці складає більше семи сотень підприємств, які представляють такі галузі, як суднобудування, нафтохімія, харчова промисловість, машинобудування, поліграфія, кольорова металургія, харчопром.