Топ-10 найбільших енергетичних компаній в світі

Компанія Platts, що надає інформацію про ціни на ринках енергії, нафтохімії, металів і сільського господарства, випустила щорічний список найбільших енергокомпаній світу. Чисельне ранжування кожної компанії розраховується з використанням вартості активів, доходів, прибутку і прибутковості на вкладені гроші.

Рейтинг, до якого входять 250 компаній, використовується промисловцями і фінансистами, щоб визначити найбільших гравців в галузі енергетики, для моніторингу глобальних тенденцій, а також для вимірювання ефективності власної діяльності в порівнянні з конкурентами.

Ось як Platts розподілила місця в топ-10 найбільших енергетичних компаній в світі . За минулий рік їх сукупний прибуток склала 119 млрд доларів, а загальна виручка - 1. 87 трлн дол.

Зміст:

  • 10. OJSC Rosneft Oil Co
  • 9. China Shenhua Energy Co Ltd
  • 8. Valero Energy Corp
  • 7. ConocoPhillips
  • 6. Phillips 66
  • 5. PetroChina Co Ltd
  • 4. CNOOC Ltd
  • 3. Royal Dutch Shell plc
  • 2. Chevron Corp
  • 1. Exxon Mobil Corp

10. OJSC Rosneft Oil Co

Китайський вугільний король йде другим номером (після Peabody Energy) в списку найбільших за капіталізацією виробників вугілля в світі.

8. Valero Energy Corp

У 2014 році ця нафтопереробна компанія займалася будівництвом трубопроводів і виробництв з переробки нафти, а також експортних терміналів в США. Phillips 66 випускає масла й змащення для промислового і цивільного застосування.

5. PetroChina Co Ltd

Найбільший виробник нафти і газу в Китаї. PetroChina продає свої нафтові і газові продукти за цінами, обумовленими китайським урядом.

4. CNOOC Ltd

Ще одна китайська компанія, що потрапила в топ-10 найбільших компаній в області енергетики 2015 року, є членом контрольованої урядом нафтової олігополії. CNOOC Ltd безкоштовно отримує 51% акцій в будь-якому морському проекті, в якому бере участь іноземна нафтова корпорація. Це дозволяє компанії перекласти на плечі іноземців весь тягар витрат на геологорозвідку і пожинати її плоди.

3. Royal Dutch Shell plc

Англо-голландський нафтовий гігант, зі штаб-квартирою в Нідерландах. Досліджує, видобуває і переробляє нафту і газ. Моторні масла від Shell щорічно входять до рейтингу кращих. Також займається відновлювальними джерелами енергії у вигляді вітру і біопалива.

2. Chevron Corp

У 2014 році ця американська енергетична корпорація посіла третє місце в Fortune 500 - списку найбільших (за обсягом продажів) компаній в Сполучених Штатах Америки і 16 позицію в Fortune Global 500 - списку 500 кращих корпорацій по всьому світу.

1. Exxon Mobil Corp

Уже 11 рік поспіль утримує за собою звання найбільшої енергетичної компанії в світі. Ця інтегрована нафтогазова компанія, створена Джоном Рокфеллером в 1882 році, бере участь в розвідці, вилучення та продажу нафти і природного газу. Також вона виробляє і продає продукти нафтохімії, в тому числі олефіни, полиолефини і ароматичні з'єднання.