Топ-10 найбільших країн світу за площею

Великі цифри завжди зачаровували людство, а якщо ці цифри підживлюють національну гордість, то тим більше. Бути найбільшою країною в Європі - почесно, але у стократ почесніше займати одну з найбільших за світовими мірками територій. Яка найбільша країна в світі? Читачі дізнаються відповідь з нашого рейтингу, де перераховані найбільші країни світу .

Зміст:

  • 10. Алжир (2. 4 млн км2)
  • 9. Казахстан (2. 7 млн ​​км2)
  • 8. Аргентина (2. 8 млн км2)
  • 7. Індія (3. 3 млн км2)
  • 6. Австралія (7. 7 млн ​​км2)
  • 5. Бразилія (8. 5 млн км2)
  • 4. США (9. 5 млн км2)
  • 3. Китай (9. 6 млн км2)
  • 2. Канада (10 млн км2)
  • 1. Росія (17. 1 млн км2)

10. Алжир (2. 4 млн км 2 )

Найбільша країна в Африці відкриває топ-10 найбільших країн по площі. Майже 80% території Алжиру займає пустеля Сахара, так що сама жила частина країни - узбережжя. А ще Алжир може похвалитися найглибшій на африканському континенті печерою - Ану Іффліс, глибина якої - 1170 метрів.

9. Казахстан (2. 7 млн ​​км 2 )

Друге місце серед країн СНД і дев'яте в світі за займаною території віддано Казахстану - найбільшому державі серед тюркомовних країн. А ще це найбільша країна світу без виходу до Світового океану. Але зовсім без морів Казахстан не залишився - на його території знаходяться два великих внутрішньоконтинентальних моря, Каспійське і Аральське, перше з яких вважається найбільшим замкнутим водоймою на Землі.

8. Аргентина (2. 8 млн км 2 )

Восьмим номером серед найбільших країн світу йде Аргентина - друга за величиною держава Латинської Америки. За кількістю населення вона поступається тільки Бразилії і Колумбії.

7. Індія (3. 3 млн км 2 )

Хоча Індія і займає лише сьоме місце за величиною території, за чисельністю населення вона на другій позиції. На території Індії в 3. 3 млн км 2 живе більш ніж 1. 3 млрд осіб, і за статистичними даними населення все продовжує збільшуватися. На один км 2 в Індії припадає 357 осіб!

6. Австралія (7. 7 млн ​​км 2 )

Якщо Індія цілком займає власний півострів, то у Австралії є свій власний континент. Загальна площа Австралії в 5. 9 млн км 2 (всього на частку країни доводиться 5% від загальної надводної поверхні Землі), а проживає на ній всього 24 млн чоловік. Це найбільша країна в Океанії. А ще Австралія славиться якістю життя - в рейтингу за індексом розвитку людського потенціалу батьківщина кенгуру знаходиться на другому місці.

5. Бразилія (8. 5 млн км 2 )

Найбільше держава Латинської Америки має площу 8. 5 млн км 2 , на якій відносно просторо розташувалося 2. 67% від усього населення землі, а саме більш ніж 205 млн осіб. Завдяки цим критеріям Бразилія вважається найбільшою католицькою країною світу. А ще на території Бразилії протікає найбільша на Землі річка Амазонка.

4. США (9. 5 млн км 2 )

Площа США - 9. 5 млн км 2 , а населення - 325 млн чоловік (четверте місце на планеті, поступаючись тільки Індії і Китаю). Завдяки своїй величині і протяжності, США - єдина країна в світі, яка може похвалитися повним набором кліматичних зон на своїй території, від тропіків до арктичної тундри.

3. Китай (9. 6 млн км 2 )

Великому державі - велике населення. Хоча по площі Китай і знаходиться на третьому місці (вірніше, США і Китай оскаржують третє і четверте місця в залежності від того, чи вважати належними Китаю спірні території чи ні), але по населенню він давно знаходиться на першому місці - на території розміром в 9 . 6 млн км 2 проживають 1. 38 млрд чоловік. Втім, можливо, скоро лідером по числу населення стане Індія, так як Китай вступив у фазу другого демографічного переходу, що характеризується спадом народжуваності. На грудень 2016 року Індія відстає від Китаю всього на 82 млн чоловік.

2. Канада (10 млн км 2 )

Найбільша країна в Америці. Цікаво, що друга за площею в світі держава, по населенню знаходиться всього на 38 місці - на території площею 9. 98 млн км 2 проживає 36 млн чоловік. Щільність канадського населення становить всього 3. 41 людини на км2. 75% території Канади знаходиться на півночі, а найбільше число населення припадає на південь країни, більш сприятливий в кліматичному відношенні.

1. Росія (17. 1 млн км 2 )

І найбільшою країною в світі по території як і раніше залишається Росія, загальна площа її складає 17 млн ​​км 2 . Протяжність кордону Росії становить майже 61 тисячу кілометрів, і завдяки такій довжині вона межує з вісімнадцятьма іншими країнами. На 1/6 частини суші проживає 146. 5 млн осіб (дев'ята позиція в світі за населенням). Кліматичне розмаїття Росії поступається тільки США - від арктичного кліматичного поясу до субтропічного.