Топ-10 інвесторів, які вклали гроші в Сочинську Олімпіаду

Найдорожча в історії Олімпіада зажадала від держави величезних вкладень. На жаль, приватні інвестори були не надто активні і вкладати власні кошти не поспішали. На щастя, серед найбагатших російських бізнесменів все ж знайшлися ті, хто з різних міркувань взяв участь в створенні олімпійських об'єктів і інфраструктури.

Сьогодні ми пропонуємо Топ-10 інвесторів, які вклали гроші в Сочинську Олімпіаду . Підрахували сумарні інвестиції кожного з учасників десятки експерти і аналітики видання Forbes.

Зміст:

  • 10. Арсен Каноков (9. 5 млрд. Рублів)
  • 9. Михайло Куснирович (3 млрд. Рублів)
  • 8. Аркадій Ротенберг (235 млрд. Рублів)
  • 7. Олег Дерипаска (44. 2 млрд. Рублів)
  • 6. Іскандер Махмудов і Андрій Бокарьов (3. 3 млрд. Рублів)
  • 5. Геннадій Тимченко, Євген Сур і Володимир Костильов (57 млрд. Рублів)
  • 4. Володимир Потанін (81. 2 млрд. Рублів)
  • 3. Вагіт Алекперов (475 млн. Руб.)
  • 2. Віктор Вексельберг (16 млрд. Рублів)
  • 1. Алішер Усманов (7 млрд. Рублів)

10. Арсен Каноков (9. 5 млрд. Рублів)

На кошти належить Канокову групи компаній "Синдика" в Сочі побудовані 2 готелі. Колишній президент Кабардино-Балкарії взяв на себе цей проект після того, як судом було визнано недійсним договір з "Пансіонатом відпочинку" Чорноморець "і компанією Klever Asset Management.

9. Михайло Куснирович (3 млрд.рублів)

Голова ради директорів ГК Bosco di Ciliegi перерахував 3 мільярди в якості спонсорської допомоги Оргкомітету. В рамках цього спонсорства Bosco і розробляє дизайн, і виробляє, і поставляє екіпіровку для олімпійської та параолімпійської збірних Росії.

8. Аркадій Ротенберг (235 млрд. Рублів)

Компанії Ротенберга виступили в якості підрядників, виконавши замовлення "Газпрому", Адлерському ТЕС, Росавтодора і РЖД. У родині бізнесмена велика увага приділяється спорту. Сам Аркадій є першим віце-президентом російської Федерації дзюдо та президентом хокейного клубу "Динамо", а його брат Борис - президент футбольного клубу "Динамо".

7. Олег Дерипаска (44. 2 млрд. Рублів)

Інвестиції Дерипаски пішли на реконструкцію аеропорту, основну Олімпійське селище, а також вантажний порт Імеретинський. Крім того бізнесмен виступив в якості спонсора Оргкомітету, а також в ролі підрядника.

6. Іскандер Махмудов і Андрій Бокарьов (3. 3 млрд. Рублів)

Засоби бізнесменів пішли на будівництво льодової арени "Шайба". Після Олімпіади Махмудов і Бокарев планували розібрати "Шайбу" і перевезти її до Владикавказа. Однак від переїзду довелося відмовитися через особливості рельєфу. У 2015 році арена надійде в повне розпорядження держави.

5. Геннадій Тимченко, Євген Сур і Володимир Костильов (57 млрд. Рублів)

Спільний проект бізнесменів - будівництво залізниці Адлер - Альпіка-Сервіс. Самий великий шанувальник спорту в цій трійці - Геннадій Тимченко, який є головою ради директорів Континентальної хокейної ліги, а також президентом петербурзького хокейного клубу СКА.

4. Володимир Потанін (81. 2 млрд. Рублів)

Потанін виступив одним з авторів ідеї проведення в Сочі зимової Олімпіади.Тільки на заявку компаній "Інтеррос" витратила $ 30 мільйонів. На кошти Потаніна побудовані гірськолижний курорт "Роза Хутір", сноуборд-парк, фристайл-центр, а також 1500 номерів в Олімпійському селищі.

3. Вагіт Алекперов (475 млн. Руб.)

Президент Лукойла оплатив реконструкцію Краснополянської ГЕС. Виконала роботи компанія "Лукойл-Екоенергія", яка об'єднує всі гідроелектростанції "Лукойлу". Мільярдер також допомагає російському спорту за допомогою Фонду підтримки олімпійців Росії.

2. Віктор Вексельберг (16 млрд. Рублів)

Вексельберг виступив в якості інвестора готельного комплексу, розташованого в Імеретинській долині. Побудований завдяки вкладенням бізнесмена готельний комплекс Azimut увійшов до Топ-10 найбільших курортних комплексів Європи.

1. Алішер Усманов (7 млрд. Рублів)

Усманов виступив в якості спонсора, перерахувавши Оргкомітету Олімпіади пристойні кошти, частина з яких піде на організацію стільникового зв'язку для спортсменів. Гендиректор "Газпромінвестхолдингу" очолює Міжнародну федерацію фехтування, даний вид спорту представлений на літніх Іграх.