Топ-10 цікавих фактів про компанію apple

За підсумками III кварталу 2013 легендарної компанії Apple належить трохи більше 12, 1% світового ринку смартфонів. При цьому саме "яблучні" пристрої залишаються найбільш впізнаваними і популярними серед власників мобільної електроніки.

В сьогоднішньому огляді ми пропонуємо Топ-10 цікавих фактів про компанію Apple , взятих з історії та сучасності одного з найбільших виробників електроніки.

Зміст:

  • 10. На першому логотипі Apple було зображення Ісаака Ньютона
  • 9. Комп'ютер Apple I продавали за 666 доларів і 66 центів
  • 8. Apple випустила на ринок перший кольоровий цифровий фотоапарат
  • 7. Сайт Apple входить в число 50 найбільш відвідуваних в мережі
  • 6. iPhone приносить більше третини доходів компанії
  • 5. Найбільший фірмовий магазин Apple має площу 2320 м?
  • 4. Для створення компанії засновникам довелося продати особисті речі
  • 3. Найдорожче з мобільних додатків для iOS коштувало $ 1000.
  • 2. Перший в історії вірус для ПК був написаний для Apple II
  • 1. В кінці XX століття Apple була на межі банкрутства

10. На першому логотипі Apple було зображення Ісаака Ньютона

Найменш відомий з трьох засновників компанії Рональд Вейн був автором малюнка, на якому зображений Ньютон, що сидить під яблунею. Це зображення і прослужило логотипом до 1976 року. Від малюнка було прийнято рішення відмовитися через високу деталізації, яку було нелегко відтворювати на дрібних виробах. Ну а легендарне яблуко, яка прийшла Ньютона, до 1998 року було райдужним.

9. Комп'ютер Apple I продавали за 666 доларів і 66 центів

В перерахунку на сучасні ціни цей пристрій коштувало набагато дорожче такого флагмана, як MacBook Air. Цікаво, що ціна ніяк не пов'язана з "числом звіра" 666, просто в одному з інтерв'ю Стів Возняк зізнався, що таку ціну простіше набирати на цінниках.

8. Apple випустила на ринок перший кольоровий цифровий фотоапарат

У 1994 році в продаж надійшла камера Apple QuickTake 100, якою можна було відзняти до 8 фотографій і за допомогою кабелю передати їх на Macintosh. Дисплея для перегляду знімків у камери не було, а дозвіл становило всього 1 МП. Але і такий апарат коштує нечуваних грошей - $ 749. Проект по розробці фотоапаратів прикрив в 1997 році Стів Джобс, у якого було своє бачення стратегії компанії.

7. Сайт Apple входить в число 50 найбільш відвідуваних в мережі

Створена в 187 році сторінка щодня приймає мільйони користувачів. Особливо число відвідувачів зростає в дні презентації новинок. На сайті є 116 версій для різних країн світу.

6. iPhone приносить більше третини доходів компанії

Перший iPhone вийшов на ринок в червні 2007 року. Сьогодні саме від продажу айфонів компанія отримує близько 39% свого валового доходу. Продаються смартфони в 89 країнах по всьому світу.

5. Найбільший фірмовий магазин Apple має площу 2320 м?

Цей гіпермаркет "яблучної" продукції розташований в Лондоні на Ріджент-стріт. В середньому, магазини Apple продають різних товарів на $ 93 150 на день або на $ 65 кожну хвилину. Річний обсяг продажів продукції досягає $ 65 мільярдів на рік.

4. Для створення компанії засновникам довелося продати особисті речі

Стів Джобс продав власний фольксваген, а Стів Возняк реалізував за 500 доларів вкрай наворочений на ті часи інженерний калькулятор від Hewlett-Packard.Готівкові знайшлися тільки у третього партнера - Рональда Уейна.

3. Найдорожче з мобільних додатків для iOS коштувало $ 1000.

Додаток називалося "I'm rich" і не виконувало ніяких корисних функцій. На екран просто виводився красивий світиться текст "Я багатий. Я це заслужив. Я здоровий, успішний і щасливий". Додаток було продано 8 разів, причому 2 покупця оформили повернення.

2. Перший в історії вірус для ПК був написаний для Apple II

У 1981 році з'явився вірус Elk Cloner, вражав комп'ютери Apple II. Нічого жахливого він не робив, просто виводив на екран пристрою дурненький віршик, ненадовго паралізуючи роботу користувача.

1. В кінці XX століття Apple була на межі банкрутства

Спеціалізоване видання "Wired" навіть опублікувало статтю "101 спосіб зберегти Apple". На сьогоднішній день чистий прибуток компанії становить $ 25 млрд. На рік, а число співробітників корпорації перевищує 63 тисячі осіб.