Топ-10 найгучніших пограбувань банків

Кожен з епізодів, представлених сьогодні в нашому рейтингу, гідний стати основою сценарію гостросюжетного фільму. Зухвалі плани, відчайдушні авантюри, величезний куш - такі Топ-10 найгучніших пограбувань банків .

Ці злочини відбувалися в різних країнах, за різними сценаріями і далеко не завжди правосуддя брало верх. Свого часу кожне з пограбувань протягом тижнів не сходило зі сторінок газет, і всі вони назавжди залишилися вписаними в історію найзухваліших кримінальних епізодів.

Зміст:

  • 10. Banco Societe Generale, Ніцца, $ 9. 8 млн.
  • 9. Knightsbridge, Лондон, $ 112. 9 млн.
  • 8. Сбербанк, Перм, 250 млн. Рублів.
  • 7. Banco Central do Brasil, Бразилія, $ 69 млн.
  • 6. Royal Bank of Scotland, Шотландія, $ 9. 5 млн.
  • 5. Banque de France, Франція, $ 17. 2 млн.
  • 4. Transnacional Transporte de Valores e Seguranca Patrimonial, Бразилія, $ 6 млн.
  • 3. "Інкахран", Росія, 130 млн. Рублів.
  • 2. Bank of England, Великобританія, $ 92. 5 млн.
  • 1. United California, США, $ 100 млн.

10. Banco Societe Generale, Ніцца, $ 9. 8 млн.

В липні 1976 року злочинці прокопали 8-ми метровий тунель від каналізаційної труби до депозитарію. Грабіжники розкрили підлогу і орудували в депозитарії 4 дні поспіль, підраховуючи прибуток і попиваючи вино. Перед тим, як піти з місця злочину, ватажок банди Алберт Спаджіарі залишив напис на стіні: "Без ненависті, без насильства, без зброї".

9. Knightsbridge, Лондон, $ 112. 9 млн.

Грабіжники безперешкодно увійшли в депозитарій банку в липні 1987 року, щоб перевірити власні осередки.Злочинці зуміли пронести зброю повз охорону, яка була знешкоджена. Щоб ніхто не завадив, спритні бандити вивісили перед входом табличку з написом "Депозитарій тимчасово закритий" і спокійно зайнялися розкриттям чужих осередків.

8. Сбербанк, Перм, 250 млн. Рублів.

Гучне пограбування інкасаторської машини було скоєно в червні 2009 року. Інкасатора Олександра Шурмана, яка вчинила злочин, затримали через пару днів. Майже всі гроші повернули банку, а відсутні 1 мільйон 145 тисяч 300 рублів суд постановив стягнути особисто з Шурмана.

7. Banco Central do Brasil, Бразилія, $ 69 млн.

В 2005 році відбулося пограбування, яке потрапило в Книгу рекордів Гіннесса. Грабіжники перетягнули в свій мікроавтобус 3, 5 тонни грошей. Діяли 36 злочинців через 80-метровий тунель, який за 3 місяці прокопали від сусіднього будинку. Поліції вдалося схопити 26 осіб, повернуто було менше третини викраденої суми.

6. Royal Bank of Scotland, Шотландія, $ 9. 5 млн.

Це високотехнологічне пограбування скоїли хакери, в числі яких опинилися 2 програміста з Росії. У 2008 році зловмисники зламали систему RBS WorldPay, отримавши доступ до інформації про рахунки і PIN-кодами банківських карт. Злочинці виготовили підроблені карти і перевели в готівку кошти за допомогою банкоматів в 280 містах.

5. Banque de France, Франція, $ 17. 2 млн.

В листопаді 2009 року інкасатор Тоні Мусулін викрав вантажівку з готівкою. Через 10 днів він здався властям на території Монако. Через годину після появи перших повідомлень про крадіжку в Інтернеті в соціальних мережах з'явилися групи "Біжи, Тоні, біжи" і навіть "Тоні в президенти!".

4. Transnacional Transporte de Valores e Seguranca Patrimonial, Бразилія, $ 6 млн.

У 2009 році грабіжники орендували будинок по сусідству зі сховищем, куди і зробили підкоп, вибравши вдалий день.В той вихідний проходив фінал футбольної першості, і вся Бразилія сиділа біля телеекранів. Бавовна від вибуху в сховище охоронець прийняв за грім салюту. Правда, на наступний день банда була затримана поліцією.

3. "Інкахран", Росія, 130 млн. Рублів.

Московська компанія "Інкахран" перевозила засоби відразу декількох банків, коли її вантажівка був захоплений злочинцями, що складалися в змові з одним з інкасаторів. Поліція швидко знайшла грабіжників, які швидко почали витрачати гроші на дорогі іномарки, нерухомість і подорожі. Чотирьох бандитів спіймали через місяць, а останній був затриманий в березні 2011 року.

2. Bank of England, Великобританія, $ 92. 5 млн.

У 2006 році зловмисники захопили в заручники родину керуючого депозитарієм банку, змусивши його таким чином відкрити сховище. Заручники не постраждали, а злочинців взяли через кілька днів.

1. United California, США, $ 100 млн.

Це гучне пограбування сталося в 1970-х роках, і сума вкраденої готівки в номіналі була менше, але з урахуванням інфляції фахівці прирівнюють її до рекордних 100 мільйонів доларів. Семеро грабіжників увірвалися до відділення банку і очистили сейфи. У підсумку всі були спіймані, а один із злочинців описав пограбування століття в своїй книзі "Супервор".