Топ-10 найбільш швидкозростаючих міст Росії

Незважаючи на намітилися застійні явища в економіці, цілком з'ясовні в умовах кризи, в багатьох регіонах спостерігається зростання ділової активності, виробництва і йде приплив робочої сили.

Сьогодні ми пропонуємо актуальний список топ-10 в який увійшли найдинамічніші міста Росії , рейтинг складено за матеріалами дослідження видання "РБК".

Зміст:

  • 10. Тюмень
  • 9. Саратов
  • 8. Нижньокамськ
  • 7. Іжевськ
  • 6. Енгельс
  • 5. Сиктивкар
  • 4. Абакан
  • 3. Ставрополь
  • 2. Білгород
  • 1. Краснодар

10. Тюмень

У 2013 році населення Тюмені зросла на 3%. Серед усіх учасників Топ-10 в Тюмені найвища середня зарплата - 41 410 руб. Головна промислова галузь в місті - виробництво нафтопродуктів. Фінансова стабільність, а також висока купівельна спроможність населення роблять місто привабливим для інвестування.

9. Саратов

Місто - відомий в Росії центр освіти і різноманітної науково-дослідницької діяльності. У Саратові дуже розвинені машинобудування, хімічна і нафтова промисловість. Місто стабільно входить в число привабливих регіонів для розвитку бізнесу.

8. Нижньокамськ

Коефіцієнт зростання сфери послуг в місті за 2014 року склав 1, 09. Крім того в Нижньокамську розвиваються нафтохімічна і енергетична галузі. Досить активно зростає будівництво, зокрема, торговельних площ.

7. Іжевськ

Столиця Удмуртії є економічним, торговим, культурним, а також освітнім центром. У місті розвинені оборонне, металургійне і машинобудівне виробництва.

6. Енгельс

Місто в Саратовській області знаменитий такими підприємствами як "Тролза", "Енгельський трубний завод", Кондитерська фабрика "Покровск". За рік населення міста приростає приблизно на 2%.

5. Сиктивкар

Столиця Республіки Комі є великим промисловим центром - тут більше 40 підприємств федерального значення. Також тут активно розвиваються ритейлові мережі, зокрема, місцеві - "Економ" і "Асорті".

4. Абакан

Найменше місто в нашому Топ-10, проте є важливим центром промисловості, енергетики і транспортної мережі Хакасії. Примітно, що кількість підприємств в місті за 2013 року зросло на 10%.

3. Ставрополь

Місто з населенням 420 тисяч жителів переживає період зростання, в основі якого - традиційно сильні для Ставропілля аграрні галузі. Зростання населення Ставрополя становить близько 2% на рік.

2. Білгород

Бєлгородська область - один з тих аграрних регіонів, які демонструють стійке зростання. Крім того, в Білгороді розвивається промислове виробництво. А Коефіцієнт зростання сфери послуг за 2014 р склав 1, 04.

1. Краснодар

Місто зовсім небагато недотягує до звання мільйонера з населенням трохи більше 890 тисяч жителів. Сучасний Краснодар як ніколи привабливий для рітейлерів. Саме тут базується мережу "Магніт", а також молодші, але перспективні, наприклад, "Санги Стиль".