Топ-10 найшвидших тварин в світі

Добре натренований спортсмен може розвивати швидкість в 45 км / год, а більшість же з нас бігають швидше 30 км / год. По частині бігу людина - аж ніяк не цар природи. Багато тварин здатні рухатися набагато швидше.

Сьогодні ми пропонуємо Топ-10 найшвидших тварин в світі . До нього увійшли тільки мешканці суші, хоча варто відзначити, що на воді і в повітрі є свої чемпіони. Так, риба-вітрильник вміє плисти зі швидкістю в 110 км / ч, а сокіл-сапсан пікірує на видобуток, демонструючи 90 км / год.

Зміст:

  • 10. Гієна (швидкість - 60 км / ч).
  • 9. Сіра лисиця (швидкість - 65 км / ч).
  • 8. Койот (швидкість - 65 км / ч).
  • 7. Лось (швидкість 72 км / ч).
  • 6. Газель Томпсона (швидкість - 80 км / ч).
  • 5. Лев (швидкість - 80 км / ч).
  • 4. Кулан (швидкість - 70 км / ч).
  • 3. Антилопа Гну (швидкість - 80 км / ч).
  • 2. Вилоріг (вилоріг антилопа) (швидкість - 100 км / ч).
  • 1. Гепард (швидкість - 120 км / ч).

10. Гієна (швидкість - 60 км / ч).

Цей хижак поширений на території Африки, Індії та Близького Сходу. Значна швидкість дозволяє гієнам полювати навіть на таких швидких і великих тварин, як зебра і антилопа гну. За один присід хижак може з'їсти до 15 кг м'яса.

9. Сіра лисиця (швидкість - 65 км / ч).

Цей вид з сімейства вовчих мешкає на півночі Канади, в США і Центральній Америці. Сіра лисиця не тільки швидко бігає, але і спритно лазить по деревах. Її здобиччю стають кролики, птиці та дрібні гризуни.

8. Койот (швидкість - 65 км / ч).

Американський вовк практично всеїдний і вкрай невибагливий. Основу раціону складає тваринна їжа: зайці, лугові собачки, ховрахи, дрібні гризуни, єноти, тхори і бобри, а також птахи і комахи. Койот добре плаває, ловить рибу і жаб. Восени поїдає плоди і ягоди. Зрідка нападає на дрібний домашній худобу, риється в смітті.

7. Лось (швидкість 72 км / ч).

Великий і сильний лось не часто стає здобиччю хижаків, та й наздогнати його при такій швидкості непросто. Сохатий - найбільший представник сімейства оленевих. Лось не тільки відмінно бігає, але і добре плаває. У день ці тварини проходять 10-15 км в пошуках їжі.

6. Газель Томпсона (швидкість - 80 км / ч).

Газель отримала свою назву на честь дослідника Джозефа Томпсона. Головним ворогом газелі є стрімкий гепард. Тому, щоб мати якийсь шанс на порятунок, їй необхідно вміння швидко бігати. На відміну від свого переслідувача, газель Томпсона може швидко бігти досить тривалий час.

5. Лев (швидкість - 80 км / ч).

Більшу частину турбот по видобутку їжі в прайді беруть на себе левиці. Але якщо потрібно, то і леви без проблем заганяють придивилася жертву. До речі, лев - найважчий серед всіх учасників нашого швидкісного Топ-10.

4. Кулан (швидкість - 70 км / ч).

Як правило, ці парнокопитні повільні і можуть навіть здатися ледачими. Але в хвилину небезпеки тварина розвиває швидкість, що дозволяє піти від більшого числа хижаків.

3. Антилопа Гну (швидкість - 80 км / ч).

Ці антилопи - улюблені ласощі левів. Тому природа і наділила їх такими видатними біговими здібностями. До речі, на відміну від важкого лева, антилопа гну може без праці нести своє легке тіло на набагато більш довгі дистанції.

2. Вилоріг (вилоріг антилопа) (швидкість - 100 км / ч).

А ця антилопа частіше за інших піддається нападам гепардів. Природно, змагатися з таким блискавичним мисливцем непросто. Перевагою вилоріг є витривала серце, що дозволяє втекти навіть тоді, коли хижак уже вибився з сил.

1. Гепард (швидкість - 120 км / ч).

Найшвидше тварина в світі з тих, що живуть на суші. Правда бігти довго з такою швидкістю гепард не в змозі, але частіше за все і декількох секунд досить, щоб загнати здобич. До рекордних 120 км / ч гепард розганяється всього за 3 секунди. А ось до 100 км / год, всього за 2, 6-2, 8 секунд.