Топ- 10 фактів про шоколад

Індіанці племен Центральної та Південної Америки протягом сотень років вживали шоколад як напій. Саме слово "шоколад" походить від "xocolatl", що на мові ацтеків означає "гірка вода".

В сучасному світі шоколад люблять і діти, і дорослі. Однак ми далеко не все знаємо про улюблені ласощі. І щоб виправити прикре непорозуміння, пропонуємо сьогодні наш Топ- 10 фактів про шоколад .

Зміст:

  • 10. Де в світі їдять більше шоколаду
  • 9. Шоколад - потужний афродизіак
  • 8. Шоколад не псує фігуру
  • 7. Шоколад корисний при вагітності
  • 6. Шоколад корисний для серця і судин
  • 5. Всесвітній день шоколаду відзначають 11 липня
  • 4. Білий шоколад готують з масла какао
  • 3. Шоколад не викликає карієс
  • 2. Шоколад отруйний для багатьох тварин
  • 1. Шоколад піднімає настрій

10. Де в світі їдять більше шоколаду

Справжнісінькі шокомани - швейцарці. Кожен житель Швейцарії за рік з'їдає близько 10 кг цих ласощів. А шоколад, вироблений місцевими кондитерами, високо цінується у всьому світі. До речі, середньостатистичний росіянин з'їдає на рік усього 4 кг шоколаду.

9. Шоколад - потужний афродизіак

Якісний темний шоколад має виражену збудливу дію завдяки високому вмісту фенілетіламіна і фенамина. Обидві речовини виробляються організмом людини в момент оргазму. До речі, ця властивість відзначали ще древні ацтеки, пригощаючи шоколадом пару молодят перед шлюбною ніччю.

8. Шоколад не псує фігуру

Головними джерелами калорій в плитці шоколаду є цукор і молоко. А зовсім згубним для талії буде дешевий шоколад, в складі якого є замінники какао-масла і інші шкідливі жири. Вибираючи якісний темний шоколад, можна без наслідків для фігури дозволити собі цілу плитку в день.

7. Шоколад корисний при вагітності

За статистикою, діти, народжені у мам - прихильниць шоколаду, мають міцні нерви, гарне здоров'я і багато посміхаються. Тому не варто вірити помилкам і відмовляти собі в звичному ласощах.

6. Шоколад корисний для серця і судин

Поліфеноли, що містяться в какао-бобах, позитивно впливають на серцево-судинну систему, покращуючи кровообіг. Правда, благотворний ефект надає тільки якісний шоколад, без вмісту замінників.

5. Всесвітній день шоколаду відзначають 11 липня

Початок свята поклали французи в 1995 році. Відзначають свято і в Росії. У багатьох великих містах в цей день влаштовують виставки, гуляння та інші розваги, супроводжувані поїданням улюблених ласощів.

4. Білий шоколад готують з масла какао

А крім масла какао в нього додають цукор, сухе молоко і ванілін. До речі, саме білий шоколад часто роблять пористим, поміщаючи масу в вакуум-котли на 4-5 годин. У вакуумі завдяки розширенню повітряних бульбашок в шоколаді утворюються пори.

3. Шоколад не викликає карієс

Для зубів шоколад - найменш шкідлива солодкість. Вміщені в ньому таніни перешкоджають розмноженню бактерій. До речі, деякі виробники зубної пасти навмисно додають в неї какао.

2. Шоколад отруйний для багатьох тварин

Що міститься в какао теобромін в організмі людини практично миттєво розщеплюється.А ось для кішок, коней, гризунів і папуг теобромін смертельно небезпечний. Щоб погубити тварина, достатньо 10-15 грамів шоколаду на кілограм ваги.

1. Шоколад піднімає настрій

Теобромін, кофеїн і фенілетиламін викликають прилив сил, канабіноїди покращують настрій, а зміст в ласощах цукру викликає викид в організмі ендорфінів - гормонів радості. На думку деяких авторитетних вчених, шоколад є надійним засобом лікування депресії.