Топ-10 країн з найкоротшим відпусткою

Рекордсмен по тривалості щорічної оплачуваної відпустки - Німеччина. Німці відпочивають днів в році. Ну а в більшості країн Єврозони тривалість оплачуваної відпустки становить 30 днів.

Однак не всім так пощастило. У сьогоднішньому Топ-10 країн з найкоротшим відпусткою зібрані ті трудоголіки, для яких навіть 10 днів на рік - недозволена розкіш.

Зміст:

  • 10. Туреччина
  • 9. Австралія
  • 8. Індія
  • 7. Мексика
  • 6. Сінгапур
  • 5. Канада
  • 4. США
  • 3. Китай
  • 2. Південна Корея
  • 1. Японія

10. Туреччина

Тривалість оплачуваної трудової відпустки в Туреччині - 12 днів. Працюючим в державних структурах пощастило більше - вони відпочивають 21 день. Також на тривалість відпустки впливає стаж роботи. Так через 15 років від дати працевлаштування можна розраховувати аж на 26 днів відпочинку.

9. Австралія

За статистикою, понад 170 росіян щорічно переїжджають жити до Австралії. При цьому вони втрачають 8 днів відпустки, адже австралійці за рахунок роботодавця відпочивають 20 днів на рік. Передбачені також надбавки до тривалості відпустки за стаж, але вони діють не для всіх категорій працівників.

8. Індія

За кожні відпрацьовані 20 днів індієць отримує один день відпустки, т. Е. За 100 днів роботи можна отримати 5 днів на відпочинок. З урахуванням вихідних, яких зазвичай трохи більше сотні, за рік набігає близько 2 тижнів відпускних.

7. Мексика

Тривалість оплачуваної відпустки в Мексиці - всього 7 календарних днів.Крім того в країні прийнято давати оплачуваних вихідний в день зміни президента, а буває це не дуже часто - один раз в 6 років.

6. Сінгапур

Тривалість відпустки в країні збільшується разом зі стажем роботи. У перший рік не можна розраховувати більше, ніж на тиждень. Потім за кожен відпрацьований рік додається один відпускної день.

5. Канада

Стандартний оплачувану відпустку в Канаді триває 14 днів. Додатково канадці відпочивають в святкові дні, яких в залежності від регіону може бути від 6 до 9 за весь рік, і вони, природно, не оплачуються роботодавцем.

4. США

Американці відпочивають в середньому 14 днів на рік. Роботодавець має право самостійно встановлювати тривалість оплачуваної відпустки. Однак мало хто йде на оплату 20 і більше днів відпустки для своїх працівників.

3. Китай

Працівникам з невеликим стажем належить всього 5 днів оплачуваної відпустки на рік. Зате пропрацювавши 10 років, можна отримати вже 10 днів для відпочинку. Для тих же, чий стаж перевищив 20 років, оплачувану відпустку в Китаї становить 15 днів.

2. Південна Корея

Тривалість відпустки у корейців становить 2 тижні. Якщо співробітник 2 роки пропрацював на одному місці, то йому належить уже 25 відпускних днів. Однак, за статистикою, 66% корейців регулярно відмовляються від відпустки через завантаженість на роботі.

1. Японія

Найкоротший відпустку у жителів Країни висхідного сонця. Залежно від стажу японцеві належить від 10 до 20 днів відпочинку, але на практиці непристойним вважається відпочивати більше 5 днів в році.