Топ-10 країн з найвищими пенсіями

Станом на початок квітня цього року розмір середньої трудової пенсії на території Росії склав 10, 4 тисячі рублів. Це приблизно 38% середньої заробітної плати. Сумно, хоча, наприклад, в Індії, державні пенсії отримують тільки колишні держслужбовці. Велика частина китайців в похилому віці також пенсій не отримує і може розраховувати тільки на свої накопичення і підтримку дітей.

Ми ж пропонуємо розглянути Топ-10 країн з найвищими пенсіями , де пенсійне забезпечення становить не менше половини від заробітної плати.

Зміст:

  • 10. Чехія
  • 9. Португалія
  • 8. Фінляндія
  • 7. Словенія
  • 6. Туреччина
  • 5. Італія
  • 4. Австрія
  • 3. Іспанія
  • 2. Люксембург
  • 1. Греція

10. Чехія

Пенсійні виплати в цій країні складають приблизно 50% заробітної плати. Пенсійний вік для чоловіків настає в 61 рік, для жінок - в 58 років. Тривалість життя чоловіків і жінок - 79 і 81. 8 року відповідно.

9. Португалія

В далеко не найбільш благополучною європейській країні пенсіонери отримують в середньому 54% від колишньої зарплати. Пенсійний вік для чоловіків і жінок однаковий - 65 років при середній тривалості життя близько 84 років.

8. Фінляндія

Фіни отримують на пенсії майже 58% від зарплати. Пенсійний вік в Фінляндії - 65 років. Середня тривалість життя - 84 роки. Забезпечують такий високий рівень пенсійних виплат працююче населення, частка якого становить 68.4%.

7. Словенія

Пенсіонери в цій країні отримують більше 62% від зарплати. Пенсійний вік для чоловіків настає в 63 роки у чоловіків і в 61 - у жінок. Середня тривалість життя в Словенії - 82 роки.

6. Туреччина

Турецьким пенсіонерам пенсія забезпечує отримання 64. 5% зарплати при тому, що жінки виходять на пенсію в 58 років, чоловіки ж - в 60. Матері, які мають 5 і більше дітей, що в цій країні - не рідкість, йдуть на пенсію в 48 років. Середня тривалість життя в Туреччині - 77 років.

5. Італія

Італійська пенсія становить 64, 5% зарплати, а пенсійний вік настає в 59 років у чоловіків і жінок. При цьому середня тривалість життя італійців - 84 роки. Частка працюючого населення в країні знаходиться на рівні 57%.

4. Австрія

Австрійці-пенсіонери отримують приблизно 77% від колишньої зарплати. Вік виходу на пенсію - 65 років у чоловіків, 60 - у жінок при середній тривалості життя 82, 5 і 85, 4 роки відповідно.

3. Іспанія

Незважаючи на кризові явища в економіці, Іспанія зберігає гідний рівень пенсійного забезпечення. Пенсіонери тут отримують 81% від попереднього заробітку, а пенсійний вік для всіх єдиний - 65 років. Середня тривалість життя в Іспанії - 84, 5 року.

2. Люксембург

Бути пенсіонерів в цій маленькій європейській країні досить приємно, розмір пенсії становить в середньому 87% від колишнього доходу. Пенсійний вік для представників обох статей - 60 років. Середня тривалість життя в Люксембурзі - 82 роки.

1. Греція

Дивно, але сама кризова європейська країна продовжує підтримувати найвищий рівень пенсійного забезпечення . Розмір грецької пенсії - майже 96% від колишнього доходу. Правда, рівень зарплат вважається одним з найнижчих в Європі.Пенсійний вік в Греції настає в 57 років для чоловіків і жінок.