Топ-10 символів Росії, лідерів проекту & ldquo; Росія-10 & rdquo;

До 29 вересня нинішнього року всі бажаючі можуть взяти участь у проекті "Росія 10" і проголосувати за один з великих пам'ятників архітектури або унікальний природний об'єкт. Мета проекту - визначення візуальних символів країни за допомогою всенародного голосування.

В ході первинного голосування було відібрано понад 700 об'єктів в різних регіонах. Ми сьогодні пропонуємо поглянути на символи Росії, що лідирують у проекті «Росія-10» .

Зміст:

  • 10. Астраханський Кремль
  • 9. Озеро Байкал
  • 8. Троїце-Сергієва Лавра
  • 7. Пам'ятник Катерині II і Катерининський сквер
  • 6. Скульптурний парк "Легенда"
  • 5. Мамаєв Курган і "Батьківщина-Мати кличе"
  • 4. Хоперский заповідник
  • 3. Богородицький музей-заповідник
  • 2. Мечеть "Серце Чечні"
  • 1. Коломенський Кремль

10. Астраханський Кремль

Будівництво Кремля велося протягом 40 років - з 1580 по 1620 рік. Цегла для будівництва брали на руїнах золотоординської столиці Сарая-Бату. Символом усього комплексу є 80-метрова дзвіниця. Периметр стін Астраханського Кремля становить 1544 метра, а їх товщина - від 2. 8 до 5. 3 метри.

9. Озеро Байкал

Близько 9/10 всього російського запасу прісної води вміщує це унікальне озеро. Площа поверхні Байкалу складає 31 470 кв. кілометрів, що майже дорівнює площі Бельгії. Це озеро - найглибше на Землі. Максимальна глибина Байкалу - 1642 метри, середня - 744 метри.В озері живе понад 1000 видів рослин і тварин, які не зустрічаються більше ніде в світі.

8. Троїце-Сергієва Лавра

Собор був заснований в 1337 році самим преподобного Сергія Радонезького. Цей унікальний історичний об'єкт в центрі міста Сергієв Посад до наших днів зберігає іконостас, розписаний великими майстрами - Данилом Чорним і Андрієм Рубльовим. Щодня Лавру відвідують сотні прихожан, охочих поклонитися мощам Сергія Радонезького.

7. Пам'ятник Катерині II і Катерининський сквер

Сучасний Катерининський сквер знаходиться в центрі Краснодара. Вважається, що саме на цьому місці було засновано місто. Вперше пам'ятник Катерині встановили тут в 1907 році, але через 13 років відправили на переплавку. У 2006 році відбулося урочисте відкриття цього відновленого монумента.

6. Скульптурний парк "Легенда"

Цей пензенський парк є частиною Центру сучасного мистецтва. "Легенда" - один з найбільших в світі скульптурних парків і практично не має рівних за багатством колекції і унікальності представлених тут робіт. У парку зібрано 275 прекрасних творів з граніту, мармуру, металу і дерева. Над створенням скульптур працювали майстри з 59 країн світу.

5. Мамаєв Курган і "Батьківщина-Мати кличе"

Цей меморіальний комплекс був відкритий у Волгограді в 1967 році в посвята героям Сталінградської битви. На кургані перепоховані останки більш ніж 34 тисяч полеглих воїнів - захисників Сталінграда. Висота меморіалу "Батьківщина-Мати кличе" - 86 метрів, сама скульптура має висоту в 53 метра, а на її виготовлення пішло 5. 5 тисяч тонн бетону і 2. 4 тисяч тонн металу.

4. Хоперский заповідник

З метою відновлення і збереження екосистеми в долині річки Хопер ще в 1935 році тут був заснований заповідник.На його території знаходиться близько 4 сотень озер і стариць. Тут неймовірно багата рослинність, в складі якої налічується 1200 видів вищих рослин. Завдяки Хоперский заповіднику вдалося зберегти на планеті такий вид тварин, як російська хохуля.

3. Богородицький музей-заповідник

Цей заміський ансамбль був зведений в кінці XVII століття за розпорядженням Катерини II. Палац був підірваний німцями в 1941 році, а парк був майже зруйнований. До 1988 року було відновлено будівлю палацу і відкритий музей, а реконструкція унікального парку продовжується до цього дня.

2. Мечеть "Серце Чечні"

Ця грозненська мечеть - одна з найбільших і величних в світі. Мечеть була відкрита в 2008 році. Свою назву мечеть отримала в честь першого президента Чечні - Ахмат-Хаджі Кадирова. "Серце Чечні" оточує величезний парк, який є частиною Ісламського комплексу, куди також входять Російський Ісламський університет і Духовне Управління Мусульман Чечні.

1. Коломенський Кремль

Зведення Кремля тривало з 1525 по 1531 рік під керівництвом італійських архітекторів. Комплекс розташований на злитті річок Коломенка і Москви. Сьогодні тут працює виставка давньоруського військового спорядження і зброї. На території Кремля проводяться тематичні виставки, військові ігри та атракціони.