Топ-10 кращих способів економії грошей

Ніхто не любить економити, але час від часу практично всім доводиться це робити. Виявляється, зовсім не обов'язково обмежувати себе буквально у всьому, щоб не доводилося щоразу "займати до получки".

Сьогодні ми пропонуємо Топ-10 кращих способів економії грошей , що дозволяють не відмовляти собі повністю у відпочинку, розвагах та інших звичних речах.

Зміст:

  • 10. Економте на побутовій енергії
  • 9. Економте на розвагах
  • 8. Економте на продуктах харчування
  • 7. Не беріть в борг
  • 6. Плануйте
  • 5. Делите витрати на категорії
  • 4. Просіть потрібні речі в подарунок
  • 3. Одягайтеся на розпродажах
  • 2. Відкладайте на депозит
  • 1. Слідкуйте за здоров'ям

10. Економте на побутовій енергії

Плануючи покупку побутової техніки, варто обов'язково звертати увагу на клас енергоспоживання. Холодильник класу А дозволить заощадити пару тисяч рублів на рік в порівнянні з менш економічним побратимом. Комп'ютер, телевізор та іншу що не використовується безперервно електроніку варто підключити до подовжувача. Після закінчення роботи простим натисканням кнопки всі прилади можна знеструмити, перейшовши в режим економії. Енергозберігаючі лампи також є доступним і ефективним способом зменшити комунальні платежі.

9. Економте на розвагах

Зовсім не обов'язково купувати глянцеві журнали, DVD-диски і оформляти підписку на газети.В Інтернеті можна вільно відшукати практично будь-яку інформацію, а також масу розважального контенту.

8. Економте на продуктах харчування

Способів заощадити на харчуванні кілька. Варіант 1 - брати з собою в офіс обід з дому, не витрачаючись на харчування в кафе. Варіант 2 - купувати продукти раз на тиждень на оптовому ринку, а не в магазині біля будинку. Варіант 3 - купувати продукти тільки на повний шлунок, голодна людина неодмінно купить масу непотрібних "смачненького".

7. Не беріть в борг

Звичка брати борги рано чи пізно призводить до фінансового краху. Придбання останньої моделі смартфона в кредит - вже точно не кращий варіант для тих, хто перебуває в режимі економії. Позичити гроші можна, якщо гаманець залишився вдома і нічим заплатити за обід.

6. Плануйте

Знати основні статті своїх доходів і витрат потрібно обов'язково. Виділивши першочергові платежі (комуналка, харчування, іпотека і т. Д.), Можна розрахувати більш-менш вільний залишок і зрозуміти, куди йдуть гроші. Часом скрупульозне фіксування доходів і витрат протягом декількох місяців дозволяє знизити свої витрати на 5-7 відсотків.

5. Делите витрати на категорії

Планувати витрати краще за категоріями. Складаючи бюджет на місяць, потрібно запланувати витрати на їжу, розваги, одяг, кредити і т. Д. Наприклад, на одяг в місяць виділяється 5 тисяч рублів. Якщо куплена куртка за 10 тисяч, то в наступному місяці таку статтю, як одяг, з бюджету виключаємо. Важливо не хитрувати і перекидати гроші між категоріями.

4. Просіть потрібні речі в подарунок

Сюрпризи до свят - це, звичайно, приємно. Але можна прямо сказати, що в день народження дуже хочеться отримати відеореєстратор або говорити всім, що найкращий подарунок - гроші, мотивуючи тим, що збираєте на велику покупку.

3. Одягайтеся на розпродажах

Як би не хотілося прикупити до початку зими новий пуховічок, краще почекати до початку розпродажів і придбати обновку вполовину дешевше. Режим економії - це точно не той період життя, коли потрібно одягатися виключно в брендові речі з останніх колекцій. А вже класичні джинси, куплені з великою знижкою на розпродажі, прослужать не один сезон.

2. Відкладайте на депозит

Як тільки вдасться дотягнути до чергової зарплати не на нулі, а з невеликим залишком, не варто відразу витрачати зекономлені гроші. Від 5 до 30% зарплати можна спробувати відкладати. Якщо зарплата надходить на банківську карту, то можна оформити в банку доручення щомісяця автоматично перераховувати, наприклад, 5% від суми, що надійшла у внесок.

1. Слідкуйте за здоров'ям

Витрати на ліки, обстеження і відвідування лікарів можуть становити чималі тисячі. Тому правильний здоровий спосіб життя - це не розкіш, а дуже ефективний спосіб економії грошей . Не обов'язково витрачатися на спортзал, але обов'язково гуляти на свіжому повітрі. Не обов'язково купувати дорогі вітаміни, але обов'язково відмовитися від куріння. Такі нескладні правила напевно убережуть від значних витрат.