Топ-10 найкращих фільмів про війну

Всупереч мріям прекраснодушних ідеалістів, війни йшли, йдуть, і схоже припиняться тільки разом зі зникненням людства. Представляємо кращі фільми про війну , що вийшли з 2000 по 2017 роки. В добірку увійшли російські та зарубіжні кінострічки. Військові події в більшості фільмів відбувалися в період з 1845 по 1945 роки.

Зміст:

  • 10. 28 панфіловців (2016)
  • 9. Безславні виродки (2009)
  • 8. Перл-Харбор (2001)
  • 7. Патріот (2000)
  • 6. 38-я паралель (2004)
  • 5. З міркувань совісті (2016)
  • 4. Останній самурай (2003)
  • 3. Мандарини (2013)
  • 2. Хлопчик в смугастій піжамі (2008)
  • 1. Піаніст (2002)

10. 28 панфіловців (2016)

Рейтинг - 7. 6

Є хороші художні і документальні радянські фільми на військову тематику. "Вони билися за Батьківщину", "В бой идут одни старики", "Звичайний фашизм" і багато-багато інших. Сучасний російський кінематограф рідко радує глядачів якісним військовим кіно, таким як "9 рота" про події в Афганістані і "Зірка" про радянських розвідників у роки Великої вітчизняної війни. А нова військово-історична драма "28 панфіловців" стала справжнім проривом, який демонстрував невідому, що і без підтримки Фонду кіно можна зняти один з найкращих фільмів про Велику Вітчизняну війну.

Події фільму розгортаються біля Волоколамська. Німці вже на підступах до Москви, але шлях їм перегороджує 316-та стрілецька дивізія, якою командував генерал І. В. Панфілов. В "28 панфіловців" дуже реалістично, без надриву і пафосу показаний подвиг, який здійснили звичайні люди.

9. Безславні виродки (2009)

Рейтинг - 7. 8

Нестандартна подача сюжету про американців єврейського походження, що помсти нацистам, популярні актори (Бред Пітт, Крістоф Вальц, Дайан Крюгер, Мелані Лоран), невимушені жарти і настільки ж невимушені вбивства - все це робить "Безславних виродків" Квентіна Тарантіно яскравим і незабутнім кіно.

8. Перл-Харбор (2001)

Рейтинг - 7. 9

Двоє друзів Денні і Рейф закохалися в одну дівчину. Здавалося б, тривіальний і нічим не примітний сюжет. Однак нудно глядачам не буде, так як ця любовна лінія доповнюється нападом японців на американську військову базу Перл-Харбор. Це фільм режисера Майкла Бея, а значить в ньому, за традицією, багато спецефектів, екшна і стрільби.

7. Патріот (2000)

Рейтинг - 7. 9

Коли в країні йде війна, не можна залишитися осторонь. Це занадто пізно розуміє Бенджамін Мартін (Мел Гібсон), коли втрачає сина. І ось колишній мирний плантатор встає на чолі найсуворішого загону, який воює проти англійців в боротьбі за незалежність США.

6. 38-я паралель (2004)

Рейтинг - 7. 9

У південнокорейській картині в жанрі "військова драма" показана доля окремої сім'ї під час Корейської війни 1950-53 років. Глава сім'ї, який відправив рідних на південь Корейського півострова, виявляється на передовій, в ролі гарматного м'яса.

5. З міркувань совісті (2016)

Рейтинг - 7. 9

Бути віруючим пацифістом - значить рятувати життя, а не забирати їх. І американський медик Дезмонд Досс, що служив під час битви за Окінаву, категорично відмовляється брати в руки зброю, незважаючи на цькування начальства і товаришів по службі. Фільм заснований на реальній біографії людини, яка отримала за свої переконання і дії Медаль Пошани.

4. Останній самурай (2003)

Рейтинг - 8

Головний герой фільму - американський капітан Натан Елгрен (Том Круз), отримав пропозицію навчати японських солдатів військовому ремеслу, щоб вони могли придушити самурайський повстання. Спочатку Елгрен відноситься до самураїв як до дикунів, проте потрапивши до них у полон розуміє, що самураї шляхетні, хоробрі і готові на самопожертву. Він переймається до своїх пленітелен таким повагою, що готовий стати на їхній бік проти японського імператора.

3. Мандарини (2013)

Рейтинг - 8

В старовинному естонському селі, розташованому в Абхазії, залишилися лише кілька людей: доктор Юхан, Іво, який робить ящики для зберігання мандарин і Маргус, господар мандариновою плантації. Війна між Абхазією і Грузією, гримнула в 1992 році, доходить і до села. І після бою Іво і Маргус знаходять двох чоловіків - вижив найманця з Чечні, який воював на абхазькій стороні і пораненого молодого грузина. Так поруч один з одним виявляються двоє непримиренних ворогів.

2. Хлопчик в смугастій піжамі (2008)

Рейтинг - 8. 1

Безтурботний і невинна дитина Бруно, син коменданта концентраційного табору, випадково зустрічає і заводить дружбу з єврейським хлопчиком Шмуелем в "смугастої

піжамі", що знаходиться по ту сторону дроту. Їхнє знайомство призводить до непередбачуваного фіналу.

1. Піаніст (2002)

Рейтинг - 8. 4

У списку кращих фільмів про Другу світову війну першу сходинку займає фільм, знятий за автобіографії відомого польського піаніста Владислава Шпільмана, єврея за національністю. З приходом фашистів до Польщі всіх євреїв помістили в Варшавське гетто. У 1943 році Шпільман втік з гетто і поневірявся по знайомих, які ховали його від нацистів.В "Піаністі" не показані жахи війни в масштабах народів, це фільм про війну очима однієї людини. Але від цього картина не стала менш жорстокою.