Топ-10 кращих кулінарних книг світу

Незважаючи на велику кількість рецептів різних страв в мережі інтернет, кулінарні книги не втрачають популярності. Особливо цінними є ті видання, до яких можна повертатися день у день.

Саме такі фоліанти увійшли в сьогоднішній Топ-10 кращих кулінарних книг світу . Примітно, що деякі книги були вперше опубліковані 100 років тому.

Зміст:

  • 10. Larousse Gastronomique
  • 9. The Good cook
  • 8. How to cook everything, Марк Біттман
  • 7. Jamie's Kitchen, Джеймі Олівер
  • 6. On food and cooking, Гарольд Макгі
  • 5. Simple art, Сідзуо Цудзи
  • 4. How to Cook, Делія Сміт
  • 3. The Book of Jewish Food, Клаудіа Роден
  • 2. Практичні основи кулінарного мистецтва, Пелагея Александрова-Ігнатьєва
  • 1. Подарунок молодим господаркам, Олена Молоховец

10. Larousse Gastronomique

Перше видання гастрономічною енциклопедії датується 1938 роком. Спочатку Larousse Gastronomique включала виключно страви французької кухні. Сьогодні ж многотомник присвячений європейській кухні в цілому. Російськомовна версія включає в себе 8 томів, кожен з яких коштує понад 2 тисяч рублів.

9. The Good cook

В цій серії англомовних кулінарних книг випущено 28 томів. Російська версія включає 9 книг, присвячених хлібопечення, фруктам, винам, м'яса, птиці і страв з круп, макаронів і бобових. Вартість кожного тому - близько 650 рублів.

8. How to cook everything, Марк Біттман

Ця книга Марка Біттман вважається головним кулінарним посібником американських господинь. Назва видання перекладається "Як готувати все".На жаль, російською мовою "How to cook" не видавалася, але її англомовна варіація дуже популярна навіть у наших співвітчизників.

7. Jamie's Kitchen, Джеймі Олівер

Книги Джеймі Олівера надзвичайно популярні в усьому світі. "Jamie's Kitchen" переведена на 28 мов і видана в 40 країнах. У Росії "Кухня Джеймі" продається за ціною близько 1100 рублів.

6. On food and cooking, Гарольд Макгі

Дивно, але ця книга є однією з улюблених для багатьох шеф-кухарів, хоча в ній не можна відшукати жодного рецепта. У виданні детально описані процеси, що відбуваються з тим або ж іншим продуктом в процесі приготування. Автор Гарольд Макгі вважається хресним батьком популярної нині молекулярної кухні. Хоча російський переклад книги відсутня, англомовний варіант з успіхом продається, наприклад, на Ozon. ru.

5. Simple art, Сідзуо Цудзи

Російський переклад цієї книги японця Сідзуо Цудзи отримав назву "Вишукана простота". Автор є найавторитетнішим в світі знавцем японської кухні. Тому книга дає уявлення і про приготування їжі, і про ритуали, пов'язаних з подачею на стіл. Російське видання коштує близько 1500 рублів.

4. How to Cook, Делія Сміт

Делія Сміт написала три книги про приготуванні яєць, пасти, хліба, випічки, м'яса, фруктів і т. Д. У Росії видано дві книги з трьох. "Як готувати ..." - відмінне посібник для початківців господинь, т. к. основи приготування різних страв викладені просто і зрозуміло. Ціна кожної книги Делії Сміт - близько 400 рублів.

3. The Book of Jewish Food, Клаудіа Роден

Роден писала книгу про єврейську їжі більше 10 років. У підсумку вийшло настільки всеосяжну видання, що The Guardian в 2013 році включив книга в десятку найважливіших кулінарних посібників світу. Примітно, що всі рецепти є однаково автентичні, т.е. автор не допускає ніяких спрощень процесу приготування і підміни інгредієнтів.

2. Практичні основи кулінарного мистецтва, Пелагея Александрова-Ігнатьєва

Видана в 1927 році книга зовсім недавно пережила друге народження. Видання містить рецепти як исконно русских, так і багатьох інших страв. У книзі описані різні способи обробки продуктів, навіть схеми оброблення м'яса та риби, а також опис процесу приготування, як звичних нам, так і майже забутих страв.

1. Подарунок молодим господаркам, Олена Молоховец

Вперше видана в 1861 році книга пережила безліч реінкарнацій. Серед описаних в книзі рецептів є прості супи, закуски, гарніри, а є і такі складні страви, як молочне порося і паштет з раків. Сучасні видавництва активно публікують окремі витяги з первісної книги.