Топ-10 кращих книг для підлітків

Інтернет-технології все активніше заміщають читання переглядом відеороликів, спілкуванням в чатах, на форумах і в соцмережах. Однак Росія роками залишається однією з найбільш читаючих країн світу, займаючи в відповідному рейтингу 7-й рядок.

Сьогодні ми пропонуємо всім Топ-10 кращих книг для підлітків . В добірку увійшли твори, які користуються найбільшою популярністю серед читачів від 13-17 років.

Зміст:

  • 10. Голодні ігри, С. Коллінз
  • 9. Вбити пересмішника, Х. Лі
  • 8. Серія про Хоббітов, Дж. Р. Толкієна
  • 7. Книжковий злодій, М. Зузак
  • 6. Маленький принц, А. Де Сент-Екзюпері
  • 5. Гаррі Поттер, Д. Роулінг
  • 4. 100 років самотності, Г. Маркес
  • 3. 451 градус за Фаренгейтом, Р. Бредбері
  • 2. Гордість і упередження, Д. Остін
  • 1. Граф Монте Крісто, А. Дюма

10. Голодні ігри, С. Коллінз

Ця трилогія стала бестселером в книжкових магазинах ще до виходу на екрани однойменного фантастичного фільму. Дія романів розгортається в майбутньому на території держави Панем. Головна героїня "Голодних ігор" Кітнес Евердін бере участь в жорстоких змаганнях на виживання, а потім і повстанні проти тоталітарного уряду Панем.

9. Вбити пересмішника, Х. Лі

За "Пересмішника" Лі отримав Пулітцерівську премію. Дія книги розгортається в 1930-х року, розповідь ведеться від імені дитини. У романі Лі засуджує такі трагічні риси сучасного суспільства, як ксенофобія та насильство.

8. Серія про Хоббітов, Дж. Р. Толкієна

Неймовірні пригоди героїв Толкієна захоплюють і дорослих, і дітей. У числі творів Толкієна 10 книг присвячено саме хоббітам і іншим мешканцям Середзем'я.

7. Книжковий злодій, М. Зузак

Зузак багато пише для дітей і підлітків. "Книжковий злодій" - це історія маленької дівчинки, яка втратила сім'ю в передвоєнної Німеччини. Виживати їй допомагають книги, які вона знаходить, а часом і краде. Пристрасть до читання призводить до того, що Лізель почала писати самостійно.

6. Маленький принц, А. Де Сент-Екзюпері

Це алегоричний твір написано надзвичайно красивою мовою і викликає особливий стан душі у читачів будь-якого віку. "Маленького принца" обов'язково потрібно читати в виданні, що супроводжується авторськими ілюстраціями Сент-Екзюпері.

5. Гаррі Поттер, Д. Роулінг

Серія книг про маленького чарівника Поттера і його друзів - одна з найпопулярніших в числі творів сучасної літератури. "Поттера" із задоволенням читають люди з різних країн, культур і вікових категорій.

4. 100 років самотності, Г. Маркес

Твір написано в особливому стилі "магічного реалізму". У світі продано понад 30 Мілн. примірників роману. У цій книзі майже немає діалогів, пропозиції розлогий і розгорнуті. Такі стилістичні прийоми створюють особливу атмосферу і дозволяють зануритися в особливий світ героїв Маркеса.

3. 451 градус за Фаренгейтом, Р. Бредбері

В своєму фантастичному романі Бредбері описує суспільство споживачів, скріпленої масовою культурою, де будь-яке інакомислення і критика жорстоко забороняються. Довгий час роман був жертвою цензури в різних країнах через згадки про аборти і пекельному вогні.

2. Гордість і упередження, Д. Остін

На жаль, набагато більше дівчаток-підлітків бачили однойменний фільм, але не читали оригінал. А між тим, ця книга - один з кращих британських романів, написаних під впливом атмосфери кінця 19 століття.

1. Граф Монте Крісто, А. Дюма

Сюжет роману був почерпнуть А. Дюма з архівів паризької поліції. В результаті захоплююча історія пригоди Едмона Дантеса стала другим за популярністю романом Дюма після "Мушкетерів" і кращою книгою для підлітків.