Топ-10 кращих баскетболістів в історії

Чемпіони змагань планетарного масштабу, найкорисніші і видатні особистості НБА - хоч греблю гати епітетів можна підібрати для баскетболістів, чиї шляхи до перемоги вдосконалили і змінили цей вид спорту.

Спробувати втиснути їх в якісь рамки? Визначити список кращих або перелік гідних? Найбільш повного і об'єктивного думки все одно не існує. Звернемо увагу на ключові фігури в історії баскетболу.

Зміст:

  • 10. Легендарний четвертий - Тім Данкан
  • 9. Неоднозначний Шакіл О'Ніл
  • 8. Унікальний Оскар Робінсон
  • 7. Кращий неафроамеріканец - Ларрі Берд
  • 6. 100-очковий Уїлт Чемберлен
  • 5. Кращий діючий - Кобі Брайант
  • 4. Кращий захисник - Білл Рассел
  • 3. Золотий Карім Абдул-Джаббар
  • 2. Лідер по передачам - Ірвін "Меджік" Джонсон
  • 1. Просто Майкл Джордан

10. Легендарний четвертий - Тім Данкан

Тіммі - "Містер Скромність" всієї Ліги. Розумний гравець з витонченими середніми від щита і боротьбою за підбір. У нього відмінне клатч-чуття і чистокровні лідерство. Саме він привів Шпор до чотирикратної перемозі в чемпіонаті. Тричі був MVP фіналу. Тім унікальний у своїй здатності проробляти масу чорнової роботи.

9. Неоднозначний Шакіл О'Ніл

Його можна не любити, але заперечувати його внесок в історію блюзнірство. Назвати Шакіла просто людиною нудно. Він - подія. На піку кар'єри Татко виграв не один титул.У списку скореров займає 5 місце за всю історію Ліги. Обожнюваний фанатами, завжди в центрі, Ніл закінчив своє баскетбольне хід, але слід залишив назавжди.

8. Унікальний Оскар Робінсон

Як пропустити гравця з тріпл-даблом за сезон? Нинішні колеги досі не можуть побити цей рекорд. У 1962 Робінсон набирав по 30 очок за матч. Також він подарував Мілуокі єдиний титул чемпіона в 1974 році. Оскар універсальний і великий.

7. Кращий неафроамеріканец - Ларрі Берд

Легенда. Йому дісталися: три MVP, три чемпіонати, два MVP фіналу, 12 матчів у Матчі Всіх Зірок. Рекорд - поспіль 3 перемоги на конкурсі триочкових, не під силу побити поки нікому. Ларрі був жорстким треш-токери. Але, кожен раз в роздягальні ставив брутально: "Хто сьогодні стане другим?". Чудовий снайпер. Бив з 90% -го штрафного, потрапляв в більшій половині, а показник трьох зашкалював за 40%. Їм захоплювалися і товариші, і вболівальники.

6. 100-очковий Уїлт Чемберлен

Сотня в одній грі. Однозначне потрапляння в ТОП. Неперевершений у всьому. В середньому набивав більше 50 за гру. 4-кратний MVP, 2-разовий чемпіон Ліги, 13 раз в Олл-Старе. Що ще додати?

5. Кращий діючий - Кобі Брайант

5-кратний чемпіон НБА. Добився всього, чого бажав. У 2006-му накидав в Торонто 81 очко, ніж наблизився до Чемберлену. Єдиний, хто заслужив похвалу самого Майкла.

4. Кращий захисник - Білл Рассел

Грав ще в ті часи, коли ніхто не вважав блок-шоти. В іншому випадку, Олджьювон не займав би зараз позицію лідера. Він вважав, що саме захист виграє титули. 11 раз дарував своїй команді чемпіонство. 5 разів ставав MVP. Сьогодні Білл роздає поради, і дуже поважаємо в вузьких колах баскетбольної еліти.

3. Золотий Карім Абдул-Джаббар

Або платиновий. Може, взагалі безцінний. У його скарбничці найбільша кількість очок - 38387. "Скай Хук" від Каріма - смертельний трюк для чужого кільця. Своїм командам приніс 5 перемог. Він кращий бомбардир. Навіть в 41 грав жорстко і ефективно.

2. Лідер по передачам - Ірвін "Меджік" Джонсон

Чотири рази в Лізі, тричі MVP і стільки ж фіналів. Меджік - перший розвідний з ростом 2, 08 м. Він же - революціонер на позиції розігруючого. Достойно виступив замість Каріма в Лейкерс і приніс перемогу команді. Ірвін рано пішов зі спорту, що не завадило йому вибороти титул "майстерно Чарівника" та зайняти почесне срібне місце в історії.

1. Просто Майкл Джордан

Не будемо даремно витрачати час і помилуємося його нагородами:

- тріумфальні перемоги в 6 чемпіонатах (хет-трику - 2)

- Вікенд Всіх зірок - 14

- MVP фіналу - 6 < - кращий за очками за гру - 10

- кращий захищається - 1998 г.

- в першій п'ятірці НБА - 10 разів

- кращий новачок 1985 року

Багато всього ще можна написати про особу баскетболу . А краще переглянути гри з історичними моментами і насолодиться ними ще раз.

Топ кращих моментів за участю Майкла Джордана.