Топ-10 банків, позбавлених ліцензії в 2014 році

Санацію банківської системи Центробанк почав ще в минулому році з гучного відкликання ліцензії "Майстер-Банку". З початку року було закрито ще 59 кредитних організацій.

Найбільш значимі з них ми включили в Топ-10 банків, позбавлених ліцензії в 2014 році . У десятку не ввійшли банки, які припинили своє існування шляхом приєднання до інших російським кредитним організаціям. У числі таких банків в цьому році - КИТ Фінанс Інвестиційний Банк.

Зміст:

  • 10. Русский Земельний Банк
  • 9. Стройкредіт
  • 8. Вогні Москви
  • 7. Банк Західний
  • 6. Сберінвестбанк
  • 5. Мій Банк. Іпотека
  • 4. Совинка
  • 3. Евротраст
  • 2. Атлас-Банк
  • 1. КВП-Банк

10. Русский Земельний Банк

Банк провів сумнівних операцій на суму в 15 млрд. Рублів. До відкликання ліцензії "РЗБ" входив в 250 найбільших банків РФ за величиною активів. Заборгованість банку перед вкладниками була оцінена в 10. 3 млрд. Рублів.

9. Стройкредіт

Банк входив в Топ-200 по величині активів. Однак високоризикова політика і відсутність при цьому адекватних резервів на можливі втрати призвели до відкликання ліцензії. Майже 3 млрд. Відшкодувань за вкладами банку-банкрута виплатив вкладникам банк ВТБ 24.

8. Вогні Москви

високоризикованих кредитна політика і низька якість активів призвели до відкликання ліцензії у "Вогнів Москви". На даний момент близько 90 вкладників банку не можуть отримати компенсації, так як їх депозити були закриті кредитною організацією в односторонньому порядку.

7. Банк Західний

Приводом для відкликання ліцензії стала недостовірна звітність, що приховує високоризикову кредитну політику. Із закриттям банку пов'язаний скандал, який влаштував один з вкладників "Західного", який захопив відділення кредитної організації. Грабіжник вимагав у проштрафилися банкірів повернути йому 25 млн. Рублів.

6. Сберінвестбанк

Єкатеринбурзький банк позбувся ліцензії за проведення сумнівних операцій. На щастя, обсяг коштів приватних осіб у банку був невеликий - Агентство страхування вкладів виплатить близько 1. 7 млрд. Рублів.

5. Мій Банк. Іпотека

Банк не забезпечував своєчасне проведення операцій по рахунках своїх клієнтів. Основні нормативи, встановлені ЦБ до капіталу, не виконувалися протягом досить тривалого часу. Вкладникам банку належить виплат майже на 11 млрд. Рублів.

4. Совинка

Банк був позбавлений ліцензії за проведення сумнівних операцій на 6. 8 млрд. Рублів. Ліквідатором банку виступило Агентство зі страхування вкладів. У процесі інвентаризації майна "Совінкома" була виявлена ​​недостача в розмірі 132 млн. Рублів.

3. Евротраст

Банк провів сумнівних операцій на суму понад 7 млрд. Рублів. Вкладниками банку на момент відкликання ліцензії були близько 12 тисяч чоловік. Але так як "Евротраст" був учасником системи страхування вкладів, всі вони почали отримувати відшкодування, загальна сума яких може скласти 3. 8 млрд. Рублів.

2. Атлас-Банк

Сукупний обсяг сумнівних операцій, проведених Атлас-Банком в 2013 році, склав близько 9 млрд. Рублів. "Атлас" не був учасником системи страхування вкладів.

1. КВП-Банк

Приводом для відкликання ліцензії стали сумнівні операції, загальна сума яких за період з 01.01. 2013 року до 01. 04. 2014 року склала 57 млрд. Рублів. "КВП-Банк" не був учасником системи страхування вкладів.