Топ-10 альтернативних джерел енергії

Вугілля, нафта, газ, ядерне паливо - всі ці традиційні джерела енергії давно знайомі людству і використовуються з різним ступенем ефективності. Пошук альтернативних джерел енергії ведеться за цілою низкою причин. Це і економія витрат на тепло- і електропостачання, і поліпшення екологічної ситуації, і обмеженість наявних енергетичних ресурсів.

Сьогодні пропонуємо вивчити наш Топ-10 альтернативних джерел енергії . Далеко не всі джерела коли-небудь набудуть широкого поширення, однак, деякі вже забезпечують енергією мільйони людей по всій планеті.

Зміст:

  • 10. Енергія вітру
  • 9. Біопаливо
  • 8. Керований термоядерний синтез
  • 7. Енергія морських припливів
  • 6. Космічна енергетика
  • 5. Тепло людського тіла
  • 4. Геотермальна енергетика
  • 3. Воднева енергетика
  • 2. Енергія морських і океанських хвиль
  • 1. Енергія сонця

10. Енергія вітру

Вітрогенератори давно і досить успішно застосовуються в Данії, Нідерландах, Великобританії, Китаї та Індії. Данія близько 25% енергії отримує саме за рахунок вітряних установок. За оцінками аналітиків Росія також могла б застосовувати енергію вітру, забезпечуючи до 10% своїх енергетичних потреб.

9. Біопаливо

Біодизель та біоетанол можна отримувати з різних продуктів: деревних відходів, соломи, біогазу, рослинних масел, водоростей.У Росії основний продукт для виробництва біодизеля - рапсове масло. У країнах Євросоюзу працює понад 245 заводів з виробництва біодизелю.

8. Керований термоядерний синтез

Процес отримання більш важких атомних ядер з більш легких може служити джерелом енергії в тому випадку, якщо є керованим. У сучасній атомній енергетиці використовується реакція розпаду, а не синтезу. В даний час керований ядерний синтез для отримання енергії на практиці не використовується, так як залишається відкритим питання рентабельності і безпеки такої діяльності.

7. Енергія морських припливів

На берегах морів, де гравітаційний вплив місяця викликає зміна рівня вода двічі на добу, будуються приливні електростанції (ПЕС). На сьогоднішній день ПЕС працюють у Великобританії, Франції, Канаді, Китаї та Індії. У Росії з 1968 року функціонує експериментальна ПЕС на узбережжі Баренцевого моря.

6. Космічна енергетика

Отримання енергії в фотоелектричних елементах, винесених на орбіту Землі, вважається перспективним джерелом енергії. Однак деякі вчені запевняють, що масштабна реалізація подібних проектів призведе до глобального потепління. В даний час на практиці отримання енергії таким способом з доставкою її на Землю не проводиться.

5. Тепло людського тіла

У Стокгольмі і Парижі влада має намір використовувати тепло, яке виділяють пасажири вагона метро під час поїздки. Так, в Парижі власник житлового будинку, розташованого над гілкою метрополітену, розробив проект обігріву 17 квартир за рахунок тепла тіл пасажирів.

4. Геотермальна енергетика

Термальні джерела є на території багатьох країн.У Центральній Америці, Філіппінах, Ісландії їх навчилися використовувати для опалення. У цих же районах працюють і геотермальні електростанції.

3. Воднева енергетика

Водень вважається екологічно чистим джерелом енергії. Однак для виробництва водню на сьогоднішній день потрібно більше енергії, ніж можна отримати при його використанні. Тому ефективним джерелом енергії водень поки не став.

2. Енергія морських і океанських хвиль

Країни, що мають протяжну берегову лінію, цілком можуть покривати частину своїх енергетичних потреб за рахунок морської хвилі. За розрахунками аналітиків, Великобританія може отримати таким чином до 5% необхідної електроенергії. З цією метою саме в Сполученому Королівстві був побудований хвильової генератор Oyster.

1. Енергія сонця

Більш ніж в 30 країнах світу працюють сонячні електростанції, а сотні тисяч домашніх господарств забезпечують себе енергією за рахунок установки сонячних батарей. До речі, найпотужніша сонячна електростанція в світі - "Перово", розташована в Криму. Сонце, мабуть, - найпопулярніший серед альтернативних джерел енергії на сьогоднішній день.