Найдорожчі в світі продукти харчування

Продукти харчування на прилавках всіх російських магазинів дорожчають з кожним днем. Але все ж вітчизняним сирів, ковбас та інших смакоти далеко до заморських ласощів, які продаються на спеціальних закритих аукціонах для подачі на стіл найбагатшим гурманам планети.

В сьогоднішній підбірці представлені найдорожчі в світі продукти харчування .

Зміст:

  • 10. Королівські Дині Юбарі
  • 9. Ікра Almas
  • 8. Чай Тенуаньінь
  • 7. Білий трюфель
  • 6. Шафран
  • 5. Блакитний тунець
  • 4. Картопля La bonnotte
  • 3. Яловичина Кобе
  • 2. Гриби мацутаке
  • 1. Їстівне золото

10. Королівські Дині Юбарі

Ці гібридні дині вирощують тільки на японському острові Хоккайдо. Одночасно солодкий і пряний смак фрукта дуже цінується гурманами. Тому перші плоди з щорічного врожаю продають на аукціонах за ціною близько $ 25 000 за штуку. А ось в розпал сезону диньки середньої величини можна придбати за $ 100.

9. Ікра Almas

Ця ікра білуги має одну важливу відмінну рису - добувають її тільки з каспійської білуги, вік якої становить від 80 до 100 років. Адже чим старше буде білуга, тим світліше її ікра, і тим більш витончений смак вона має. Природно, що такий дорогий продукт потребує правильної упаковці - баночки для ікри Almas виготовляють з 24-каратного золота. Вартість кожної баночки з ікрою - $ 25 000.

8. Чай Тенуаньінь

Для виробництва цього китайського крупнолистового чаю збирають зрілий лист, який піддають слабкою ферментації.Особливі умови ферментації дозволяють створити неповторний аромат Тенуаньінь. Знавці без заперечень віддають за 100 грамів такого чаю $ 6 000.

7. Білий трюфель

Схожий на картоплину гриб має незвичайний аромат. Зростає найцінніший трюфель в лісах Європи, в Білорусії і навіть зустрічається в Центральній Росії. Для пошуку трюфелів в Європі використовують спеціально навчених собак. Нелегка праця з пошуку гриба добре оплачується, адже кілограм коштує близько $ 3 600.

6. Шафран

Знаменита пряність - це висушені рильця квітки з роду ірисових. Для отримання одного грама шафрану потрібно 150 квіток. Звідси і нечувана ціна цієї пряності - $ 2 700 за 1 фунт (рівно 453 грама).

5. Блакитний тунець

Найдорожча в світі риба особливо популярна в Японії, адже м'ясо блакитного тунця ідеально підходить для смачних суші і сашимі. Як правило, кілограм тунця коштує близько $ 1 300. Але відома операція з продажу риби вагою 222 кг за $ 1, 75 млн.

4. Картопля La bonnotte

В процесі вирощування ця картопля удобрюють морськими водоростями. В результаті коренеплід отримує м'який солонуватий присмак і тонкий лимонний аромат. Бульби La bonnotte настільки ніжні, що збирають їх виключно вручну. Кілограм такої картоплі коштує близько $ 1 500.

3. Яловичина Кобе

Шматочки цього м'яса виглядають так, немов би їх залишали на деякий час на снігу - вони немов покриті інеєм. Тонкі жирові прошарки роблю яловичину "мармурової". Вартість стейка з яловичини Кобе доходить до $ 500.

2. Гриби мацутаке

Кілограм цих грибів коштує від $ 2 000. На жаль гурманів мацутаке неможливо культивувати в штучних умовах - гриб росте тільки на корі червоної сосни в лісах Китаю і Японії.Вважається, що мацутаке не тільки смачний, але і вкрай корисний для здоров'я.

1. Їстівне золото

Найтоншу фольгу або крихітні гранули часто використовують для прикраси кондитерських виробів і алкогольних напоїв. Головними любителями скуштувати золота вважаються заможні індійці. Вони із задоволенням купують харчове золото за ціною від $ 30 до $ 100 тис. За кілограм, що робить його найдорожчим продуктом харчування в світі!