Найбільш диктаторські країни світу, рейтинг 2015 року

Під диктатурою мається на увазі значне зменшення або повна відсутність політичних і громадянських свобод в країні в зв'язку з концентрацією влади в руках однієї людини або групи осіб. А саме слово "диктатор" стало синонімом грубих порушень прав людини і жорстокості.

Представляємо вам самі диктаторські країни світу . Рейтинг складений на основі даних розважального сайту Hubpages.

Зміст:

  • 5. Зімбабве
  • 4. Екваторіальна Гвінея
  • 3. Саудівська Аравія
  • 2. Північна Корея
  • 1. Судан

5. Зімбабве

Відкриває рейтинг сучасних держав з найбільш жорстоким диктаторським режимом. Після успішного початку антиколоніальної визвольної війни Роберт Мугабе був обраний першим президентом незалежної республіки Зімбабве, але протягом багатьох років він все більше підкреслював свої диктаторські тенденції. Уряд Мугабе критикується як всередині країни, так і на міжнародній арені за тортури і вбивства 70 000 чоловік, 70% рівень безробіття і 500% рівень інфляції. Його режим проникнуть насильством і нетерпимістю. У Зімбабве прийняті закони проти гомосексуалістів, і був здійснений "чорний переділ" - насильницьке вилучення землі у білих громадян з передачею їх ферм безземельним селянам і ветеранам війни.

4. Екваторіальна Гвінея

У число найбільш диктаторських країн в світі входить крихітна держава в Західній Африці, яким керує Теодоро Обіанг Нгема Мбасого.Екваторіальна Гвінея з її 500 000 жителями, не уявляла інтересу для світу, поки в 1991 році на шельфі в її територіальних водах не були виявлені величезні запаси нафти. Втім, від цього 60% жителям Гвінеї ні холодно ні жарко, вони живуть на 1 долар в день. А більшу частину нафтового прибутку Теодоро Обіанг кладе на свій банківський рахунок. Диктатор заявив, що в його країні немає бідності, просто населення звикло жити по-іншому. У Гвінеї немає громадського транспорту або газет, і тільки 1% державних витрат витрачається на охорону здоров'я.

3. Саудівська Аравія

Саудівська Аравія є однією з небагатьох країн світу, де протягом багатьох десятиліть ніколи не проводилися хоча б формальні вибори правителя. Король Саудівської Аравії Салман ібн Абдул-Азіз з 2015 року. Незаміжні дорослі жінки не можуть подорожувати, працювати або отримувати медичні процедури без дозволу чоловіка-опікуна з числа близьких родичів. Їм не дозволено навіть водити машину.

В королівстві застосовується смертна кара, тортури і позасудові арешти. Поліція моралі навіть забороняє продаж Барбі, так як ця лялька є символом занепаду і розбещеності Заходу.

2. Північна Корея

На другому місці в списку найбільш жорстоких диктаторів світу знаходиться Кім Чен Ин, син Кім Чен Іра. Він став диктатором Північної Кореї в 2011 році, на наступний день після смерті свого батька. Блискучий товариш (один з офіційних титулів північнокорейського керівника) спочатку повинен був правити країною разом з дядьком Чан Сон Тхеком. Однак в грудні 2013 року дядько був звинувачений у державній зраді і страчений.

Вважається, що в країні 150 000 осіб займаються примусовою працею в таборах, створених, щоб покарати передбачуваних політичних дисидентів і їх сім'ї, а також громадян, які втекли з країни в Китай, але виданих китайським урядом.

1. Судан

На першому місці в топ-5 найбільш диктаторських країн світу 2015 знаходиться найбільше африканська держава. Його очолює президент Омар Хасан Ахмад аль-Башир. Він прийшов до влади після військового перевороту, і відразу призупинив дію конституції, скасував Законодавчі збори і заборонив політичні партії і профспілки. Диктатор завжди наполягав, що життя народу повинна регулюватися шаріатом, навіть в Південному Судані, з його переважно християнським населенням.

Омар Хасан Ахмад аль-Башир сумно відомий за організацію масових вбивств чорношкірих громадян під час конфлікту в Дарфурі. Через громадянську війну в Південному Судані між чорним і арабським населенням понад 2. 7 млн ​​осіб стали біженцями. У 2009 році Міжнародний кримінальний суд вперше за всю історію свого існування виписав ордер на арешт чинного керівника держави. На це аль-Башир, якого звинувачують у злочинах проти людяності і військових злочинах, відповів, що ті, хто видали цей ордер, можуть його з'їсти.