Найбільший в світі крокодил

Найбільший в світі крокодил

Крокодили вважаються одними з найдавніших жителів нашої планети. В кінці ХХ століття вченими було доведено, що в епоху крейдяного періоду мешкав найбільший в світі крокодил - Саркозух. Підтверджують існування цього стародавнього гіганта його останки, завдяки яким були встановлені приблизні маса (8 т) і довжина (12 м) цього чудовиська. В даний час крокодилів такого розміру вже не існує, але молодші родичі Саркозуха також володіють чималими габаритами.

Зміст статті

  • Бронзовий призер
  • Друге призове місце
  • Лідер - гребенястий крокодил

На жовтень 2014 року 3-е місце займають американські алігатори, на 2-го ступеня знаходиться нільський крокодил, а очолив трійку лідерів крокодил гребенястий.

Бронзовий призер

Мешкає американський алігатор переважно в штатах Луїзіана, Флорида, а також на півдні Джорджії. Їх можна зустріти буквально в будь-якому прісноводому водоймищі. Довжина цього плазуна в середньому становить від 4 до 5 м, а вага - до 0, 5 т. Але на острові Марш (Луїзіана) був спійманий величезний 5, 8-метровий алігатор, вага якого перевищувала 1 т.

З першого погляду цей хижак може здатися досить повільним, але всупереч очікуванням на короткій дистанції алігатор може розвинути швидкість, близьку до 40 км / ч. Харчуються вони рибою, птахами, черепахами, нерідко нападають на тварин або їдять падло.Людини алігатори бояться, тому атакують в дуже рідкісних випадках з метою захисту.

Навесні у них починається шлюбний період. Самка відкладає яйця (від 20 до 100 штук) в попередньо вибудуване з трави гніздо поблизу водойми. Після відкладання охороняє їх до появи малюків, яких вона буде захищати протягом першого року життя.

до змісту ↑

Друге призове місце

Довжина нільського крокодила коливається в межах 4-5, 5 м, а вагою він більше 0, 5 т. Але в 1905 році зафіксований випадок, коли спіймали 6, 4 метрову особина вагою понад 1 т.

Навколишнє середовище: практично вся континентальна Африка, Мадагаскар, Занзібар, Маврикій, Прінсіпі, Марокко, басейн Нілу. Через браконьєрство в проміжку між 40-ми і 60-ми роками їх чисельність істотно знизилася. Метою полювання була якісна і дорога шкура нільського крокодила.

Яйця самка нільського крокодила відкладає на мілині в пісок, в деяких випадках споруджуючи гніздо з прогнилої листя і бруду, після чого зариває відкладені яйця в ньому. Кількість яєць коливається в межах 20-100. Як правило, весь інкубаційний період самка не відходить далеко від місця кладки, щоб ніхто не зазіхнув на майбутнє потомство. Коли дитинчата вилупилися, мати дбайливо переносить їх у пащі до водойми, що показано на фото.

до змісту ↑

Лідер - гребенястий крокодил

Цей вид крокодилів є найбільшим. Довжина самців може досягати 7 м при вазі близько 1 т, але самки набагато менше - в межах 3 м з вагою до 0, 5 т. Гребенястий крокодил отримав свою назву завдяки двом гребенях, які знаходяться в області очей. Мешкає цей хижак в прісноводних водоймах островів Нової Гвінеї, а також Австралії та Індонезії.У рідкісних випадках молодих особин, витіснених старшим поколінням, можна зустріти в солонуватих прибережних водах океанів. Тому даних крокодилів іноді називають морськими.

Раціон харчування різноманітний - від черепах і варанів до великої худоби (антилопи, і навіть буйволи). Полюють переважно в сутінках, коли їх практично неможливо помітити під водою. Коли видобуток схоплена, крокодил тягне її під воду, що робить її опору безглуздими. Завдяки надзвичайно потужної щелепи він здатний з легкістю роздрібнити череп навіть буйволові.

Цікаве відео про гребенястих крокодилів:

Шлюбний період найбільший крокодил у світі переживає в осінньо-зимовий період. Яйця в кількості приблизно 50 штук відкладаються в яму, в якій знаходиться бруд з листям, що сприяють абсорбуючим вологу процесам і збереженню постійної температури. Вилуплюються малята після закінчення трьох місяців. З усього потомства до статевої зрілості (16 років) доживає близько 1% крокодилів.

Даний вид є найбільш небезпечним для людини, так як найбільша кількість зафіксованих нападів приписується саме гребнистой крокодилу.

Найчастіше це відбувається на мілководді, коли людина розслаблена і не очікує нападу. Відомі випадки атак крокодила навіть на суші, але їх небагато.