Найперший мультфільм в світі (ВІДЕО)

Мало знайдеться дорослих або дітей, які не люблять дивитися мультфільми. Зараз їх незліченну кількість: від милих і дуже смішних до сумних і філософських, від мальованих і "пластилінових" до виконаних за допомогою комп'ютерної або пісочної анімації. Але яким був найперший мультфільм в світі? І хто його створив?

Зміст:

  • Перший ляльковий фільм
  • Батько європейської мультиплікації
  • Сюжет "Фантасмагорії"
  • Перший мультфільм в США
  • Перший об'ємний мультфільм

Перший ляльковий фільм

Найстаріший мультфільм за участю ляльок був знятий в 1898 році Джеймсом Стюартом Блектон і Альбертом Смітом. Він називається "Цирк ліліпутів". Іграшки в ньому були дерев'яними.

Батько європейської мультиплікації

Перший європейський мультфільм під назвою "Фантасмагорія" був створений у Франції в 1908 році, художником-карикатуристом Емілем Колем. У 1908 році він приєднався до кінокомпанії Gaumont як фотограф і сценарист, але потім перейшов до створення анімаційних фільмів. Коль зробив багато фільмів (понад 250), використовуючи малюнки, вирізки і ляльок.

Найперший мультфільм в історії Європи, - ще й перший повністю анімаційний фільм в історії мультиплікації. "Фантасмагорія" - це французьке слово, яке означає "постійно змінюється складна послідовність побаченого або зображуваного". Коль працював над цим мультфільмом протягом приблизно 5 місяців.Він намалював кожен кадр на папері, яку потім перевів на негативну плівку. Для цього мультфільму, який займає близько хвилини і 20 секунд, художник повинен був зробити близько 700 проектів, які пізніше фотографував.

Характерна риса "Фантасмагорії" - її персонажі намальовані білими лініями, а рухаються на чорному тлі.

Кожен малюнок лише трохи відрізняється від попереднього. У процесі створення мультфільму автор дозволив собі деяку спонтанність з зображеннями - саме тому "Фантасмагорія" має стиль а-ля "потік свідомості".

Сюжет "Фантасмагорії"

Фільм не має ніякої реальної історії або структури. У першій сцені рука малює маленького клоуна Фантоша, що висить на турніку.

- Він падає і замість нього з'являється товстий Фантош в капелюсі, який знімає капелюх, втрачає перуку і вмощується на місце в кінотеатрі.

- Перед ним сідає жінка у великому капелюсі, з-за якої Фантош не бачить, що твориться на екрані.

- Він знімає пір'я з капелюха, і лякається раптово з'являється павучка.

- Тепер екран видно краще, але під капелюхом у дами величезна зачіска, і Фантошу доводиться спалити її.

- Голова дами вибухає, і з неї з'являється Фантош.

- Потім він потрапляє в коробку, на яку зверху кидають гирі, однак Фантош з легкістю відкриває її, скинувши гирі на землю.

- За допомогою вудки він ловить перехожого, який перетворюється в якусь рідину.

- Потім з'являється величезний мушкетер, і Фантош спалює його свічок.

- Прогулюючись по місту клоун втрачає голову, та стрибає, мов м'ячик і її ловить перехожий.

- Він перетворюється в пляшку, а Фантош виявляється всередині цієї пляшки.

- Після цього пляшка перетворюється в квітку, потім в слонячий хобот.

- Помітивши поліцейського, слон стає будинком, в який забігає Фантош, а поліцейський замикає двері зовні.

- Фантош вирішує вистрибнути з вікна і "розбивається". Тут з'являються руки аніматора, "лагодять" клоуна, той надувається і, сівши на коня, зникає.

Перший мультфільм в США

У 1906 році Джеймс Стюарт Блектон, один із засновників студії Vitagraph Company of America, представив публіці мультфільм "Смішні особи". Це була серія невигадливих малюнків, на яких були зображені забавні пики.

Першим американським мультиплікаційним персонажем, який з'явився в короткометражному мультфільмі, був полковник Хейза Ліара. Він дебютував в 1913 році в мультфільмі від студії JR Bray під назвою "Полковник Хейза Ліара в Африці" .

Перший об'ємний мультфільм

Перший мультиплікаційний фільм в світі, в якому глядачам було видно обсяг, створив російський режисер і оператор Владислав Старевич в 1912 році. Він називався "Прекрасна Люканіда, або Війна вусанів з рогачами".

Мультфільм був знятий методом покадрової зйомки, а його головними героями були справжні живі комахи з ентомологичеськой колекції Старевича.

Сюжет мультфільму оповідав про любов Люканіда, володарки жуків-рогачів, і графа ГЕРОС, представника племені жуків-вусанів.

Стрічка користувалася шаленим успіхом у глядачів. Добре знаючи повадки комах і використовуючи метод покадрової зйомки Старевич домігся натуральної пластики "акторів" у своїй картині.