Найсильніші розвідки в світі, кращі служби 2015 року

Спецслужби вважаються основним стовпом безпеки будь-якої країни. Але все, що вони роблять, вони роблять "за лаштунками", тому результати їх роботи зазвичай не видно непосвяченим.

Ось 10 кращих розвідувальних спецслужб світу 2015 року , за версією закордонного інтернет-видання ExpertSecurityTips, присвяченого питанням безпеки, особистого захисту і самооборони.

Зміст:

  • 10. Відомство розвідки і спеціальних завдань (MOSAD), Ізраїль
  • 9. Міністерство державної безпеки (MSS), Китай
  • 8. Австралійська секретна розвідувальна служба (ASIS)
  • 7. Генеральний директорат зовнішньої безпеки (DGSE), Франція
  • 6. Відділ досліджень і аналізу (RAW), Індія
  • 5. Федеральна розвідувальна служба (BND), Німеччина
  • 4. Федеральна служба безпеки (ФСБ), Росія
  • 3. Секретна розвідувальна служба (МІ-6), Великобританія
  • 2. Центральне розвідувальне управління (ЦРУ), США
  • 1. Пакистанська міжвідомча розвідка (ISI)

10. Відомство розвідки і спеціальних завдань (MOSAD), Ізраїль

Ця організація займається збором і вивченням розвідданих, бере участь в боротьбі з тероризмом і ліквідує ворогів Ізраїлю по всьому світу. Директор агентства звітує про свою діяльність безпосередньо прем'єр-міністру Ізраїлю.

9. Міністерство державної безпеки (MSS), Китай

Несе відповідальність за контррозвідку, зовнішню розвідку і політичну безпеку.Також співробітники цього міністерства добувають іноземні передові технології і контролюють дисидентів і студентів, які перебувають за межами КНР.

8. Австралійська секретна розвідувальна служба (ASIS)

Основна роль агентства полягає в зборі інформації і передачі її в різні спецслужби країни. Серед інших секретних агентств по всьому світу австралійська розвідка відома своїм чудовим технічним прогресом.

7. Генеральний директорат зовнішньої безпеки (DGSE), Франція

У 1982 році замінив службу зовнішньої документації і контррозвідки. У відомстві працюють до 5000 чоловік. Успіхи французької розвідки не дуже добре відомі широкому загалу, але спецслужба стверджує, що запобігла 15 терактів у Франції.

6. Відділ досліджень і аналізу (RAW), Індія

Основна увага агентства зосереджено на сусіда і основному супротивнику країни Камасутри і Боллівуду - Пакистані. Воно відповідає за дезинформаційні заходи, саботаж і шпигунство проти Пакистану та інших країн. Навіть парламент Індії не знає про бюджет, структуру, склад і штаті розвідслужби.

5. Федеральна розвідувальна служба (BND), Німеччина

Регулярно проводить шпигунські операції з 1956 року. Фокусується на зборі та аналізі секретної інформації, виявленні потенційних загроз, а також інформуванні німецького уряду про терористичну злочинну діяльність.

4. Федеральна служба безпеки (ФСБ), Росія

Рейтинг кращих розвідслужб світу був би неповним без наступника Комітету державної безпеки СРСР. ФСБ була сформована в 1995 році і займається не тільки розвідкою і контррозвідкою, але боротьбою з тероризмом, протидією контрабанді наркотиків, забезпеченням інформаційної безпеки і підвищенням оборонної безпеки країни.

3. Секретна розвідувальна служба (МІ-6), Великобританія

Офіційно існування місця роботи Джеймса Бонда заперечувалося британським урядом до 1994 року. Відомство працює у співпраці з Моссад і ЦРУ для того, щоб усунути будь-яку потенційну загрозу Англії. Це розвідка відома своїми смертоносними і холоднокровними агентами, які перед виконанням операції тривалий час не виділялися з числа добропорядних обивателів.

2. Центральне розвідувальне управління (ЦРУ), США

Офіційно ЦРУ, засноване в 1947 році - це громадська організація. У його завдання входять: отримання і аналіз інформації про іноземців, контроль і координація збору розвідданих за межами США через агентурну мережу, збереження національної безпеки і різні функції, що стосуються розвідувальної діяльності.

1. Пакистанська міжвідомча розвідка (ISI)

Головний орган розвідки і контррозвідки Пакистану, заснований в 1948 році, відразу після розділу Індії та Пакистану. Підтримує зв'язки з іншими спецслужбами різних країн, в тому числі американської ЦРУ і британської МІ-6. Знаходиться на чолі топ-10 кращих розвідок світу за високу ефективність роботи, особливо в операціях в Афганістані, Кашмірі та в ході Каргільской війни. Чи не гребує жодними способами для досягнення своїх цілей. Найсильнішу розвідку в світі вже давно звинувачують у використанні терористичних груп і бойовиків для проведення опосередкованих воєн проти сусідів.