Найсильніші кіберарміі 2017, рейтинг кіберармій

Не припиняються розмови про "російською сліді" в президентських перегонах в США. Західні спецслужби стверджують, що в хід виборів втручалися російські хакери, а доказів при цьому не призводять. Їм можна було б повірити на слово, будь вони джентльменами, але на жаль. А тим часом російська кіберармія - не фінансується на міжнародній арені. Про це свідчить дослідження компанії Zecurion Analytics, яка склала рейтинг найпотужніших кібервійськ 2017 року.

Сполучені Штати, які очолюють рейтинг 10 найсильніших армій світу - найбільш агресивна нація в світі, коли справа стосується шпигунства і атак в кібернетичному просторі. США акцентували свою увагу на мережевий війні ще в 2010 році, коли кібернетичне командування United States Cyber ​​Command об'єднало можливості кіберармій ВВС, ВМС і морської піхоти під одним дахом. У цей проект були вкладені мільярди доларів. Два роки тому Пентагон оголосив масштабну експансію своїх кібер-можливостей, збільшивши штат зі 1800 осіб у 2014 році до 6000 в 2016 році. Також США є єдиною країною, коли-небудь що почала реальну кібервійну. Це сталося під час президентства Обами, коли його адміністрація використовувала кібератаки, щоб знищити тисячі іранських центрифуг, використовуваних для збагачення ядерних матеріалів. Як визнало Міністерство оборони, ці дії були незаконним актом війни.

Подібним шляхом іде і Китай, який нещодавно оголосив, що уніфікує свої можливості, щоб виконати поставлене Генеральним секретарем Сі Цзіньпіном завдання - перетворення Народно-визвольної армії в силу, здатну "боротися і перемагати в сучасних війнах" .

Росія входить в топ-5 найбільш сильних кіберармій світу. У 2008 році в ході конфлікту Грузії і Південної Осетії російські хакери здійснювали DDOS-атаки на урядові ресурси Грузії, та так успішно, що сервери офіційних грузинських сайтів довелося перенести за кордон. А на початку 2014 року в американських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що вірус Cyber ​​Snake, який дозволяв знищувати дані і виводити з ладу українські мережі, був написаний російськими фахівцями.

Ще одним сильним гравцем на кіберарене є Лондон. У 2015 році британський Центр урядового зв'язку, що відповідає за радіоелектронну розвідку, зумів запобігти атаці хакерів з Fancy Bears які, як вважають, пов'язані з Москвою. Хакери планували створити перешкоди роботі англійських міністерств і телеканалів.

Топ-8 країн з найсильнішими кібервійськ

Офіційно спеціалізовані підрозділи, що займаються питаннями кібербезпеки є у кількох десятків держав, а неофіційно - у декількох сотень. При цьому жодна країна офіційно не зізналася, що саме вона стоїть за тією чи іншою акцією в інформаційній війні в Європі або США, будь то атака на комп'ютерні мережі ОБСЄ або втручання в боротьбу між Клінтон і Трампом.

Високотехнологічний шпигунство набув значного поширення серед країн Європи і Азії і служить не тільки для державної вигоди, але і для комерційної і кримінальної наживи.Середня вартість атаки варіюється в залежності від країни, але вона висока - понад 15 млн. Доларів в США і 6 млн. Доларів в Сполученому Королівстві, за даними World Economic Forum.

Крім країн, що займають перші 8 місць в списку Zecurion Analytics, сильна кіберармія є і у Ірану. У 2012 році іранські хакери завдали удару національної нафтової компанії Саудівської Аравії, Saudi Aramco, майже знищивши її корпоративну ІТ-інфраструктуру, в результаті чого компанія пережила важкі часи.