Найбільш нечисленні народи світу

Тільки на території Росії проживає 65 нечисленних народів, і чисельність деяких з них не перевищує тисячі чоловік. Подібних народів на Землі сотні, і кожен дбайливо зберігає свої звичаї, мову і культуру.

У нашому сьогоднішньому десятці представлені найменш численні народи світу .

Зміст:

  • 10. Гінухци
  • 9. Селькупи
  • 8. Нганасани
  • 7. Орочони
  • 6. Евенок
  • 5. Кети
  • 4. Чулимці
  • 3. Тази
  • 2. Ліви
  • 1. Піткернци

10. Гінухци

Цей маленький народ проживає на території Дагестану, а його чисельність становить всього 443 людини за даними на кінець 2010 року. Довгий час гінухцев не виділяли в окремий етнос, так як гинухском мову вважали лише одним з діалектів поширеного в Дагестані цезский мови.

9. Селькупи

До 1930-х років представників цього западносибирского народу називали Остяк-самоїдом. Чисельність селькупов - трохи більше 4 тисяч чоловік. Проживають вони в основному на території Тюменської, Томської областей, а також ЯНАО

8. Нганасани

Цей народ живе на Таймирському півострові, а його чисельність становить близько 800 осіб. Нганасани - найпівнічніший народ в Євразії. До середини XX століття народ вів кочовий спосіб життя, переганяючи стада оленів на величезні відстані, сьогодні нганасани живуть осіло.

7. Орочони

Місце проживання цього нечисленного етносу - Китай і Монголія. Чисельність народу - близько 7 тисяч осіб.Історія народу налічує понад тисячу років, орочони згадуються в багатьох документах, що відносяться до ранніх китайським імператорським династій.

6. Евенок

Цей корінний народ Росії проживає в Східному Сибіру. Цей народ - найчисленніший в нашій десятці - його чисельність цілком достатня, щоб населити невелике містечко. Евенків в світі близько 35 тисяч чоловік.

5. Кети

кети живуть на півночі Красноярського краю. Чисельність цього народу - менш 1500 чоловік. До середини XX століття представників етносу називали Остяк, а також енісейцев. Кетский мова належить до групи енисейских мов.

4. Чулимці

Чисельність цього корінного народу Росії - 355 осіб станом на 2010 рік. Незважаючи на те, що велика частина Чулимці визнає православ'я, етнос дбайливо зберігає деякі традиції шаманізму. Проживають Чулимці переважно в Томській області. Цікаво, що чулимська мова не має писемності.

3. Тази

Чисельність цього народу, що проживає в Примор'ї - всього 276 осіб. Мова тазів - це суміш одного з китайських діалектів з нанайского мовою. Зараз на цій мові говорить менше половини тих, хто відносить себе до числа тазів.

2. Ліви

Цей вкрай нечисленний народ проживає на території Латвії. Основними заняттями лівів споконвіку були піратство, рибалка і полювання. Сьогодні народ практично повністю асимілювався. За офіційними даними лівів залишилося всього 180 чоловік.

1. Піткернци

Цей народ є найбільш нечисленним в світі і проживає на невеликому острові Піткерн в Океанії. Чисельність піткернцев - близько 60 осіб. Всі вони є нащадками моряків британського військового корабля "Баунті", що висадилися тут в 1790 році.Мова піткернцев - це суміш спрощеного англійської, таитянского і морської лексики.