Найменші міста світу

У той час як жителі величезних мегаполісів мріють про можливість хоча б на годину позбутися від шуму і суєти, мешканці цих міст ведуть життя розмірене і неспішну. З нинішньої десятці представлені найменші міста світу .

Жителі будь-якого з учасників цього Топ-10 напевно знайомі майже з усіма мешканцями рідного містечка. Та й як інакше, якщо в ньому одна вулиця і 20 будинків?

Зміст:

  • 10. Беіле-Тушнад (Румунія, 1700 осіб)
  • 9. Калласте (Естонія, 1115 осіб)
  • 8. Чекалін (Росія, Тульська область, 994 людини)
  • 7. Ватикан (821 осіб)
  • 6. Ллануртід-Уеллс (Великобританія, 600 чоловік)
  • 5. Дюрбуі (Бельгія, 500 осіб)
  • 4. Мелнік (Болгарія, 390 чоловік)
  • 3. Рабштейна (Чехія, 20 осіб)
  • 2. Хум (Хорватія, Істрія, 17 осіб)
  • 1. Буфорд (США, Вайомінг, 1 людина)

10. Беіле-Тушнад (Румунія, 1700 осіб)

Популярність місто отримало завдяки розташованим тут мінеральним джерелам. Беіле-Тушнад популярний серед європейців, які бажають відпочити серед незайманої природи - містечко буквально потопає в зелені лісів.

9. Калласте (Естонія, 1115 осіб)

Мальовниче містечко розташований на березі знаменитого Чудського озера. Щільність населення тут далеко не така мала, як можна подумати, адже площа міста всього 1, 9 км? . Для порівняння площа естонської столиці - 159, 3 км? .

8. Чекалін (Росія, Тульська область, 994 людини)

Найменше місто Росії отримав свою назву на честь Героя Радянського Союзу А.Чекаліна. До 1956 року місто називалося Ліхвін, а перші згадки про нього датуються ще 1565 роком. До кінця 19 століття в Лихвині було 266 будинків, 7 трактирів, 4 заводи, 25 купецьких крамниць, винний склад і торгова пристань.

7. Ватикан (821 осіб)

Все жителі міста-держави є служителями Католицької Церкви. Отримати ватиканський паспорт непросто - потрібно довести, що заслуги претендента перед церквою досить великі. Відповідно до угоди між Італією і Ватиканом, втрачаючи Ватиканське громадянином Італії.

6. Ллануртід-Уеллс (Великобританія, 600 чоловік)

Маленьке містечко відомий не тільки серед британців завдяки тому, що кожен рік тут проходить чемпіонат по дивовижному виду спорту - болотному триатлону. Серед дисциплін цих змагань - підводне плавання в болоті, заклинання черв'яків і перенесення власної дружини на руках на далекі відстані.

5. Дюрбуі (Бельгія, 500 осіб)

Перші згадки про містечко датуються 889 роком. У 14 столітті поселення мало все необхідне, щоб називатися повноцінним середньовічним містом: міську стіну, трибунал і каземат. Всі споруди збереглися до наших днів, як і особлива середньовічна атмосфера, яка приваблює в місто тисячі туристів.

4. Мелнік (Болгарія, 390 чоловік)

Свою назву місто отримало від розташованих навколо крейдяних скель. Кілька століть тому Мелнік ходив би виробництвом вина і тютюну. "Мелнишко вино" любили по всій Європі. На території міста зберігся Болярський будинок - найстаріша споруда на Балканському півострові, що відноситься до часів Візантійської імперії.

3. Рабштейна (Чехія, 20 осіб)

Чеський містечко було засноване в 1337 році, сьогодні тут одна вулиця і невелика площа.Незважаючи на два десятка жителів, в Рабштейна завжди незвичайно багатолюдно - адже сюди їдуть туристи з усього світу. Головна визначна пам'ятка маленького міста - готичний замок 14 століття.

2. Хум (Хорватія, Істрія, 17 осіб)

Маленьке місто-фортеця є одним з хорватських туристичних центрів. З 17 чоловік один обіймає посаду мера, ще по одному городянину носять почесні звання поліцейського, лікаря, пожежного і судді. Вигляд міста практично не змінювався з 11 століття. Жителі Хума майже всі поважного віку і свято бережуть традиції, в тонкощі яких раді присвятити гостей містечка.

1. Буфорд (США, Вайомінг, 1 людина)

Єдиний житель найменшого в світі міста - Будинок Саммонс, який взяв на себе і тягар обов'язків мера Буфорда. Серед занедбаних будівель міста школа, АЗС, магазин і автостоянка. У 2012 році Саммонс виставив Буфорд на продаж, виручивши за нього $ 900 тисяч від двох бізнесменів з В'єтнаму.