Найменші столиці світу

Столиця держави, в уявленні більшості, - це великий мегаполіс з величезним населенням, займає кілометри площі. Однак є країни, які мають досить скромні розміри, а вже їх столиці і зовсім невеликі.

Найменші столиці світу представлені в сьогоднішній підбірці. Незважаючи на скромну площу і кількість населення, ці міста часто грають важливу роль, як на національній сцені, так і на міжнародній.

Зміст:

  • 10. Ла-Валетта
  • 9. Лобамба
  • 8. Вадуц
  • 7. Фунафуті
  • 6. Сан-Марино
  • 5. Стенлі
  • 4. Монако (Монако-Вілль)
  • 3. Ватикан
  • 2. Нгерулмуд
  • 1. Адамстаун

10. Ла-Валетта

На місці сучасної столиці Мальти перші поселення виникли ще 3 тисячі років тому. Сьогодні тут постійно проживає близько 9 тисяч осіб. Примітно, що, як і на всьому острові, в місті немає річок. Прісну воду жителі столиці отримують з опріснювачів, а також шляхом збору дощової води.

9. Лобамба

Унікальний місто Лобамба - це одна з двох столиць держави Свазіленд. У першій столиці Мбабане проживає близько 100 тисяч жителів. У Лобамбі ж всього 5 800 осіб. Зате тут зібрані культурні пам'ятки Свазіленду - Національний музей і королівський палац.

8. Вадуц

Населення столиці князівства Ліхтенштейн - 5 300 осіб. Місто було засноване в XIII столітті. Столиця цікава однойменною замком, ратушею, будинком уряду. Тут є кілька музеїв, зате відсутні вокзал і аеропорт.

7. Фунафуті

Це місто - столиця однойменної держави, розташованого на ізольованому атолі посеред Тихого океану. Населення столиці - 5 070 осіб. Тут є і традиційні споруди з дахами з пальмового листя, і сучасні будівлі зі скла і бетону. Головні пам'ятки міста - Церква Тувалу і останки розбився тут ще в роки Другої світової війни американського літака.

6. Сан-Марино

Поселення на місці міста було засноване в 302 році н. е. Сьогодні площа столиці карликової держави становить 7 кв. км. Населення Сан-Марино - 4 600 чоловік, це близько 15% населення всієї держави. Місто мальовничо розташований на природних терасах гори Монте-Титано.

5. Стенлі

Держава Фолклендські острови має один-єдиний місто - столицю Стенлі. Тут проживає менше 2 500 чоловік. Місто цікаве самобутньою архітектурою, музеєм і англіканським кафедральним собором.

4. Монако (Монако-Вілль)

Все князівство Монако поділено на 10 адміністративних територій. Одна з них і є столицею з населенням 1034 особи. За головні визначні пам'ятки столиці вважаються Собор Святого Миколая, а також Океанографічний музей, який колись очолював Жак-Ів Кусто.

3. Ватикан

Це місто - найменша держава. Його населяють 836 чоловік, а його площа всього 0. 44 кв. км. При таких скромних розмірах вплив католицької столиці величезна. Крім священнослужителів, Ватикан населяють близько 40 мирян, а також службовці Швейцарської гвардії, яка охороняє Папу. Близько трьох тисяч осіб щодня приїжджають до Ватикану на роботу, але жителями вони не є.

2. Нгерулмуд

Столицю острівної держави Палау населяють 270 осіб.Строго кажучи, Нгерулмуд - скоріше селище, ніж місто. Основна частина жителів зайнята в сільському господарстві, туристичної галузі та рибальстві.

1. Адамстаун

Столиця держави Піткерн є єдиним населеним пунктом цієї крихітної острівної країни. У місті всього 69 жителів, тут є центральна площа і церква з дзвіницею. Незважаючи на свою віддаленість, школярі Адамстаун отримують передова освіта з використанням мережі Інтернет, а жителі мають можливість використовувати супутникове телебачення і стільниковий зв'язок.