Найменша птах у світі

Найменша птах у світі

Чи знаєте ви, що в світі птахів є такі крихти, що навіть великий жук, якого із задоволенням вжив би на вечерю звичайний дятел, їм здасться чудовиськом? І ще вони так часто махають крильцями, так граціозно пурхають серед екзотичних квітів, що більше схожі на тропічних метеликів. Хто це? Звичайно, це найменша птах в світі - колібрі!

Зміст статті

  • Хто в сім'ї колібрі найменший?
  • Особливості найменших птахів

Хто в сім'ї колібрі найменший?

Насправді далеко не всі колібрі відрізняються невеликими розмірами. Наприклад, велетенський колібрі з гострим дзьобом і строкатим оперенням досягає в довжину майже 22 см і важить близько 20 г. Серед мініатюрних пташок це важкоатлет, хоча розміром він не більше нашого стрижа. Його можна зустріти в Південній Америці.

натисніть на картинку для збільшення

Але навіть у даного "велетня" не самий довгий дзьоб: в цьому його обігнав мечеклювая колібрі, приблизно 40% довжини тіла якого припадає саме на довгий, вигнутий, подібно гострого меча, дзьоб. Настільки химерна пташка зустрічається у вологих високогірних лісах від Венесуели до східної Болівії. Колібрі-мечеклювая поступається в розмірах велетенському колібрі, його зріст близько 17 см, але не він є найменшою птахом у світі.

мечеклювая колібрі - справжні "Буратіно" світу пернатих, але це анітрохи не заважає їм розвивати високу швидкість польоту.

Однією з найбільш крихітних в родині колібрі є колібрі-бджілка. Її можна сплутати з метеликом через яскравого забарвлення і швидких помахів мініатюрних крил.

натисніть на картинку для збільшення

Малютка в сім сантиметрів в довжину важить всього 2 грами. Це чудове створення харчується тільки квітковим нектаром, який висмоктує за допомогою довгого роздвоєного язичка і тонкого дзьоба, практично нерухомо зависаючи над рослинами. Одночасно пташка так інтенсивно махає крилами, що вони стають майже непомітними.

Сьогодні колібрі-бджілки зустрічаються в рідкісних місцях, багатих ліанами-епіфітами. Вони є ендеміками - істотами, що живуть лише в окремих ареалах, оскільки вимогливі до строго певних кліматичних умов і рослинного світу. Так що, якщо ви на власні очі захочете помилуватися на це цікаве істота, вам доведеться відправитися на Кубу, де в болотах Сапата і на острові Хувентуд над дивовижними кольорами пурхають чудові пташки розміром з джмеля.

Але самим маленьким представником роду колібрі по праву вважається птах-муха, що живе на Ямайці і Гаїті. Її вага приблизно 1, 6 грама. На відміну від інших родичів, які видають цвірінькання, птах-муха вміє співати. Її зелено-біле райдужне оперення зливається з екзотичної зеленню лісів. Як багато її побратими, це малятко харчується не тільки нектаром, а й дрібними комахами, що попадаються на пелюстках квітів.

до змісту ↑

Особливості найменших птахів

  • Незважаючи на свої скромні розміри, колібрі є одними з найбільш склочних і нелагідність пернатих в світі.У шлюбний період і при виведенні пташенят вони настільки відчайдушні, що нападають на птахів значно більші себе і звертають їх у втечу. Трапляються і "сімейні драми", коли самка колібрі може дати відсіч самцеві, вдаривши його потужним дзьобом.

натисніть на картинку для збільшення

  • Самця колібрі можна відрізнити від самки за більш помітного оперення. На його пір'ї переливаються яскраві, "святкові" кольору, і на тлі цих красенів самки виглядають тьмяно і буденно.
  • Ніхто з птахів в світі не може літати "задом", а колібрі можуть - і вперед, і назад, і вбік. Настільки кумедна особливість відрізняє їх від побратимів і допомагає бути більш маневреними, що дуже важливо, так як ці пташки розвивають в польоті неймовірні швидкості - до 80 км / год.
  • Коли колібрі спокійні, їх сердечко робить близько 500 ударів за хвилину, а при русі їх кількість збільшується до 1 200!
  • Колібрі - сама ненажерлива птиця на планеті. Вона може пити 120 раз за 16 годин і з'їдати кількість їжі більше власної ваги!

Виявляється, бути маленькою пташкою і бути беззахисним створенням - зовсім не одне і те ж. Сімейство колібрі - тому підтвердження.