Найбагатші топ-менеджери України 2015 року

Різке здешевлення "дерев'яного" по відношенню до "вічнозеленого" вдарило не тільки по простим росіянам, а й найбагатших топ-менеджерів Росії зробило кілька біднішими. Однак різниця між доходами звичайних громадян і високооплачуваних управлінців настільки велика, що останні навряд чи сильно залежать від курсу долара. Журнал Forbes з'ясував, скільки ж заробляють в валюті керівники найбільших російських компаній.

Рейтинг оновлено, читайте актуальний список найбагатших топ-менеджерів Росії 2016 з версії жкрнала Forbes.

Найбагатші вибиралися з глав 70 підприємств РФ, чия виручка була найбільшою за підсумками 2014 року. У рейтингу не потрапили державні корпорації і компанії під управлінням власників, такі як "Норільський нікель" і "Лукойл".

Підсумкова оцінка доходів враховує короткострокове і довгострокове винагороду, доходи, отримані від участі в директорат дочірніх підприємств і винагорода, отримана за межами Росії. Для конвертації рублевих доходів в валюту США був використаний середній курс минулого року - 38. 6 рубля за 1 долар.

Представляємо вам десятку найбагатших топ-менеджерів Росії .

Зміст:

  • 10. Михайло Кузовлев, 9. 5 млн доларів
  • 9. Володимир Якунін, 11 млн доларів
  • 8. Рубен Аганбегян, 11 млн доларів
  • 7. Михайло Шамолін, 11. 6 млн доларів
  • 6. Герман Греф, 13. 5 млн доларів
  • 5. Іван Стрешинський, 15 млн доларів
  • 4.Дмитро Разумов, 15 млн доларів
  • 3. Ігор Сечин, 17. 5 млн доларів
  • 2. Андрій Костін, 21 млн доларів
  • 1. Олексій Міллер, 27 млн ​​доларів

10. Михайло Кузовлев, 9. 5 млн доларів

Екс-президент - голова правління Банку Москви. З 2011 року очолює Ділову раду зі співпраці з Кіпром. Дімітріс Хрістофіас (колишній президент Кіпру) - хресний дочки Кузовлева.

9. Володимир Якунін, 11 млн доларів

В серпні 2015 року залишив пост глави ВАТ "Російські залізниці", поступившись ним Олегу Бєлозьорова.

8. Рубен Аганбегян, 11 млн доларів

Гендиректор і голова правління ВАТ "Відкриття Холдинг". Його батько - відомий радянський академік-економіст Абел Аганбегян, так що з економікою і банківською справою Аганбегян-молодший знайомий з дитинства.

7. Михайло Шамолін, 11. 6 млн доларів

Глава Акціонерної фінансової корпорації "Система", яка володіє міноритарним пакетом акцій Ozon. Маючи 11. 6 млн доларів Шамолин, ймовірно, зможе скупити весь асортимент цього інтернет-магазину.

6. Герман Греф, 13. 5 млн доларів

З 2002 року обіймає посаду голови правління Ощадбанку РФ. Виступаючи на Казанському форумі інноваційних технологій Finnopolis у вересні 2015 року Греф розповів, що є володарем невеликої кількості "біткоіни", тільки з моменту покупки вони сильно впали в ціні. На щастя, зараз "біткоіни" знову подорожчали.

5. Іван Стрешинський, 15 млн доларів

Керівник USM Advisors - компанії, що входить в холдинг USM. Сам холдинг належить Алішеру Усманову і його партнерам. Стрешинський - є не публічною персоною, але відомо, що бізнесмен є членом рад директорів низки компаній: Mail. ru Group, "Мегафона", "Комерсант Холдингу", UTH Russia Ltd.

4. Дмитро Разумов, 15 млн доларів

Один з наймолодших учасників рейтингу (Разумова 40 років) пройшов шлях від юриста в компанії Clifford Chance до гендиректора "Групи Онексім". У 2014 році він увійшов до Ради директорів компанії "Уралкалій" і став головою Ради директорів баскетбольного клубу "Бруклін Нетс".

3. Ігор Сечин, 17. 5 млн доларів

Президент компанії "Роснефть" - єдиний з росіян в сотні найвпливовіших людей планети в номінації "Титани" (журнал Time від 2013 року). А ще завдяки Сєчіна 48% акцій "ВКонтакте" в 2013 році купила інвестиційна компанія, близька до Кремля, завдяки чому Павло Дуров був відсунутий від свого "дітища", і соцмережа була взята під контроль держави. Після вивчення щоквартальних звітів "Роснефти" видання "Ведомости" прийшло до висновку, що Сечин отримує в день близько півмільйона рублів.

2. Андрій Костін, 21 млн доларів

Другий рядок у рейтингу найбагатших російських топ-менеджерів дісталася чолі банку ВТБ. У 2013 році розмір винагороди Костіна становив 37 млн ​​доларів і він був лідером торішнього списку.

1. Олексій Міллер, 27 млн ​​доларів

Найдорожчий топ-менеджер 2015 року в Росії. 53-річний глава компанії, відомої слоганом "Мрії збуваються". Він отримує винагороду в "Газпромі" і є головою ради директорів 8 компаній, що входять в холдинг. Більше 2 мільйонів доларів Міллер отримав за одну лише роботу в "Газпромбанку" у 2014 році. У 2010 році журнал Harvard Business Review назвав Олексія Міллера найефективнішим топ-менеджером в світі.

Ілюстрації: forbes. ru