Найдешевші багаті люди Росії 2015

Щорічно аналітики Forbes складають рейтинг мільярдерів світу. У нинішньому році в такий список увійшли 88 росіян. Ми вирішили детальніше розглянути першу десятку, запропонувавши Вашій увазі Топ-10, в який потрапили найбагатші люди Росії 2015 року.

Природно, криза, санкції і падіння курсу рубля вплинули на розміри станів російських олігархів. Вперше за останні роки Росія за кількістю мільярдерів поступилася Індії та Німеччини.

Зміст:

  • 10. Михайло Прохоров
  • 9. Геннадій Тимченко
  • 8. Володимир Лісін
  • 7. Леонід Міхельсон
  • 6. Вагіт Алекперов
  • 5. Олексій Мордашов
  • 4. Віктор Вексельберг
  • 3. Алішер Усманов
  • 2. Михайло Фрідман
  • 1. Володимир Потанін

10. Михайло Прохоров

Стан Прохорова - $ 9. 9 млрд. Бізнесмен володіє контрольним пакетом баскетбольного клубу "Нетс", а протягом 6 років був президентом Союзу біатлоністів Росії. В активах у Прохорова і акції сировинних компаній і медіаактиви - РБК і видавнича група "Живи!".

9. Геннадій Тимченко

Тимченко - співвласник таких компаній, як "Новатек", холдинг "Сибур", "Трансойл", а також страхова компанія "Согаз". Бізнесмен є шанувальником хокею, він навіть головує в раді директорів КХЛ. Стан Тимченко - $ 10. 7 млрд.

8. Володимир Лісін

Стан Лісіна за рік "зріділо" майже на третину, зменшившись на $ 5 млрд. І склавши $ 11. 6 млрд. Серед активів олігарха - Новолипецький металургійний комбінат і логістичний холдинг UCL.

7. Леонід Міхельсон

Міхельсон володіє газовою компанією "Новатек", хімічною групою "Сибур", а також "Першим об'єднаним банком". Стан бізнесмена оцінюється в $ 11. 7 млрд. Олігарх відомий прихильністю до предметів мистецтва і часто займається організацією виставок.

6. Вагіт Алекперов

Глава "Лукойлу" володіє статком у розмірі $ 12. 2 млрд. Бізнесмен активно підтримує соціальне підприємництво через заснований ним фонд регіональних програм "Наше майбутнє".

5. Олексій Мордашов

Власнику "Северстали" належить стан розміром близько $ 13 млрд. У металургійного магната крім основного активу є частка в Tele2 Russia, банку "Росія", холдингу "Силові машини".

4. Віктор Вексельберг

Куратор проекту Сколково володіє приватним музеєм, в якому виставляє свою колекцію предметів мистецтва. Крім того Вексельберг активно займається меценатством. Так, бізнесмен подарував трикімнатні апартаменти олімпійським чемпіонам 2014 року - Максиму Транькову і Тетяні Волосожар. Стан олігарха оцінено в $ 14. 2 млрд.

3. Алішер Усманов

В минулому році саме цей 71-річний олігарх очолював аналогічний рейтинг Форбс. За рік кавалер ордена "За заслуги перед Вітчизною" четвертого ступеня втратив $ 4. 2 млрд., І його стан тепер оцінюється в $ 14. 4 млрд.

2. Михайло Фрідман

Співвласник "Альфа-Груп" за рік втратив $ 3 млрд., Його стан на сьогоднішній день експерти Форбс оцінили в $ 14. 6 млрд. Серед активів Фрідмана мобільний оператор VimpelCom і частка в X5 Retail Group.

1. Володимир Потанін

Очолює рейтинг, до якого увійшли тільки найбагатші люди Росії, глава "Інтерроса". За рік стан Потаніна зросла на $ 2, 8 млрд., Склавши $ 15. 4 млрд. Минулий рік став переломним в особистому житті олігарха - Потанін розлучився і вже вступив у другий шлюб з колегою, в якому у нього з'явилася дитина.