Найбагатші люди світу, рейтинг 2014 року

Аналітики видання Forbes в черговий раз підрахували доходи найзаможніших жителів планети. В результаті стало відомо, що тільки в США проживають 492 мільярдера, в Китаї - 152. Як не дивно, але є свої мільярдери і в таких традиційно небагатих країнах, як Танзанія, Алжир і Уганда.

Ми ж пропонуємо десятку, до якої увійшли найбагатші люди світу 2014 року . Росіян серед них не виявилося. Алішер Усманов з чималим статком $ 18, 6 млрд. Розташувався на 40-му рядку рейтингу Forbes.

Зміст:

  • 10. Джим Уолтон (володіє $ 34, 7 млрд.)
  • 9. Крісті Уолтон (володіє $ 36, 7 млрд.)
  • 8. Шелдон Адельсон (володіє $ 38 млрд.)
  • 7. Девід Кох (володіє $ 40 млрд.)
  • 6. Чарльз Кох (володіє $ 40 млрд.)
  • 5. Ларрі Еллісон (володіє $ 48 млрд.)
  • 4. Уоррен Баффетт (володіє $ 58, 2 млрд.)
  • 3. Амансіо Ортега (володіє $ 64 млрд.)
  • 2. Карлос Слім (володіє $ 72 млрд.)
  • 1. Білл Гейтс (володіє $ 76 млрд.)

10. Джим Уолтон (володіє $ 34, 7 млрд.)

Молодший син Сема Уолтона, який заснував мережу Wal-Mart, не тільки володіє часткою в компанії, але і займає пост гендиректора банку сім'ї Уолтон Arvest Bank. Джим лише трохи поступається за розміром статку своєї невістки Крісті Уолтон, що розташувалася на 9 рядку рейтингу.

9. Крісті Уолтон (володіє $ 36, 7 млрд.)

Єдина жінка в десятці найбагатших людей планети - вдова сина засновника торгової мережі Wal-Mart. За 2013 рік Крісті розбагатіла на $ 466 мільйонів. Акції Wal-Mart виросли в ціні за минулий рік на 6%.

8. Шелдон Адельсон (володіє $ 38 млрд.)

Протягом 2013 року Адельсон заробляв близько $ 32 мільйонів в день. Шелдон є власником найбільшої в США імперії ігор під назвою Las Vegas Sands. У планах у мільярдера будівництво нової гральної столиці в Європі на території Іспанії.

7. Девід Кох (володіє $ 40 млрд.)

В 73 роки Девід бере активну участь в управлінні компаніями сімейного конгломерату Koch Industries. Конгломерат - друга приватна компанія в Америці за величиною. Диверсифікований бізнес дозволяє отримувати доходи від самих різних галузей від будівництва і нафти до виробництва туалетного паперу.

6. Чарльз Кох (володіє $ 40 млрд.)

Генеральний директор і співвласник Koch Industries робить бізнес спільно з братом Девідом. Крім того брати Кох активно займаються політичним лобі, вкладаючи мільйони у вибори в Сенат від партії республіканців.

5. Ларрі Еллісон (володіє $ 48 млрд.)

Засновник і директор Oracle багатіє на зростанні котирувань свого дітища. Еллісону належить відразу кілька будинків на півдні Малібу і 98% гавайського острова Ланаї. Вкладає бізнесмен і в спорт - його команда яхтсменів Oracle Team USA завоювала перше місце в регаті за Кубок Америки.

4. Уоррен Баффетт (володіє $ 58, 2 млрд.)

В 83 роки "Оракул з Омахи" не знижує активності. У минулому році у власність Баффета перейшов харчової концерн H. J. Heinz, близько $ 4 млрд. Магнат інвестував в ExxonMobil, а за $ 5, 6 млрд. Він придбав енергетичну компанію NV Energy.

3. Амансіо Ортега (володіє $ 64 млрд.)

Іспанському мільярдерові належить відомий бренд Zara і кілька інших успішних марок. Ортега активно нарощує портфель нерухомого майна, набуваючи будівлі в Мадриді, Нью-Йорку, а також Лондоні.

2. Карлос Слім (володіє $ 72 млрд.)

Акції одного з головних активів Сліма - гірничодобувної компанії Minera Frisco за рік подешевшали на 50%, що не дозволило Карлосу зберегти лідерство в рейтингу. Проте, магнат і раніше контролює 70% мобільних і стаціонарних телефонних мереж Мексики.

1. Білл Гейтс (володіє $ 76 млрд.)

Чотири попередні роки найбагатша людина в світі поступався першістю в рейтингу мексиканцю Карлосу Сліму. Однак зростання котирувань Microsoft дозволив Біллу знову очолити список. Природно, Гейтс традиційно багато жертвує на благодійність. В цілому фонд Білла і Мелінди Гейтс надав нужденним допомогу на $ 28 млрд.