Найбагатші футбольні клуби світу (Топ-10)

Ні для кого не секрет, що видовищний футбол вимагає великих вкладень. Імениті футбольні клуби щорічно вимагають на утримання мільйони доларів. Оцінює бюджети команд організація Deloitte Football Money League, щороку публікуючи всілякі звіти.
Сьогодні ми пропонуємо Вам Топ-10, в який увійшли багатющі футбольні клуби світу , які ранжуються за величиною бюджету на 2013 рік.

Зміст:

  • 10. Зеніт СПб (Росія, бюджет $ 280 млн.)
  • 9. Ліверпуль (Англія, Англія $ 309 млн.)
  • 8. Мілан (Італія, бюджет $ 340, 4 млн.)
  • 7. Манчістер Сіті (Англія, бюджет $ 378, 4 млн.)
  • 6. Арсенал Лондон (Іспанія, бюджет $ 384, 7 млн.)
  • 5. Челсі (Англія, бюджет $ 427, 5 млн.)
  • 4. Баварія (Німеччина, бюджет $ 488, 2 млн.)
  • 3. Манчестер Юнайтед (Англія, бюджет $ 524, 6 млн.)
  • 2. Барселона (Іспанія, бюджет $ 640 млн.)
  • 1. Реал Мадрид (Іспанія, бюджет $ 679, 2 млн.)

10. Зеніт СПб (Росія, бюджет $ 280 млн.)

Пітерський клуб за величиною бюджету випереджає такі команди як Ювентус, Боруссія і Тоттенхем. Спонсором клубу є ВАТ "Газпром", що дозволяє не економити на зарплатах гравців, тренувальній базі і інші витрати.

9. Ліверпуль (Англія, Англія $ 309 млн.)

Ліверпуль - найтитулованіший британський клуб, він 5 разів перемагав в Кубку чемпіонів і 11 разів вигравав єврокубки. Спонсором клубу є фінансовий холдинг Standard Chartered. Володіє Ліверпулем американський бізнесмен Джон Уилльям Генрі II.

8. Мілан (Італія, бюджет $ 340, 4 млн.)

Клуб володіє найбільшим в Європі кількістю завойованих міжнародних трофеїв. Власником Мілана є скандальний політик і бізнесмен Сильвіо Берлусконі. Спонсором клубу виступає авіакомпанія "Emirates".

7. Манчістер Сіті (Англія, бюджет $ 378, 4 млн.)

У 2008 році клуб був придбаний арабською компанією Abu Dhabi United Group. Президентом клубу є араб Халдун Аль Мубарак. Нинішні власники забезпечили значне зростання бюджету, що явно посприяло успіху команди.

6. Арсенал Лондон (Іспанія, бюджет $ 384, 7 млн.)

В нинішньому році цього найстаршому клубу виповнюється 128 років. Власником Арсеналу є американський підприємець Стен Кронке. Спонсором виступає авіакомпанія "Emirates".

5. Челсі (Англія, бюджет $ 427, 5 млн.)

За 109 років свого існування клуб практично не виходив з вищого дивізіону англійського футболу. Нинішнім власником Челсі є російський бізнесмен Роман Абрамович, а спонсорами виступають Samsung, Audi, Газпром, Dolce & Gabbana і інші імениті компанії.

4. Баварія (Німеччина, бюджет $ 488, 2 млн.)

Найтитулованіший німецький клуб має в своєму активі 23 чемпіонські титули, в тому числі титул переможця Ліги чемпіонів 2013 року. Генеральним спонсором Баварії є компанія Deutsche Telekom AG.

3. Манчестер Юнайтед (Англія, бюджет $ 524, 6 млн.)

Власником МЮ є американський бізнесмен Малкольм Глейзер. Манчестер не економить на витратах. Так, домашнім стадіоном команди є "Олд Траффорд" - другий за величиною стадіон Англії, що вміщає 76 000 глядачів.

2. Барселона (Іспанія, бюджет $ 640 млн.)

Основний стадіон команди - "Камп Ноу", він самий місткий в Європі. У число найбагатших клубів світу "Барса" входить дуже давно, але до 2005 року клуб відмовлявся від використання спонсорських логотипів на футболках, що приносить чималі кошти.Сьогодні титульним спонсором команди є Qatar Foundation, що сплачує за наявність свого логотипу на формі "Барси" за 30 мільйонів євро в рік.

1. Реал Мадрид (Іспанія, бюджет $ 679, 2 млн.)

Найбагатший в світі футбольний клуб є також і самим дорогим. Компанія Deloitte Football Money League оцінює "Реал Мадрид" в 3, 3 мільярди євро. Власниками РМ є члени клубу, щорічна операційний прибуток становить понад $ 200 мільйонів.