Огляд кращих новинок виставки cES 2017 - тренди

Consumer Electronic Show, або, скорочено, CES - всесвітньо відома виставка, яка проводиться щорічно в Лас-Вегасі починаючи з 1967 року. На ній виробники всього світу демонструють новинки науки і техніки, які прості смертні можуть з успіхом використовувати в побуті - від новітніх моделей смартфонів і телевізорів до "розумних" гребінців і дронів, які борються віртуальними лазерами. Найцікавіші з трендів представлені в топ-5 кращих технічних новинок виставки CES 2017.

Зміст:

  • 5. Смартфони
  • 4. Ноутбук
  • 3. Телевізори та монітори
  • 2. Віртуальна реальність
  • 1. Розумний автомобіль

5. Смартфони

CES 2017 - не найпопулярніший місце для демонстрації новинок смартфонів; більшість виробників, судячи з усього, приберігають презентацію своїх виробів для майбутньої виставки Mobile World Congress в Барселоні. Однак і тут є чому здивуватися. Зовні малопримітна смартфон від Asus, Zenfone AR, не відрізняється приголомшливою уяву начинкою, проте на даний момент це єдиний в світі смартфон, здатний підтримувати дві останні технології від Google - Tango (завдяки якій в реальну обстановку можна "помістити" віртуальний предмет) і Daydream ( платформа для віртуальної реальності, що забезпечує глибоке занурення в уявний світ).

4. Ноутбук

На третьому місці рейтингу найцікавіших електронних нововведень CES 2017 року розташувалися ігрові ноутбуки.Особливо гарний розкішний ноутбук Project Valerie від популярної в геймерской середовищі компанії Razer. У цього монстра не один, а цілих три екрана з діагоналлю в 17 дюймів і роздільною здатністю 4К. Начинка відповідає вражаючому зовнішньому вигляду - відеокарта NVIDIA GeForce GTX 1080, 32 ГБ оперативної пам'яті і, звичайно, удосконаленою системою охолодження. Вид прототипу настільки вразив відвідувачів виставки, що обидва були примірника вкрали прямо зі стенду. А компанія Acer продемонструвала геймерський ноутбук Predator 21 X - перший ноутбук з вигнутим екраном, вагою близько 8 кг. І ціна у нього буде відповідати розмірам - 9 тисяч доларів.

3. Телевізори та монітори

Судячи з результатів CES 2017, майбутнє за OLED-матрицями. Воно й не дивно - вони стають все більш технологічні, більше, тонше і, як не дивно, дешевше. Одні з найцікавіших напрацювань в цій галузі продемонструвала компанія Sony. Це серія A1E на органічних кристалах, обладнана унікальною звуковою системою, де джерелом звуку служить сам екран. Компанія LG представила захопленої публіці ультратонкий телевізор Signature 4K OLED W, який більш нагадує шпалери - він товщиною всього 2. 57 мм. А сам екран великий, з діагоналлю 65 і 77 дюймів.

2. Віртуальна реальність

Якщо в 2016 році концепт віртуальної реальності нарешті став набувати плоть, то в 2017 році технології закономірно зробили наступний крок - в буквальному сенсі цього слова. Розробники японської компанії Cerevo представили черевики Taclim, які, завдяки складній системі датчиків руху і тактильних проводів, здатні дати гравцеві відчути структуру поверхні під ногами, відчуття стрибка або удару супротивника. Ще тему віртуальної реальності постаралися розкрити компанії Huawei і Lenovo, що працюють над шоломом віртуальної реальності, вже згадуваний смартфон Asus ZenFone AR з підтримкою платформи Daydream VR і інші.

1. Розумний автомобіль

Очолює список найбільш цікавих новинок виставки CES 2017 року один з найцікавіших і новітніх трендів. Кілька всесвітньо відомих виробників автомобілів продемонстрували свої напрацювання в галузі штучного інтелекту, включаючи таких гігантів Автобуду, як Toyota (самонавчається Yui) і Honda (NeuV концепт). Тільки до масового виробництва таких систем ще далеко.

На цьому тлі раптово відзначилася корпорація Audi, яка оголосила про початок своєї співпраці з відомим виробником комплектуючих NVIDIA. На CES 2017 був представлений результат багаторічних досліджень, штучний інтелект, завдяки якому автомобіль зможе вибрати оптимальну швидкість і найкращий маршрут. А ще самонавчається здатна реагувати на небезпечні ситуації, які трапляються на дорозі, і інші проблеми, що виникають, включаючи ремонтні роботи, складні погодні умови і залізничні переїзди.

Серцем системи стане комп'ютер Nvidia Drive PX. Приємно дізнатися, що такого роду систему-автопілот можна поставити практично на будь-який сучасний автомобіль. Audi збирається почати виробництво "розумних" автомобілів вже в 2020 році.