Рейтинг зарплат російських чиновників (по відомствам)

Скільки ж грошей платять чиновникам? Росстат дав відповідь на це питання: за перше півріччя 2015 року середня зарплата держслужбовців становила 96. 5 тис. Рублів, збільшившись на 4. 9% в порівнянні з 2014 роком. Для порівняння: нещодавно Центр вивчення громадської думки з'ясував, яка зарплата в місяць може вважатися мінімальної за поданнями жителів Російської Федерації. Виявилося - 22 755 рублів. На даний момент величина реально встановленого прожиткового мінімуму становить 7 161 рубль.

Ось як виглядає рейтинг зарплат чиновників в РФ .

Зміст:

  • 10. Працівники федеральних міністерств, служб і агентств
  • 9. Чиновники виконавчої влади
  • 8. Органи судової влади
  • 7. Державна дума
  • 6. Рада Федерації
  • 5. Міністерство закордонних справ
  • 4. Конституційний суд
  • 3. Рахункова палата
  • 2. Апарат уряду
  • 1. Адміністрація президента

10. Працівники федеральних міністерств, служб і агентств

Сюди входять такі організації, як податкова служба, служба судових приставів, служба зовнішньої розвідки, служба по нагляду у сфері охорони здоров'я, освіти і науки та інші, що здійснюють регулювання та надають послуги. Платять їм найменше - середня зарплата в цих відомствах налічує 76. 1 тис. Рублів , що нижче ніж среднемосковская зарплата. Співробітники деяких федеральних агентств, наприклад, Агентства з технічного регулювання і Слідчого комітету РФ отримують ще менше - 47 тис.рублів . А найменшу зарплату в 38 тис. Рублів отримують службовці агентства у справах СНД.

9. Чиновники виконавчої влади

Вони отримують вже більше - 84. 1 тис. Рублів на місяць , при цьому їх зарплати збільшилися на 1. 8% в порівнянні з минулим роком.

8. Органи судової влади

Співробітники судової системи, генеральної прокуратури РФ, прокуратур суб'єктів РФ і територіальних прокуратур отримують по 106. 2 тис. Руб . щомісяця, що більше на 3. 3% ніж в 2014 році.

7. Державна дума

450 депутатів нижньої палати Федеральних зборів отримують в середньому 113 тис. Рублів на місяць. Доходи їх збільшилися на 26. 5%.

6. Рада Федерації

У 2015 році 170 чиновників верхньої палати отримують в середньому 139 тис. Рублів , що на 19. 9% більше, ніж в минулому році.

5. Міністерство закордонних справ

Співробітники МЗС пережили безпрецедентне зростання зарплат - у порівнянні з 2014 роком вони збільшилися на 84. 5%! В середньому їх доходи складають тепер 139. 8 тис. Рублів на місяць.

4. Конституційний суд

Співробітники його перевіряють на відповідність Конституції РФ, закони, договори між органами державної влади, нормативні акти та інше і отримують за це в середньому 153 тис. Рублів щомісяця.

3. Рахункова палата

Працівники цієї установи входять в топ-3 чиновників з найбільшими зарплатами. Вони контролюють витрати і доходи федерального бюджету і позабюджетних фондів, наглядають за банківською системою, стежать за станом державного боргу, використанням кредитних ресурсів державою та інше - і отримують за це 180 тис. Рублів , що на 69. 3% більше, ніж в 2014 році.

2. Апарат уряду

І тут несподівано спостерігається спад замість вже звичного зростання.Співробітники апарату уряду, який здійснює контроль над виконанням органами влади прийнятих в уряді рішень, отримують 194. 8 тис. Рублів на місяць, що на 7. 8% менше, ніж в минулому році.

1. Адміністрація президента

Очолили список чиновників з найбільшими зарплатами 2015 року співробітники адміністрації російського президента. Зарплата їх пережила невелике зниження - на 2. 1% - але як і раніше залишилася найвищою серед чиновників: 226. 2 тис. Рублів на місяць .