Рейтинг країн за рівнем використання піратського контенту

Зовсім недавно, 21 червня, Держдума в третьому читанні схвалила так званий законопроект про боротьбу з піратством в Інтернеті, що викликав хвилю самих суперечливих думок. Закон може набути чинності вже 1 серпня.

У всьому світі уряди намагаються, так чи інакше, обмежити нелегальне поширення контенту в глобальній мережі. Однак успіхів поки не досягли майже ніде. Пропонуємо вивчити першу десятку рейтингу країн за рівнем використання піратського контенту , щорічно представляється Міжнародним альянсом інтелектуальної власності (IIPA).

Зміст:

  • 10. Бразилія
  • 9. Білорусія
  • 8. Росія
  • 7. Індонезія
  • 6. Індія
  • 5. Коста Ріка
  • 4. Китай
  • 3. Чилі
  • 2. Аргентина
  • 1. Україна

10. Бразилія

Влада Бразилії вибрали свій шлях - тут існування торрент-трекерів цілком легально. Правда, уряд планує ввести невелику одноразову плату (трохи менше $ 2) за можливість використання файлообмінних мереж.

9. Білорусія

В Білорусі розробляються відразу 2 законопроекти щодо захисту авторських прав в Мережі. За даними Національного центру інтелектуальної власності, обидва антипіратських закону є поки досить сирими і не припускають будь-яких серйозних покарань за нелегальне розповсюдження контенту.

8. Росія

Для росіян безкоштовне скачування з Інтернету - це основний спосіб познайомитися з новинками кіно і музики.Згідно з дослідженнями «Левада-центру", 19% росіян регулярно качають в мережі фільми, 27% - музику, 26% - книги. Проти антипіратського закону висловлюються 33% респондентів з 1600 опитаних.

7. Індонезія

З низьким рівнем захисту авторських прав покликана боротися Піратська партія країни. Незважаючи на неоднозначну назву, мету цієї організації - саме боротьба з піратством в глобальній мережі. Поки, правда, особливих успіхів не досягли, про що і свідчить членство Індонезії в нинішньому рейтингу.

6. Індія

У 2012 році індійський Верховний суд постановив заблокувати 104 інтернет-сайту за нелегальне розповсюдження музики. Правда, на розвиток піратства це не особливо позначилося. Власники файлообмінників досить успішно і з завидною регулярністю "переїжджають", змінюючи домени і імена.

5. Коста Ріка

У цій невеликій країні досить високий для Центральної Америки рівень розвитку інформаційних технологій. І одночасно - найвищий в регіоні рівень використання піратського контенту.

4. Китай

Жителі Піднебесної не гребують качати в мережі нелегальне ПЗ - близько 70% програм на комп'ютерах китайців є піратськими копіями. Щорічні втрати від порушення авторських прав експерти оцінюють мінімум в 9 мільярдів доларів США.

3. Чилі

Всілякі мережеві технології переживають в Чилі період бурхливого розвитку. Одночасно з нерозвиненим законодавством в сфері захисту авторських прав на цю обставину створює сприятливі умови для сотень великих піратських сайтів.

2. Аргентина

Незважаючи на те, що в країні періодично проходять показові судові процеси над "піратами", багато аргентинські сайти пропонують абсолютно безкоштовно будь-які новинки зі світу кіно, музики і ПО.Примітно, що, як і в Індонезії, в країні діє Піратська партія Аргентини, покликана захищати право інтелектуальної власності на вищому рівні.

1. Україна

Україна - абсолютний лідер за рівнем використання піратського контенту . За даними експертів, навіть в уряді країни до 80% використовуваного програмного забезпечення є нелегальним. Подібне нехтування до авторського права і захисту інтелектуальної власності може призвести до того, що по відношенню до України будуть введені економічні санкції. Країна вже виключена Сполученими Штатами з "Загальної системи преференцій" - програми, за якою в США безмитно ввозилися українські товари щорічно на суму понад $ 70 млн.