Найрідкісніший колір очей

Найрідкісніший колір очей

Багато повір'я, і ​​навіть забобони, пов'язані з одним із наймістичніших органів людини - його очима. Кажуть, що в очах відбивається душа, що є "добрий" і "недобрий" очей, що в очах убитого назавжди закарбовується образ вбивці. Про все це можна сперечатися, як і про те, який найрідкісніший колір очей існує в природі.

Зміст статті

  • Чим пояснюється колір очей?
  • Найрідкісніший колір очей

Чим пояснюється колір очей?

На колір очей впливає кількість фарбувального пігменту і його концентрації в організмі. У наш час часто можна зустріти карооких, сірооких, блакитнооких, рідше зеленооких людей. Насичений синій або чорний колір буває у новонароджених малюків, у дорослих він світлішає.

Певний колір райдужки формується виходячи з наявності в ній концентрації і змішання різних пігментів, а також цветопроніцаемості її верхнього шару. Саме тому можна говорити про відтінки одного кольору: наприклад, є не менше 10 різних варіантів очей болотного кольору.

фізіологічними особливостями - в райдужній оболонці немає меланіну - пояснюється "червонооких" альбіносів. Незвичне і навіть зловісне вираз надають їх погляду яскраві кровоносні судини.

Наділяючи людини органом зору, природа ніби заздалегідь потурбувалася про його красі: на думку психологів, саме на очі в першу чергу дивиться чоловік, коли знаходить спільну мову з сподобалася жінкою.Можливо, тому в наші дні таким попитом у чарівних дам користуються оптичні лінзи, що міняють колір очей за смаком господині?

до змісту ↑

Найрідкісніший колір очей

В топ-5 на самий ексклюзивний відтінок райдужної оболонки п'яте місце - за чорним (або темно-коричневим) кольором. Він найбільш поширений і обумовлюється високою концентрацією меланіну в організмі. Найчастіше зустрічається у азіатів, людей з темним кольором шкіри, а також у смаглявих європейців. До речі, білок при цьому може бути з сіруватим відтінком.

Чорноокі люди часто бувають наділені від природи незвичайною силою волі і вродженої харизмою. Можливо, так стали вважати і тому, що саме темний колір райдужки частіше домінує в спадкові ознаки, перемагаючи всі інші.

За старих часів боязко помічали, що чорноокі можуть навести порчу, просто подивившись на людину і пославши йому вслід уявне прокляття.

Четверте місце дістається бурштиновому кольором. Він володіє дуже приємним золотавим відливом, зустрічається у людей досить рідко. По суті, є підвидом найпоширенішого в світі карого кольору, тільки світліше.

натисніть на картинку для збільшення

Кажуть, у людей з таким кольором очей є телепатичні здібності, вони можуть читати думки. Як би там не було, це один з найбільш життєрадісних і привабливих відтінків: в поєднанні зі світлими або рудим волоссям він робить свого володаря або володарку особливо привабливими.

На третьому місці - смарагдовий колір. Він вважається проявом мутації гена рудого волосся. Зустрічається в Центральній Європі, переважно у жінок.

Прийнято вважати, що у зеленооких людей вірність і відданість стоять на першому місці.Вони визнані хорошими друзями, а ось як ворогів дуже небезпечні, так що краще не вставати у них на шляху. Якщо судити по зеленоокою Скарлетт, головній героїні знаменитого роману М. Мітчелл "Віднесені вітром", це дійсно так.

На другому місці жовтий колір. На думку багатьох експертів, саме він належить до рідкісних.

Незвичайний "тигровий" відплив очам надає дуже світлий пігмент, на жаль, часто свідчить про захворювання нирок. Жовтоокий люди, стверджують знавці, можуть бути виключно талановитими і передбачити майбутнє.

Отже, все-таки який колір очей найрідкісніший? Фахівці сходяться на думці, що це відтінки очей альбіносів. Загальновідомо, що люди з такою особливістю зустрічаються нечасто. Імовірно, на 20 000 осіб припадає лише один альбінос. Зате вони мають дивні очима червоного кольору: обумовлюється це повною відсутністю фарбувального пігменту в організмі. Судини очного яблука просвічують через прозору райдужку і наділяють людини воістину рідкісним кольором очей.

Але у альбіносів зустрічається ще один, на цей раз дійсно екзотичний, колір райдужної оболонки - фіолетовий (на фото у дівчинки-альбіноса).

Виходить він в результаті змішування синього кольору строми (основної частини рогівки) і червоного - судин. Деякі вважають, що фіолетові очі - вірна ознака людини з надздібностями (індиго).

На сьогоднішній день рейтинг виглядає так. Але різноманіття фізіологічних особливостей, що накладають відбиток на вигляд людини, велике. І хто поручиться, що завтра не з'явиться новий, найдивовижніший колір очей, який свідчить про якомусь рідкому дарі його власника?