Рейтинг країн за якістю доріг

Експерти Всесвітнього економічного форуму проїхали по дорогах 144 країн світу, щоб вибрати найкращі. На жаль, з 144 можливих місць Росія зайняла в підсумковому списку лише 136-ю позицію. По сусідству з нами виявилися Україна і Центральноафриканська республіка Габон.

До речі, найжахливішими були визнані дороги Молдавії . Ну а ми пропонуємо Вашій увазі десятку держав, які очолили рейтинг країн за якістю доріг.

Зміст:

  • 10. Німеччина
  • 9. Фінляндія
  • 8. Гонконг
  • 7. Австрія
  • 6. Швейцарія
  • 5. Оман
  • 4. Португалія
  • 3. Сінгапур
  • 2. ОАЕ
  • 1. Франція

10. Німеччина

Останнє місце в десятці кращих можна пояснити тим, що вік більшої частини німецьких автобанів перевищує 30 років. До речі, для перевірки стану автодоріг німці з нинішнього року застосовують новітню технологію лазерного сканування.

9. Фінляндія

Підтримка якості доріг в країні, де температура взимку щорічно опускається до мінус 40 градусів, - не просте завдання. Для виявлення прихованих дефектів, які можуть з часом зруйнувати покриття, фіни застосовують тепловізійні камери.

8. Гонконг

Це невелике азійська держава може похвалитися найвищим рівнем розвитку інфраструктури, в тому числі і транспортної. На будівництво і підтримка якості доріг в Гонконзі не шкодують коштів, вважаючи, транспортна мережа грає не останню роль в привабливості регіону для інвесторів.

7. Австрія

Найбільше клопоту австрійським дорожникам доставляють високогірні альпійські ділянки, які швидше від інших приходять в непридатність. Однак зі своїм завданням відповідальні служби справляються з успіхом - дороги в Австрії відрізняються високою якістю.

6. Швейцарія

Для того, щоб підтримувати відмінну якість дорожнього покриття, дороги Швейцарії зробили платними. При в'їзді в країну необхідно придбати віньєтку. Проїзд через деякі тунелі оплачується додатково, адже утримання дороги, прокладеної через гору, вимагає великих витрат.

5. Оман

Дорогі автомобілі нафтових принців і їх підданих повинні їздити по хороших дорогах. Цього правила і дотримуються в Омані вже кілька десятиліть. На розвиток мережі автодоріг в країні не шкодують коштів.

4. Португалія

Ще 25 років тому якість дорожнього покриття в країні приводило в жах і місцевих жителів, і туристів. Однак сьогодні в Португалії навіть самі крихітні села можуть похвалитися відмінними шляхами, не кажучи вже про трасах національного значення.

3. Сінгапур

Рівень розвитку інженерно-будівельних технологій в країні заслуговує окремої похвали. Не стала винятком і дорожньо-будівельна галузь. На прокладку і ремонт автодоріг в Сінгапурі виділяються величезні кошти, що дозволяє підтримувати високу якість, незважаючи на інтенсивність руху.

2. ОАЕ

Будівництво доріг в Еміратах ведеться по запозиченим у німців технологіям, крім того, практично всі магістралі в країні прекрасно освітлені в темний час доби. Люблять в країні і численні кругові багаторівневі розв'язки, для проектування та будівництва яких залучаються кращі інженери з усього світу.

1. Франція

Чудова якість покриття, наявність освітлення в темний час доби, велика кількість станцій технічного обслуговування - все це робить дороги Франції кращими в світі. Причому, експерти відзначають, що якість платних і безкоштовних доріг практично нічим не відрізняється.