Найстаріші вина в світі

Давні вина, вік яких обчислюється тисячоліттями, доходять до нас або у вигляді сухого залишку, або у вигляді оцту. Тобто покуштувати таке вино не представляється можливим.

Знавці стверджують, що придатними до вживання можна вважати вина, виготовлені не раніше 1700 року. І то за умови, що зберігався алкоголь в ідеальних умовах. Саме такі напої увійшли в наш сьогоднішній Топ-5 найстаріших в світі вин .

Зміст:

  • 5. "Мускат рожевий Магарач", 1836 рік
  • 4. Chateau Lafite Rothschild, 1787 рік
  • 3. Ch? teau d'Yquem, 1787 рік
  • 2. "Херес де ла Фронтейра", 1775 рік
  • 1. R? desheimer Apostelwein, 1727 рік

5. "Мускат рожевий Магарач", 1836 рік

Це вино занесено в книгу Гіннеса, як найстаріше з усіх, вироблених в Росії. Всього збереглося 3 пляшки цього вина, які зберігаються в винотеці ВНДІ "Магарач" поблизу Ялти.

Для виробництва вина "Магарач" і 200 років тому, і сьогодні використовують тільки виноград, що росте біля селища Відрадне ялтинського району.

4. Chateau Lafite Rothschild, 1787

Цю пляшку вина роздобули співробітники британської компанії The Antique Wine Company, що продають кращі вина в світі.

Колись пляшка належала першому президентові США Томасу Джефферсон, а потім стала надбанням сімейства Ротшильдів. Ціна пляшки за оцінками експертів - близько $ 156 000. Однак купити історичну пляшку непросто - її включили до складу цілої колекції з 48 вантажних вин. Природно, що за такий набір буде запрошена чимала сума.

3. Ch? teau d'Yquem, 1787 рік

Пляшка цього Ch? teau d'Yquem була продана в 2006 році за $ 90 000. Таким чином, це найдорожче в світі солодке біле вино. Придбав пляшку анонімний колекціонер з Америки, який заявив, що пити напій не збирається, а значить, вино може ще знайти нового господаря.

До аукціону пляшка довгі роки прикрашала колекцію рідкісних алкогольних напоїв компанії "Antique".

2. "Херес де ла Фронтейра", 1775 рік

Іспанське вино зберігається в кримському музеї "Массандра". П'ять пляшок хересу складають перлину музейної колекції вин, що включає трохи менше мільйона пляшок. Одна з пляшок була в 1990 році продана аноніму на Сотбіс за $ 50 000.

Після вино ще двічі виставлялося на аукціонах і продавалося по порівнянній ціні, дозвіл на вивезення вина за межі України давалося від імені президента країни.

Хроніки свідчать, що в 1964 році одна з колекційних пляшок була відкрита для дегустації за розпорядженням М. Хрущова. Всі, кому довелося спробувати херес, заявили, що вино в отличном состоянии.

1. R? desheimer Apostelwein, 1727 рік

В підвалі одного з ресторанів Бремена встановлено 12 винних бочок, кожна з яких носить ім'я біблійного апостола. Найстаріше у світі вино з числа придатних до вживання зберігається в "Бочці Іуди", обсяг якої становить без майже 3 000 літрів.

Періодично з бочки зціджують кілька пляшок, які не продають, а підносять в дар монархам і політичним діячам. В останній раз паркан в пляшки проводиться в 1950 році.

Кілька разів в бочку додавали молоде вино з виноробного міста Рюдесхайм найкращих врожаїв - підживлення цукром молодого вина дозволяє старому зберігати свою свіжість.